Šimašius: masiniam vakcinavimui pasiruošta, per dieną galėtų pasiskiepyti ir keliolika tūkstančių vilniečių

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, miestas šiuo metu yra pilnai pasiruošęs masiniam skiepijimui. Turint pakankamai vakcinos per dieną esant reikalui esą būtų galima paskiepyti ir keliolika tūkstančių gyventojų.

Vilniaus miesto meras R. Šimašius ketvirtadienį susitiko su premjere Ingrida Šimonyte. Miesto mero teigimu, aptarti buvo ir pandemijos klausimai, vienas jų – masinis miesto gyventojų skiepijimas. Pasak jo, miestas tam yra pasiruošęs, viskas ko trūksta – pačios vakcinos.

„Vienintelis ribotumas, neleidžiantis daugiau paskiepyti yra vakcinų trūkumas. {...} Mes pasiruošę, kad ir kelis kartus padidintų skiepijimo apimtis. Keturios poliklinikos kol kas yra paruoštos, skiepijimas jose sklandžiai vyksta“, – žurnalistams kalbėjo R. Šimašius.

Pasak mero, Vilniuje galėtų būti skiepijama po 5 tūkst. žmonių per dieną, esant reikalui apimtis galima būtų padidinti ir iki keliolikos tūkstančių. Apie masinio skiepijimo centrus kol kas nesvarstoma.

„Manome, kad kol kas tos keturios poliklinikos yra atitinkama vieta ir erdvė. {...} Tai nėra problema, kur skiepyti. Žmonės turi sveikatinimo įstaigas ir gali ten normaliai skiepytis. Jeigu matysime, kad yra kažkoks poreikis, surasime ir kitų vietų.

Yra ir labai įdomių iniciatyvų – trečiojo amžiaus universitetas sako, kad jeigu skiepysime senjorus, jie norėtų galbūt ten savanoriauti ir skiepyti. Gal ir pasinaudosime tokiomis praktinėmis iniciatyvomis“, – teigė R. Šimašius.

Kol kas esą sprendžiama ir kaip reikėtų elgtis su sostinės mokytojais, kurie nesutiks pasiskiepyti. 

„Labai džiaugiuosi, kad turime tų pasvarstymų ir jie veda link dalykiškų sprendimų. {...} Svarstymų yra įvairių, pradedant nuo to, kaip mokytojai iš viso atsiranda skiepijimo eilėje, kaip tai susiję su grįžimu link kontaktinio mokymo. Taip pat ir su teise dirbti tam tikrą darbą, jeigu nesi pasiskiepijęs.

Teisinių priemonių reikėtų. {...} Tikrai mes turime gerbti kiekvieno asmens teises, bet gerbti taip, kad jos nevaržytų kitų“, – kalbėjo meras.

Dėl tolimesnio skiepijimo eiliškumo Vilniaus miesto savivaldybė vis dar laukia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nurodymų. 


Rašyti komentarą...
A
A
2021-01-28 13:43:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo saves lai pradeda? Ko laukia, kol vakcinu neliks?
Atsakyti
-1

N
Nuomonė
2021-01-28 13:39:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimašiau, nepakeičiamas esi, pirmenybė tau su visa svita. PIRMYN !!!
Atsakyti
-1

t
tony shopin
2021-01-28 13:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip šiam piliečiui su aritmetika. Gal tada atsakytų kiek yra gydytojų kurie gali tai atlikti ir kiek laiko skiriama vienam paskiepijimui. Suprantu garsūs deklaravimas yra pasitenkinimo galimas šaltinis bet kodėl galimai vieno žmogaus pasitenkinimas turėtų būti galimai neįgyvendinta tiesa...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų