Portugalija įspėja: šalies sveikatos sektorius – arti griūties

Lygiai prieš metus, sausio 27-toji, Vokietijoje, kaip ir daugelyje šalių, buvo niekuo ypatinga diena. Ir tai, kad tą dieną Bavarijoje buvo užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, niekam nerūpėjo. Praėjus metams koronaviruso atvejų skaičius pasaulyje perkopė jau 100 milijonų, o Vokietija svarsto tarptautiniams skrydžiams uždaryti savo oro uostus. Griežtinti patekimą į šalį žada ir Didžioji Britanija, o štai Portugalija įspėja, kad šalies sveikatos sektorius arti griūties.

Kai lygiai prieš metus šioje su Kinija automobilių dalimis prekiaujančioje Bavarijos įmonėje, buvo patvirtintas pirmas koronaviruso atvejis Vokietijoje, retas įtarė, kad po metų, šiuo virusu šalyje susirgs daugiau nei 2 mln. žmonių. Pirmąjį šalyje COVID-19 pacientą gydęs Miuncheno daktaras prisimena, kad praėjusį sausį jam pirmą kartą susidūrus su paslaptingu virusu – šį gaubė nežinomybė.

„Kalbant atvirai, kai sausio 27-tą virusas iš Kinijos atkeliavo į Vokietiją. Niekas nė neįtarė jo masto. Mūsų tyrimo rezultatai parodė, kad jis labai užkrečiamas, ir, kad pacientai be simptomų gali užkrėsti kitus“, – sako Miuncheno ligoninės gydytojas Clemens Wendtner.

Vos per metus COVID-19 šalyje nusinešė per 50 000 gyvybių. Nepaisant griežtų karantino ribojimų, dėl kurių nauji susirgimo atvejai ėmė mažėti, kanclerė Angela Merkel vokiečius įspėja neatsilaiduoti. Šalies vyriausybė, net ėmėsi svarstyti pasekti Izraelio pavyzdžių. Siekiant išvengti plintančių naujų viruso atmainų uždaryti savo oro erdvę tarptautiniams skrydžiams.

Šiandien niūrią sukaktį mini ir Didžioji Britanija. Šalyje aukų nuo koronaviruso skaičius perkopė 100 000. Daugiausia visoje Europoje.

„Sunku ir suvokti liūdesį slypinti už šios niūros statistikos. Prasti gyvenimo metai, neįvykę šeimų susitikimai, tiek daug žmonių praleista galimybė, net atsisveikinti. Reiškiu gilią užuojautą visiems, kurie neteko artimo žmogaus“, – kalba JK premjeras Borisas Johnsonas.

Didžioji Britanija taip pat planuoja griežtinti patekimą į šalį. Visi šalies gyventojai atvykstantys iš koronaviruso itin paveiktų šalių privalės iki 10-ties dienų izoliuotis viešbučiuose, o už tai mokėti iš savo kišenės. Pakeitimai įvedami, nes esą namuose besikarantinuojantys atvykėliai taisyklių nesilaiko.

REKLAMA

Privaloma viešnagė viešbutyje galios į šalį grįžtantiems iš ten kur plinta naujos koronaviruso atmainos – Pietų Amerikos ir Pietų Afrikos šalių. Taip pat Portugalijos. Jeigu padėtis Didžiojoje Britanijoje, negerės ši taisyklė gali būti pradėta taikyti ir kitoms šalims.

O Portugalija iš tiesų, sunkioje padėtyje. Į šią didžiausią Lisabonos ligoninę korona sergantys pacientai skubiai vežami ne iš namų, o iš netoliese esančios Amadora savivaldybės ligoninės. Joje apkrovos neatlaikė įranga skirta kritinės būklės pacientams. Per paskutinę parą šalyje mirė beveik 300 COVID-19 ligonių, o pagal savaitės susirgimų ir mirčių skaičių milijonui gyventojų, Portugalija jau pirma pasaulyje.

Ligoninėse užimtos beveik visos intensyvios terapijos lovos, tad į pagalbą teko pasitelkti kariuomenės resursus.

„Karinės ligoninės, tiek Lisabonoje, tiek Porto buvo pritaikytos taip, kad žymiai padidintų reikalingų lovų skaičių“, – teigia Portugalijos premjeras Antonio Costa.

Tuo tarpu farmacijos milžinė „AstraZeneca“, kuri netikėtai paskelbė, kad pirmą šių metų ketvirtį Europos Sąjungai galės pristatyti tik 40 procentų žadėtos vakcinos, ėmė gintis prieš įpykusį Briuselį. Europos Komisija sako, kad investavo milijardus į vakcinos kūrimą, tad tikisi grąžos, tačiau Britų ir Švedų įmonė, atkerta, neva sutartyje nieko konkretaus įsipareigojusi nėra.

Italijos dienraščiui duotame interviu kompanijos vadovas teisinosi, kad Jungtinei Karalystei tiekiama vakcina nevėluoja nes sutartį sudarė 3 mėnesiais ankščiau nei Europos Sąjunga. Esą įmonei reikia daugiau laiko paruošti gamyklas Belgijoje ir Olandijoje. Viso euroblokas užsakė 400 mln. šios vakcinos dozių. Ją masiniam naudojimui patvirtinti planuojama penktadienį.


Rašyti komentarą...
D
D
2021-01-28 08:02:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebijokit portugalai,pavyzdys Lietuva,griuvo griuvo,tai spali tai lapkriti tai gruodi turejo sugriuti dar nesugriuvo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų