Pasaulinėje valiutų rinkoje didesnę paklausą turėjo euras ir su žaliavų kainomis stipriau koreliuojančios valiutos. Nesėkminga diena buvo svarui, kuris atpigo pagrindinių valiutų atžvilgiu.
Pagrindiniai Europos ir JAV akcijų rinkos indeksai prekybą baigė iki 0.6% siekusiais prieaugiais. Investuotojus pirkti akcijas toliau skatino atsigaunančios ekonomikos lūkesčiai. Naftos žaliavos kaina pakilo kone 3% iki 70.67 JAV dolerių už barelį. Aukso uncija pabrango 0.72% iki 1006.70 JAV dolerių.
EUR/USD valiutų poros kursas pakilo 0.25% iki 1.4661. Prekybos metu vėl buvo pasiektos naujos šių metų aukštumos – 1.4684 lygis. Investuotojams jau beveik nekyla abejonių, kad kursas pasieks ir praėjusių metų gruodžio mėnesio aukštumas (1.4716). JAV doleris pigo nepaisant sulauktų gerų naujienų iš JAV. Rinkos dalyviai toliau prekiauja „rizika“. USD/JPY kursas vakar pakito neženkliai. JAV doleris prieš jeną pabrango 13 p. iki 91.01.
Pastebėtina, kad JAV dolerį silpnina ir tai, jog jis tapo kone pigiausia valiuta ir tai skatina palūkanų skirtumo prekybą (angl. carry trade). Šis faktorius palankus šalims turinčioms aukštesnę bazinę palūkanų normą (Australija, Naujoji Zelandija). Pastarųjų šalių valiutas teigiamai veikia ir žaliavų kainų augimas.
JAV mažmeninės prekybos apimtys rugpjūčio mėn. išaugo 2.7% - daugiau nei prognozuota (1.7%). JAV gamintojų kainų indeksas paskutinį vasaros mėnesį padidėjo 1.7%, tuo tarpu buvo laukas 0.9% augimas. Gerėjantys duomenys leidžia daryti prielaidą, jog trečio ketvirčio JAV bendras vidaus produktas toliau rodys ekonomikos atsitiesimo ženklus. Apie gerėjančią situaciją vakar savo kalboje užsiminė ir Federalinio rezervų banko vadovas B.Bernanke.
Paskelbtas Vokietijos ZEW verslo lūkesčių indeksas rugsėjo mėn. (57.7) buvo mažesnis nei laukta, tačiau, palyginti su rugpjūčiu, toliau augo. Ekonomikos situacija Europoje gerėja. Atsitiesiančią euro zonos ekonomiką atspindi ir palengva augantys jos narių gamintojų bei vartotojų kainų indeksai, kurie didina tikimybę, jog ECB griebsis palūkanų didinimo įrankio anksčiau nei JAV.
Šiandien pagrindinę valiutų porą galėtų įtakoti skelbiami JAV ir euro zonos vartotojų kainų indeksai. Taip pat bus paskelbti svarbūs duomenys apie užsienio investicijas į JAV akcijas ir obligacijas bei pagaminamos produkcijos pokyčiai pramonės sektoriuje.
GBP/USD kursas antradienį krito 0.54% iki 1.6486, GBP/JPY nusileido 0.4% iki 150.04. Euras prieš svarą pabrango 0.8% iki 0.8893. Nors paskelbta D.Britanijos infliacija (1.6%) buvo didesnė nei laukta (1.4%), tačiau šią palankią naujieną nustelbė Anglijos centrinio banko vadovo M.King komentaras, jog bankas svarstys apie indėlių palūkanų mažinimą. Nors tai nėra tas pats, kas tarpbankinė bazinė skolinimosi palūkanų normą, tačiau bankas aiškiai parodo, kad toliau siekiama gaivinti ekonomiką. Skolinimosi skatinimas - geras to įrodymas. Šiandien iš D.Britanijos bus sulaukta darbo rinkos duomenų.