Eros pabaiga: SEB banko darbuotojai visai nepriims ir neišduos grynųjų

Vienas didžiausių šalies bankų pranešė, kad nuo gruodžio 2 d. jo skyriuose gyvai nebebus galima atlikti jokių operacijų grynaisiais pinigais. Norėdami pinigus sumokėti ar išsiimti klientai tai galės padaryti tik savitarnos terminaluose.

Išplatintame pranešime bankas informuoja, kad skyrių tinklo pertvarką pradėjo prieš 5 metus atidaręs pirmąjį finansinių konsultacijų skyrių. Dabar jau 90 proc. skyrių (26 iš 29) veikia kaip konsultacijų skyriai, kuriuose klientai gali atlikti grynųjų pinigų operacijas savitarnos zonose.

„Taip prisitaikome prie besikeičiančių klientų poreikių ir padidėjusio mokėjimo kortelių, interneto banko naudojimo ir kitų skaitmeninių sprendimų, pavyzdžiui, pinigų pervedimo naudojantis mobiliąja programėle ar nuotolinių vaizdo konsultacijų, populiarumo.

Skyriuose teiksime paslaugas, kurios sukuria didesnę vertę, taigi juose lauksime klientų, kurie pageidaus gauti išsamią konsultaciją taupymo, investavimo, būsto paskolos, nuosavo verslo kūrimo ar kitais finansiniais klausimais“, – pranešime cituojamas SEB banko valdybos narys, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vaidas Žagūnis.

Jo teigimu, jau dabar banko klientai – gyventojai ir įmonės – interneto banke, mobiliojoje programėlėje ir bankomatuose atlieka beveik 100 proc. kasdienės bankininkystės operacijų. Todėl grynųjų pinigų operacijų, kurios atliekamos tarpininkaujant banko darbuotojui, paslaugos poreikis esą buvo minimalus.

Trijuose banko skyriuose Vilniuje ir Kaune, kuriuose iki šiol teikiamos grynųjų pinigų operacijos, per dieną klientai (daugiausia įmonės) atlikdavo vidutiniškai po 50 grynųjų pinigų operacijų, t. y. maždaug 2,5 proc. skyriuose atliekamų visų operacijų.

Banko atstovas taip pat pabrėžia, kad visų skyrių darbuotojai yra pasirengę pamokyti ir padėti klientams atlikti grynųjų pinigų operacijas savitarnos zonoje. 

Banko klientai įmokėti grynųjų pinigų į savo sąskaitą gali 360-yje SEB bankomatų, o grynųjų pinigų paėmimo vietų yra dar daugiau – bet kuris bankomatas Lietuvoje ir užsienyje.

REKLAMA

Pagal pasirinktą paslaugų planą klientai gali per mėnesį nemokamai pasiimti nuo 100 iki 1 tūkst. eurų iš bet kurio bankomato. 

Bankas klientams taip pat jau kelerius metus sudaro galimybę nemokamai grynųjų pinigų pasiimti „Maximos“, „Iki“, „Rimi“, „Senukų“ prekybos tinklų kasose (jei atsiskaitoma SEB banko mokėjimo kortele, o atsiskaitymo vertė yra ne mažesnė kaip 5 eurai).

Vieno pirkimo metu galima pasiimti iki 100 eurų, kasose imami pinigai į grynųjų pinigų paėmimo per mėnesį limitą neįskaičiuojami.

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius informavo, kad bent jau kol kas jo atstovaujamas bankas neketina visiškai atsisakyti grynųjų pinigų operacijų.

„Šiuo metu grynųjų pinigų operacijų panaikinimo visuose banko padaliniuose neplanuojame. Tačiau dalis „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinių jau dabar veikia be grynųjų pinigų operacijų, tokių padalinių iš viso turime 35.

Juose darbuotojai didesnį dėmesį gali skirti klientų konsultavimui pensijų kaupimo, investavimo ir kitais finansiniais klausimais. Lietuvoje šiuo metu iš viso veikia 64 banko klientų aptarnavimo padaliniai“, – informavo atstovas.

„Luminor“ bankas informavo, kad jo klientų aptarnavimo skyriuose operacijos su grynaisiais pinigais nevykdomos jau nuo šių metų liepos 1 d.


Rašyti komentarą...
B
Bėkim
2019-10-01 16:01:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra ir kitų bankų, kodėl turi apsiriboti ties sebu. Pelno nori, o darbuotojams špygą. Užsprinkite tais eurais. Aš visuomet prisiminsiu Lietuvišką litą. Tiek už jį kovota kad atgaivinti, tai ne atsirado iškrypelių kurie jį palaidojo.
Atsakyti
0

I
Ina
2019-10-01 16:10:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Isejau is to Seb ir viskas
Atsakyti
0

a
as
2019-10-01 16:50:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar nemačiau šalies kur nėra grynųjų, apsurdas
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų