• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Energetikos ministras Dainius Kreivys jungtiniame Ekonomikos komiteto bei Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje pranešė, kad trečiąjį elektros liberalizavimo etapą planuojama reikšmingai atidėti. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys jungtiniame Ekonomikos komiteto bei Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje pranešė, kad trečiąjį elektros liberalizavimo etapą planuojama reikšmingai atidėti. 

REKLAMA

„Nenoriu sakyti konkrečios datos, bet šis sprendimas bus priimtas artimiausiu metu, rudens sesijos pačioje pradžioje. 

Turime labai sudėtingą situaciją elektros rinkoje ir ji negerės. Vyriausybė parengs kompensavimo mechanizmus, kurie bus susiję su sunaudojamos elektros kiekiu“, – sakė energetikos ministras.

Pasak jo, laiku nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams skiriama 25 proc. priemoka už garantinį tiekimą galėtų būti kompensuojama.

„Be abejo, kalbant apie dabartinę padėtį, galbūt, galima svarstyti dėl tų 25 proc. Sutinku. (...) Nuimti, gal ir nenuimti, kalbėti būtų galima apie kompensacinius kažkokius mechanizmus. Nesakau ne, reikia prie tos temos prisėsti“, – sakė D. Kreivys. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, jeigu garantinio tiekimo šie vartotojai nemokėtų, nuostolius turėtų dengti elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

REKLAMA

„O tai išsidalintų visiems žmonėms“, – sakė jis. 

Trečiojo elektros liberalizavimo etapo atidėjimui tai pat pritarė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

„Pritarčiau tokiam sprendimui“, – antradienį Žinių radijui teigė M. Majauskas.  

Pasak jo, turėtų būti nustatyta maksimali elektros kainos riba, virš kurios kompensuotų valstybė.  

„Esant milžiniškiems kainų šuoliams išstumti žmones į laisvą rinką, matyt, nėra pats lengviausias sprendimas“, – sakė M. Majauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, liberalizavimo tikslas yra sumažinti elektros kainą vartotojui, bet esamomis aplinkybėmis to pasiekti ir įvertinti rezultatų nėra galimybės. Be to, parlamentaro teigimu, vartotojai paprastai neturi pakankamai informacijos pasirinkti tinkamą tiekėją ir užsitikrinti kokybišką paklausą.

„Todėl reguliatoriaus vaidmuo kontroliuojant tiekėjus yra kritiškai svarbus, o „Perlas energijos“ pavyzdys parodė, kad reguliatorius galimai šiuo atveju neatliko savo darbo“, – sakė M. Majauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat pabrėžė, kad kompensacijos ir rinkos intervencijos lengviau ir efektyviau įgyvendinamos esant vienam valstybiniam tiekėjui. 

„Kai yra daug skirtingų tiekėjų, kompensaciją gali pats tiekėjas suvalgyti ir nauda nebūtinai atitekti galutiniam vartotojui, todėl, kai lauke siaučia audra, neišstumi vaikų į lauką“, – aiškino M. Majauskas. 

Seime svarstomos idėjos siūlyti Vyriausybei iki 2025 m. pabaigos atidėti trečiąjį rinkos liberalizavimo etapą bei nustatyti kainos kompensavimo tvarką vartotojams, suvartojantiems iki 150 kilovatvalandžių (kWh) elektros per mėnesį.

Kam atidėti problemą ?
Kam atidėti problemą ?
Visas šis dalykas niekam nenaudingas (neskaitant kelių spekuliantų), tai kam jį atidėti ?
Žalingą veiklą reika stabdyti. Bet, panašu, kad jie ruošiasi viską "užmuilinti"
O ką daryti "Perlo" apgautiems žmonėms? Kodėl apie tai niekas nekalba? Teisingiausia būtų ir juo perkelti į trečią etapą.
Kas atsakys už šią aferą? Kodėl toks bardakas? Kam tai naudinga? Žvelkite, kas yra valdžioje ir
į tuos, kas juos išrinko...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų