• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepriklausomą elektros tiekėją „Perlas Energija“, vienašališkai nutraukusią fiksuotos kainos sutartis su maždaug 180 tūkst. klientų, jau paliko 13 tūkst. vartotojų. 

Nepriklausomą elektros tiekėją „Perlas Energija“, vienašališkai nutraukusią fiksuotos kainos sutartis su maždaug 180 tūkst. klientų, jau paliko 13 tūkst. vartotojų. 

REKLAMA

„Žinoma, kad 13 tūkst. vartotojų jau paliko „Perlą“, – antradienį bendrame Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.  

D. Kreivys: į elektros rinkos priežiūrą ketinama įtraukti ir centrinį banką 

Lietuvos bankas (LB) galėtų vertinti nepriklausomų elektros tiekėjų finansinius draudimo instrumentus, sako energetikos ministras.  

„Tai finansinės inžinerijos išvestiniai instrumentai, tai manome į šį procesą pajungti Lietuvos banką, kuris galėtų vertinti šių instrumentų rizikingumą ir jų galias“, – antradienį bendrame Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos ir darnios plėtros komisijos bendrame posėdyje, kuriame svarstoma situacija elektros rinkoje, kai nepriklausoma tiekėja „Perlas Energija“ nutraukė fiksuotos kainos sutartis su maždaug 180 tūkst. klientų, sakė Dainius Kreivys. 

REKLAMA
REKLAMA

D. Kreivio teigimu, „Perlas Energijos“ nuosavo kapitalo rinkos vertė buvo pakankama vykdyti įsipareigojimus, tačiau įmonei nepavyko nuo kainų šoko apsiginti draudimo instrumentais, nes jie paprasčiausiai nesuveikė.      

REKLAMA

„Perlo“ kapitalizacija, kiek man žinoma, buvo pakankama, tačiau bėda ta, kad įmonei nuo šoko dėl aukštų kainų nepavyko apsiginti draudimo instrumentais“, – teigė D. Kreivys.   

„Draudimo instrumentų konfigūracija (...) buvo surišta su Suomijos rinka, joje išsiskyrė kainos, draudimas, kadangi jis buvo sąlyginis, neteko savo galios. Todėl milžiniškas finansinis krūvis atsigulė ant įmonės“, – aiškino jis.  

Pasak jo, planuojama Seimui pateikti atitinkamas įstatymo pataisas. 

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) praėjusią savaitę kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė įvertinti  riziką, jog „Perlas Energija“ gali parduoti finansinius instrumentus ir gauti nepagrįstų pajamų – įtariama, jog nutraukdama sutartis bendrovė gali siekti uždirbti iš šios veiklos. 

REKLAMA
REKLAMA

Įmonės finansiniai instrumentai yra apsidraudimo priemonės (angl. hedging) – jomis bendrovė apdraudė elektros kainų svyravimą Suomijoje. 

D. Kreivys antradienį pabrėžė, kad dėl „Perlas Energijos“ situacijos yra pasiruošta blogiausiam scenarijui. 

„Tokiu atveju visi klientai paprasčiausiai patektų į visuomeninį tiekimą. O kol patektų, kaina galėtų būti kompensuojama visuomeninio tiekėjo lygyje, bet (...) „Perlas Energija“ turi sprendimą, kuris tenkins visus, ir apie jį viešai praneš ketvirtadienį“, – pranešė ministras.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų