• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistikos departamentas praneša, kad ekonominių vertinimų rodiklis 2009 m. balandžio mėn. buvo minus 37 procentai. Palyginti su kovo mėn., jis nepakito. Pramonės pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 4, statybos ir mažmeninės prekybos – 2 procentiniais punktais. Paslaugų sektoriaus pasitikėjimo rodiklis padidėjo 4 procentiniais punktais, vartotojų – 1 procentiniu punktu.

REKLAMA
REKLAMA

Palyginti su 2008 m. balandžio mėn., ekonominių vertinimų rodiklis sumažėjo 43 procentiniais punktais. Statybos pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 79, mažmeninės prekybos – 72, vartotojų – 40, pramonės – 27, paslaugų sektoriaus – 57 procentiniais punktais.



Produkcijos paklausa mažėjo

REKLAMA

2009 m. balandžio mėn. pramonės įmonių apklausos rezultatai parodė, kad gaminamos produkcijos paklausa per praėjusius mėnesius mažėjo. Produkcijos paklausos sumažėjimą balandžio mėn. nurodė 59 procentai apklaustųjų (prieš mėn. –  56 proc.). Blogiausiai gaminamos produkcijos paklausą vertino popieriaus ir metalo gaminių gamybos įmonės. Gamybos apimtis per praėjusius mėnesius mažėjo, tačiau lėčiau: gamybos sumažėjimą nurodė 44 procentai apklaustųjų, padidėjimą – 13 procentų (kovo mėn. – atitinkamai 54 ir 9 proc.). Artimiausiais mėnesiais didesnė pramonės įmonių dalis numato gamybos mažėjimą: gamybą mažėsiant numato 37 procentai respondentų (prieš mėn. – 30 proc.), didėsiant – 15  procentų. Be to, prognozuojamas ir produkcijos eksporto mažėjimas: 33 procentai (prieš mėn. – 28 proc.) apklaustų įmonių prognozuoja, kad eksportas mažės, 12 procentų (prieš mėn. – 22 ! proc.) – kad didės. Artimiausiais mėnesiais darbuotojų skaičių žada mažinti 40 procentų apklaustų įmonių vadovų ir tik 2 procentai – didinti. Beveik pusė (44 proc.) įmonių vadovų teigia, kad kainos artimiausiais mėnesiais sumažės, 3 procentai – kad didės.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak įmonių vadovų, kaip ir ankstesniais mėnesiais, pramonės įmonių produkcijos gamybą riboja nepakankama paklausa (nurodė 75 proc. įmonių), finansiniai sunkumai (31 proc.), o 9 procentai įmonių vadovų teigė, kad jų gamybinei veiklai netrukdo niekas.



Mažėjo darbų statybose

Balandžio mėn. tyrimo rezultatai parodė, kad statyboje verslo tendencijos išliko panašios kaip ir praėjusį mėnesį. Statybos įmonių vadovų teigimu, balandžio mėnesį darbų mažėjo: sumažėjimą nurodė 80 procentų įmonių vadovų, o įmonių teigiančių, kad darbų apimtis padidėjo, buvo tik 1 procentas. Net 95 procentai visų apklaustų įmonių vadovų teigė, kad statybos darbų paklausa yra nepakankama. Per praėjusius mėnesius įmonių finansinė padėtis beveik nepakito: 75 procentai apklaustųjų atsakė, kad įmonių finansinė padėtis pablogėjo, 25 procentai – kad nepasikeitė (kovo mėn. – atitinkamai 77 ir 20 proc.). Artimiausiais mėnesiais statybos darbų užsakymų prognozė išliko tokia pati kaip ir praėjusiais mėnesiais: 60 procentų įmonių vadovų prognozuoja statybos darbų užsakymų mažėjimą, o 5 procentai – didėjimą. Darbuotojų skaičių žada mažinti 75 procentai apklaustų įmonės vadovų, d! idinti – tik 1  procentas. Statybos darbų kainų mažėjimą prognozuoja 63 procentai įmonių vadovų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugumos įmonių vadovų teigimu, svarbiausi statybos veiklą ribojantys veiksniai šiuo metu yra paklausa (nurodė 80 proc. įmonių), finansiniai sunkumai (48 proc.), tik 3 procentai įmonių vadovų teigė, kad jų veiklai netrukdo niekas.



Menko prekių apyvartos rezultatai

REKLAMA

Balandžio mėn. mažmeninės prekybos įmonių apklausos rezultatai parodė, kad prekių apyvarta sumažėjo: taip teigė 86 procentai įmonių, tik 3 procentai – kad padidėjo (prieš mėn. – atitinkamai 81 ir 2 proc.). Daugiau kaip pusė (65 proc.) prekybos įmonių balandžio mėn. savo įmonės ekonominę būklę vertino patenkinamai, 22 procentai – gerai, 13 procentų – blogai. Artimiausiais mėnesiais prekybos įmonių ekonominės būklės prognozė pesimistiškesnė: 65 procentai įmonių vadovų teigė, kad jų įmonės ekonominė būklė pablogės (prieš mėn. – 62 proc.), tik 4 procentai – kad pagerės (prieš mėn. – 12 proc.). Darbuotojų skaičių mažinti ketina daugiau nei pusė (57 proc.) prekybos įmonių vadovų, didinti – tik 1 procentas. Daugiau kaip trečdalis (39 proc.) įmonių žada mažinti parduodamų prekių kainas, 59 procentai teigia, kad kainos nesikeis.

REKLAMA

Pasak įmonių vadovų, mažmeninės prekybos įmonių veiklai labiausiai trukdo nepakankama paklausa (nurodė 27 proc. įmonių), konkurencija (25 proc.), netobuli įstatymai (23 proc.) ir finansiniai sunkumai (21 proc.). Tik 1 procentas įmonių nurodė, kad jų veiklos neriboja niekas.



Blogėjo ir paslaugų sektoriaus būklė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balandžio mėn. apklausos rezultatai parodė, kad paslaugų sektoriaus įmonių ekonominė būklė šiek tiek pablogėjo: savo įmonės ekonominę būklę blogai vertino 26 procentai vadovų (prieš mėn. – 21 proc.), gerai – 31 procentas (prieš mėn. – 29 proc.). Teikiamų paslaugų paklausa mažėjo, tačiau lėčiau nei per kovo mėn.: sumažėjimą nurodė daugiau kaip pusė (56 proc.) apklaustų įmonių, padidėjimą – tik  8 procentai (kovo mėn. – atitinkamai 62 ir 3 proc.). Paklausa mažėjo visame paslaugų sektoriuje, išskyrus verslo ir valdymo konsultacijų, telekomunikacijų, informacinių paslaugų, duomenų apdorojimo įmonėse. Tačiau artimiausiais mėnesiais teikiamų paslaugų paklausos prognozė šiek tiek optimistiškesnė: balandžio mėn. 36 procentai įmonių prognozavo teikiamų paslaugų paklausos sumažėjimą, o 10 procentų – padidėjimą (prieš mėn. – atitinkamai 41 ir 11 proc.). Daugiau nei trečdalis! (37 proc.) apklaustų įmonių vadovų žada mažinti darbuotojų skaičių, 61 procentas – nekeisti. Daugumos (75 proc.) respondentų nuomone, teikiamų paslaugų kainos artimiausiais mėnesiais nesikeis.

Įmonių vadovai, kaip ir ankstesniais mėnesiais, teigė, kad paslaugų sektoriaus įmonių veiklą labiausiai riboja nepakankama paklausa (50 proc.), finansiniai sunkumai (49 proc.). 15 procentų respondentų teigė, kad jų įmonės veiklos neriboja niekas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų