Finansavimą atrinktoms įmonėms EIM skyrė pagal priemonę „Gynybos inovaciniai čekiai“, kuri yra iniciatyvos „Vytis“, skirtos stiprinti šalies gynybos pramonės pajėgumus, skatinti inovacijos ir didinti tarptautinį konkurencingumą, dalis.
„Siekdami, kad Lietuva taptų regioniniu gynybos ir saugumo pramonės centru, turime investuoti į šalies gynybos pramonę. Tam jau dabar skiriame subsidijų, kuriomis finansuojame reikšmingiausius gynybos pramonės projektus. Tad, atsižvelgę į Lietuvos kariuomenės poreikius, iš 65 gautų paraiškų pagal priemonę „Gynybos inovaciniai čekiai“ 10 projektų paskirstėme 1 mln. eurų subsidijų“, – pranešime cituojamas ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Anot ministerijos, atrinkti projektai prisidės prie karių saugumo, ryšio užtikrinimo ir gynybos efektyvumo gerinimo.
Pranešama, kad finansavimą gavusios šalies gynybos sektoriaus įmonės vykdys mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklas, reikalingas gynybos pramonei vystyti.
Tarp įmonių siūlomų sprendimų – naujos kartos ryšio sistemos, leidžiančios realiuoju laiku dalintis informacija sudėtingomis sąlygomis, bepiločių orlaivių aptikimo ir neutralizavimo technologijos, pažangūs jutikliai, tiksliai nustatantys priešo pozicijas, bei saugūs detonacijos valdymo įtaisai. Taip pat vystomi sprendimai karių sveikatos stebėsenai ir atsparumo stresui stiprinti.
Iniciatyva „Vytis“ numato kryptingą investavimą į visus pagrindinius gynybos inovacijų plėtros etapus. Jai įgyvendinti ministerija yra numačiusi 300 mln. eurų finansavimą.
Ministerijos duomenimis, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės sektoriuje jau veikia beveik 100 įmonių. Jų skaičius per pastaruosius trejus metus išaugo 18 procentų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!