Anot E.Maldeikio, atominė energetika ES - jautri sritis, Sąjungai dabar pirmininkaujanti Vokietija energetiką įvardija kaip vieną prioritetų, bet apie atominę energetiką nutyli.
"Kyla klausimas: ar įmanoma kurti bendrą Europos energetikos politiką nesutarus dėl branduolinės energetikos?", - klausia E. Maldeikis.
„Verslo žinioms“ pasiteiravus, ar yra galimybė „Euroatomo“ sutarties kontekste užsiminti ir apie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) problemas, europarlamentaras atsakė, kad IAE problemų aptarimas nėra pagrindinis tikslas. Šiuo metu visoje ES apie 110 atominės energijos įrenginių stabdymo fazės yra skirtingos. Manoma, kad iki 2025 m. apie trečdalis šiuo metu veikiančių reaktorių bus sustabdyti, bet aktuali tampa ir jų darbo pratęsimo problema, kaip kalbėjo E.Maldeikis.
"Kai kalbama apie IAE veiklos pratęsimą, pirmiausia reikia atsisakyti populizmo. Galima kiekvieną dieną išplatinti po pranešimą, kad reikia pratęsti, kad EK mus skriaudžia – nuo to niekas nepasikeis. Politinis kelias būtų toks: turime susirasti sąjungininkų, tai yra Ignalinos problemą paversti ne vien Lietuvos ar regiono problema, o europine aktualija. Sąjungininkėmis galėtų tapti Skandinavijos šalys, Lenkija, kitos Baltijos šalys. Drauge su jomis reikėtų argumentais įrodyti, kad tuos milžiniškus pinigus, kuriuos ES skiria IAE uždaryti, galima panaudoti geriau. Išanalizuoti, kokį efektą veiklos pratęsimas duotų Lietuvai ir regionui, kiek padėtų spręsti ES energetikos problemas", - "Verslo žinioms" teigė E.Maldeikis.
REKLAMA