Bene pačioje žinomiausioje pasaulyje automobilių parodoje gamintojai neriasi iš kailio norėdami parodyti savo naujausiu modelius.

„North American International Autoshow 2008” ir šiemet sulaukė didelio susidomėjimo. Šį kartą kaip niekad daug gamintojai pristatė transporto priemonių su alternatyviais degalais.

„General Motors“ (beje, kompanijos būstinė yra taip pat Detroite), kuriai priklauso „Opel“, „Chevrolet“, „Saab“, „Suzuki“, „Hummer“, „Buick“, „Cadillac“, GMC markės, pristatė „milžinus“ su hibridiniais varikliais „Chevrolet Tahoe“ ir „Cadillac Escalade“, taip pat „hibridą“ „Opel Antara“ (JAV modelio „Saturn Vue“ kopija), sedaną „Cadillac“ CTS su 550 arklio jėgų benzininiu V8 varikliu. Specialistai teigia, kad pastarasis modelis Europoje gali tapti rimtu konkurentu BMW X5, juolab, kad ir kainos JAV doleriais kur kas patrauklesnės. Sklinda ganadai, kad netrukus „Cadillac Provoq“ E-Flex bei „Chevrolet Volt“ pasirodys serijinėje prekyboje. Šie modeliai pasižymės penktos kartos elektriniais varikliais.

„Mitsubishi“ pristatė sedaną, keturių ratų varomą 240 arklio jėgų „Lancer Ralliart“, kuris bandys konkuruoti su šioje pozicijoje karaliaujančia „Subaru Impreza“ WRX. Daugelio manymu, „Mitsubishi“ naujoko dizainas netgi geresnis. Tuo tarpu „Subaru“ parodė niekuo labai neišsiskiriantį didelį „Forester“ automobilį.

REKLAMA

„Mazda“ parodė naująjį RX8. Nuo savo pirmtako RX8 skiriasi kitokiu priekio dizainu, pagerėjusiu valdymu. Pirkėjas nuo šiol galės pasirinkti tarp 212 ir 232 arklio jėgų variklių. Mėgstantiems agresyvesnį vairavimą - „Mazda“ R3 su sportine pakaba.

Šiemet didelį įspūdį paliko Europos gamintojų naujovės. „Audi“ R8 su 500 arklio jėgų turbodyzeliniu V12 konfigūracijos varikliu nepaliko abejingų. Šis modelis 100 kilometrų per valandą greitį pasiekia per 4,2 sekundės. 300 km/h greitis – taip pat ne problema. R8 ekologiškumas atitinka „Euro 6” standartus, kurie pasaulyje bus įvesti tik 2014 metais! Tiesa, kol kas tai tik koncepcinis modelis, bet neabejojama, kad netrukus ši paklausi prekė pasirodys ir dilerinėse.

BMW pristatė naująjį X6 crossover’į, kuris sprendžiant iš išvaizdos labiau panašus į kupe. „Vokswagen“ naujokas – tai keturių durų kupe „Passat“ CC. Kaip visuomet, vokiečiai suteikia pirkėjui nemažą variklių gamą – nuo 140 a.g. dyzelinio iki 300 a.g. benzininio – viso penkis variantus. Modelis priekiniais ratais varomas, greičių dėžes tos pačios. „ParkAssist“, nukrypimo nuo važiavimo kurso sistema – elektroninės pagalbos vairuotojui netrūksta, nėra tik autopiloto. Pavasarį jau bus galima šį modelį įsigyti salonuose.

Tuo tarpu „Mercedes“ nusprendė užkariauti kompaktinių crossover‘ių rinką. „Merdedes“ GLK kol kas tėra studijinis modelis, tačiau kalbama, kad kompanija jau visiškai pasiruošus serijinei gamybai. Technines GLK charakteristikas sužinosime tik pavasarį, o automobilio dizainas sukėle prieštaringų vertinimų.

„Audi“ R8


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų