Bendrovės duomenys rodo, kad vėžiniais susirgimais tiek pat dažnai serga ir vyrai, ir moterys. Dažniausiai išmokas dėl vėžinių susirgimų gavo 50–59 metų žmonės, šiek tiek rečiau išmokas už šią ligą gavo 40–49 metų gyvybės draudimo klientai.
Išmokų už kritines ligas statistiko rodo, kad pagal dažnumą po vėžinių susirgimų rikiuojasi išmokos dėl insulto, šiek tiek rečiau – dėl infarkto.
„Dar šiais metais teko susidurti su atveju, kai vėžys diagnozuotas neseniai per trisdešimtmetį perkopusiai mūsų klientei, ją pasieks maždaug 80 tūkst. litų draudimo išmoka, todėl noriu tikėti, kad ne tik ši, bet ir kitos išmokos tampa tvirta ligos gydymo ir reabilitacijos parama tiek pacientams, tiek jų artimiesiems“ , – sako „Aviva Lietuvos“ vyriausiasis draudimo rizikos vertintojas, gydytojas Šarūnas Žemaitis.
Praėjusiais metais dėl vėžinių susirgimų bendrovė savo klientams išmokėjo iš viso 673 tūkst. litų, o vidutinė išmokos suma, diagnozavus vėžį, siekia 32 tūkst. litų.
Bendrovės duomenimis, praėjusiais metais klientų, pasirinkusių papildomą draudimo apsaugą kritinių ligų atvejais, padaugėjo beveik ketvirtadaliu.
Patarimai vėžio susirgimų profilaktikai:
• Pirminė profilaktika yra tiesiog sveika gyvensena. Reikia atsisakyti žalingų įpročių, per riebaus ir nereikalingų kalorijų turinčio maisto. Patartina daugiau vartoti šviežių vaisių ir daržovių. • Manoma, kad atsisakius rūkymo, jau po penkerių metų rizika susirgti vėžiu sumažėja daugiau nei perpus. • Įrodyta, kad piktnaudžiavimas alkoholiu susijęs su burnos ertmės, ryklės, stemplės, gerklų, kepenų vėžio išsivystymu. Atsisakykite nesaikingo alkoholinių gėrimų vartojimo. • Fizinis aktyvumas gali padėti kontroliuoti svorį ir sumažinti kūno riebalų kiekį, dėl kurio gali didėti ir įvairių vėžinių susirgimų rizika. • Venkite intensyvaus saulės spindulių poveikio ir nudegimo saulėje. Ultravioletinė (UV) spinduliuotė sukelia ankstyvą odos senėjimą ir odos pažeidimus, kurie gali daryti įtaką ir į odos vėžio atsiradimui. • Antrinė profilaktika yra pokyčių, kurie gali reikšti vėžinius susirgimus, nustatymas. Moterys turėtų kartą per metus pasitikrinti krūtis ir atlikti gimdos kaklelio vėžio tyrimą, o vyrams, ypač perkopusiems per penktą dešimtmetį, patartina pasitikrinti dėl prostatos vėžio.