Darbo rinkai krentant lygiagrečiai su šalies ekonomika nuo stataus skardžio, vis daugiau bedarbių atsigręžia į Lietuvos skelbimų lentas. Anot skelbimų svetainės vadovo Andriaus Budrio, šiuo metu darbo ieškančių žmonių jo skelbimų lentoje išaugo apie pustrečio karto.
Tačiau, kaip pastebi A.Budrys, didžiausia darbo ieškančių žmonių klaida - nesugebėjimas sukurti profesionalaus skelbimo turinio, kuris sudomintų darbdavį.
"Dažniausiai skelbimai yra itin neprofesionalūs. Kasdien pastebime, jog skelbimų turinys - itin skurdus, o kartais skelbimo turinį sudaro tik keli žodeliai bei telefono numeris. Tokie skelbimai – beverčiai, kurie vėliau paprasčiausiai tampa virtualia šiukšle", - teigia A.Budrys.
Pasak A.Budrio, žmonės ieško įvairiausių darbų, tačiau aktyviausi – tie, kuriuos sunkmetis labiausiai palietė.
"Darbo ieško įvairių profesijų žmonių – nuo fotografų iki plytelių klojėjo. Itin dažni – statybininkų, nekilnojamojo turto darbuotojų skelbimai. Jie siūlosi atlikti įvarius darbus“, - tikina skelbimų lentos „geriskelbimai.lt“ vadovas.
Tuo tarpu kitos skelbimų svetainės "nskelbimai.lt" vadovo Kristijono Malakausko teigimu, itin didelį dėmesį reikėtų skirti gramatinėms klaidoms. Anot jo, tai įprastas reiškinys skelbimuose.
„Kiekvieną kartą prieš rašant skelbimą ar tiesiog atsakant į darbdavio skelbimą reikėtų atidžiai įsiskaityti į skelbimo turinį ir darbdavio reikalavimus. Be to, taip pat reikėtų atidžiai patikrinti, ar nėra gramatinių klaidų", - teigia "nskelbimai.lt" svetainę administruojantis K.Malakauskas.
Abu pašnekovai sutaria, jog kiekvieną kartą prieš skelbiant skelbimą reikėtų aiškiai ir trumpai išdėstyti savo darbo istoriją, vengti gramatikos klaidų. Anot jų, tik tuomet bus galima tikėtis sėkmingo rezultato.