Bendra banko sąskaita: kaip nelikti prie suskilusios geldos?

Gyvenant poroje ar šeimoje paprastai naudojamasi bendru biudžetu. Vienas žmogus negali būti atsakingas už visus šeimos pinigus, abu turi jausti savo finansinę atsakomybę ir turėti tam tikrą išmanymą. Kompanijos „Money Talk Matters“ generalinis direktorius Taffy Wagneris pateikia kelis patarimus, į kuriuos turėtų atsižvelgti poros, ketinančios kurti bendrą šeimos banko sąskaitą:

1. Dalintis reiškia rūpintis. Bendrą banko sąskaitą įsivaizduokite kaip bendrą taupyklę, kurios pinigai bus naudojami namų ūkio reikalams, namų apyvokos reikmenims, būtiniems daiktams įsigyti, atostogoms ir pan. Finansų planuotojas Casey Weade su žmona į tokią banko sąskaitą kas mėnesį atideda po vienodą pinigų sumą kokiam nors dideliam pirkiniui ar tikslui pasiekti, pavyzdžiui, atostogoms.

2. Neatsisakykite asmeninės sąskaitos. „Kiekvienas asmuo turi turėti asmeninę sąskaitą, kuria gali naudotis vienas kito ar savęs lepinimui. Net ir turėdami šias sąskaitas, neslėpkite vienas nuo kito, kiek joje yra pinigų ir esant neatidėliotiniems reikalams leiskite ja pasinaudoti antrajai pusei.“

3. Renkantis banką – svarbi abiejų nuomonė. Kiekvienas bankas siūlo skirtingas pinigų investavimo sąlygas, mokesčius, paslaugas ir aptarnavimo kokybę. Prieš atidarydami banko sąskaitą aptarkite šiuos aspektus ir priimkite vieningą sprendimą. Jeigu tai padaryti sunku, pasikonsultuokite su finansų patarėju.

REKLAMA

4. Susitarimas - kalbėti. Jeigu jau vieningai nusprendėte kurioje banko sąskaitoje kaupti pinigus, taip pat atvirai turite aptarti ir disponavimą jais. Priešingu atveju, vienas iš jūsų gali likti nuskriaustas. Už taupomus pinigus negali būti atsakingas tik vienas žmogus, ir jeigu pritrūkę pinigų nusprendėte pasiskolinti iš taupomosios sąskaitos, apie tai turi žinoti ir antroji pusė.

5. Laikykite tai verslo santykiais. Aptardami piniginius reikalus, palikite emocijas nuošaly ir bendraukite vienas su kitu taip lyg aptarinėtumėte verslo sandorį.

6. Nuspręskite, kuris laikys kortelę. Jei neturite dviejų atskirų debetinių kortelių, nuspręskite kuris iš jūsų ją turės su savimi. Jeigu naudojatės šia banko sąskaita apmokėti mokesčiams už butą (namą) taip pat nutarkite kas bus atsakingas už tai, kad sąskaitos būtų sumokėtos laiku.

7. Organizuotumas. Jei vienas partneris yra atsakingas už sąskaitų mokėjimą, kitas gali būti atsakingas už tam tikrų būtinų pirkinių pirkimą ir jų pirkimo kvitų saugojimą. „Išsaugodami visus pirkinių, kurie buvo įsigyti už bendrus pinigus, kvitus išvengsite nesutarimų ir staigmenų mėnesio pabaigoje skaičiuojant sąskaitos likutį.“

8. Sekite sąskaitą. Nesvarbu kuris iš jūsų yra atsakingas už pirkinius ar sąskaitų apmokėjimus, kartas nuo karto patikrinkite sąskaitą ar jūsų antroji pusė neišeikvojo pinigų ten, kur nereikia. Jeigu reikia išsiimkite sąskaitos mėnesio išrašą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų