bankas

 

Bankas yra finansų įstaiga, teikianti platų paslaugų spektrą tiek privatiems asmenims, tiek įmonėms. Pagrindinės banko teikiamos paslaugos apima indėlių priėmimą, kreditų ir paskolų suteikimą, mokėjimo operacijų vykdymą, taip pat investicinių ir taupymo produktų siūlymą. Bankai taip pat gali teikti konsultacijas finansų ir investicijų klausimais, valdyti klientų portfelius, teikti draudimo produktus ir užsiimti kitomis finansinėmis operacijomis.

Fintech įstaigos galės naudotis Europos centrinių bankų sistemomis

Elektroninių pinigų (EPĮ) ir mokėjimo įstaigos (MĮ) galės naudotis euro zonos Eurosistemos centrinių bankų mokėjimo sistemomis, penktadienį pranešė Lietuvos bankas (LB). „EPĮ ir MĮ tai suteiks galimybę tiesiogiai dalyvauti mokėjimo sistemose. Kartu siekiama nesudaryti išskirtinių sąlygų EPĮ ir MĮ saugoti klientų lėšas centriniuose bankuose ir taip užtikrinti finansų sistemos stabilumą“, – pranešime sakė LB Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vadovas Tomas Karpavičius.
2024-07-19

Pasaulinis IT sutrikimas nepalietė Lietuvoje veikiančių didžiųjų bankų – su problemomis nesusidūrė

Penktadienį visame pasaulyje pasirodžius pranešimams apie IT sistemų trikdžius, paveikusius daugelį sektorių, Lietuvoje veikiantys didieji bankai su sunkumais nesusidūrė. „Swedbank“ atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė tikina, kad tiek banko padaliniai, tiek jo internetinė svetainė veikė įprastai. Su problemomis nesusidūrė ir „SEB“. „Šiuo metu bankas veikia įprastai. Visą šia dieną su problemomis nesusidūrėme“, – Eltai teigė D. Taučkelaitė.

Patvirtinta: Taivano bankas žengia į Lietuvą

Vienas Taivano valstybinio kapitalo bankų „Bank of Taiwan“ ketina atidaryti savo filialą Lietuvoje, penktadienį skelbia „Verslo žinios“. Informaciją, kad Taivano Finansų priežiūros komisija (FSC) patvirtino „Bank of Taiwan“ paraišką steigtis Lietuvoje, portalui patvirtino Lietuvos prekybos atstovybės Taipėjuje vadovas Paulius Lukauskas. Kaip skelbiama, „Bank of Taiwan“ atidaryti atstovybę Lietuvoje ketina norėdamas plėsti verslo apimtį Vidurio ir Rytų Europoje.
232 2024-07-19

SEB banko pelnas šiemet beveik nesumažėjo – 157 mln. eurų

Vienas didžiausių Lietuvos komercinių bankų SEB pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 156,7 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – beveik tiek pat, kaip ir pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 156,8 mln. eurų. SEB banko grupės pajamos augo 13,2 proc. iki 296,7 mln. eurų (pernai  tuo pat laiku – 262 mln. eurų), pranešė SEB.

„Swedbank“ šiemet uždirbo 175 mln. eurų pelno

„Swedbank“ Lietuvoje bendrosios pajamos šių metų pirmąjį pusmetį siekė 410 mln. eurų, grynosios palūkanų pajamos sudarė 328 mln., o grynosios komisinių pajamos – 62 mln. eurų. Tuo metu grynasis pelnas šiemet siekė 175 mln. eurų, pranešė „Swedbank“. „Swedbank“ Lietuvoje skolinimo apimtys antrąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 13 proc. Banko duomenimis, bendras paskolų portfelis 2024 m. antrojo ketvirčio pabaigoje sudarė 9 mlrd. eurų.
2024-07-16

SEB bankas perspėja klientus ir ragina žinia pasidalinti su savo artimaisiais

Naktį iš penktadienio į šeštadienį SEB banke bus atliekami planiniai informacinių sistemų darbai, būtini norint užtikrinti sklandų banko sistemų veikimą. Dėl šios priežasties laikinai neveiks SEB interneto bankas ir mobilioji programėlė, o iki 40 minučių nebus galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, naudotis bankomatais. Iš liepos 12 į 13 d. tarp 3.00 iki 4.00 val.

Vyriausybei siūloma 4 mln. eurų didinti Lietuvos dalį ERPB

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui (ERPB) siekiant suteikti ilgalaikių investicijų Ukrainai, taip pat išlaikyti jų lygį kitoms sritims bei tam nutarus didinti banko turtą, Lietuvos Vyriausybė savo dalį ketina padidinti 4 mln. eurų.  Sprendimą dėl to Vyriausybė priims trečiadienį.    Pasak Finansų ministerijos, Lietuvos indėlis į banko kapitalą turėtų būti didinamas ERPB dar pernai gruodį nusprendus akcinį kapitalą didinti nuo 30 mlrd. iki 34 mlrd. eurų.
2024-07-10

Senėjant visuomenei Lietuvos bankas siūlo peržiūrėti lengvatas, mokesčius, mažinti PVM atotrūkį

Senėjant šalies gyventojams, Lietuvos bankas (LB) siūlo peržiūrėti galiojančias mokestines lengvatas, pajamų bei turto apmokestinimą, taip pat mažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) atotrūkį ir taip padidinti biudžeto pajamų surinkimą.  LB atstovas Vaidotas Tuzikas sako, kad Lietuvoje surenkamų mokesčių ir bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis pagal šalies išsivystymo lygį yra žemesnis negu turėtų būti ir vidutiniškai siekia 4,5 proc., o po 10–30 metų gali padvigubėti.
2024-07-08

„UniCredit“ neskuba mažinti veiklos Rusijoje – apskundė ECB sprendimą

Didžiausias Italijos bankas „UniCredit“ apskundė teismui Europos Centrinio Banko įpareigojantį sprendimą mažinti veiklą Rusijoje, rašo britų verslo leidinys „Financial Times“, remdamasis Italijos banko pareiškimais. Antrą pagal dydį iš Vakarų bankų kapitalą Rusijoje turintis „UniCredit“ buvo vienas iš kelių euro zonos kreditavimo įstaigų, gegužę gavusių ECB oficialų laišką, kuriuo pareikalauta spartinti lėšų išvedimą iš Rusijos.
2024-07-02

Svarbus JAV infliacijos rodiklis gegužę sumažėjo

Svarbus JAV infliacijos rodiklis, kurį stebi šios šalies centrinis bankas, gegužę šiek tiek sumažėjo, rodo penktadienį paskelbti vyriausybės duomenys. Naujausi skaičiavimai suteikia Federalinei rezervų sistemai (FED) papildomų įrodymų, kad jos kova su infliacija grįžo į vėžes, nes pirmą metų ketvirtį metinė infliacija kiek paaugo. Prekybos departamentas pareiškime nurodė, kad kainų indekso PCE metinis įvertis gegužę didėjo 2,6 proc., o mėnesio infliacija išliko nepakitusi.
2024-06-28
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva turi, kuo didžiuotis: per 20 metų padarė milžinišką pažangą – ir tai dar ne viskas

Šalies ekonomika atsigauna sparčiau nei anksčiau tikėjosi Lietuvos bankas, kurio ekonomistai keičia prognozes: žada spartesnį, beveik 2 procentus siekiantį, bendrojo vidaus produkto augimą. Lietuvos bankas taip pat priduria, kad Lietuva per 20 metų padarė milžinišką pažangą bandydama pasivyti Vakarų Europos valstybes. Esą dar po 15 metų lietuvių pragyvenimo lygis neturėtų nusileisti kitoms išsivysčiusioms Europos valstybėms. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

„Swedbank“ bankas perspėja klientus ir ragina žinia pasidalinti su savo artimaisiais: tai privalo žinoti visi

Pastaruoju metu sukčiai tampa vis aktyvesni ir išvilioja daugiau pinigų iš gyventojų. Gyventojas skundžiasi, kad iš banko gavusi žinutę, jog sistema aptikusi neįprastą bandymą atsiskaityti gyventojos kortele, o bankas atskleisti, kurioje sistemoje įvyko nutekėjimas, negali. Nors bankas individualius atvejus komentuoti atsisako, tačiau teigia, kad yra įpareigotas reaguoti nedelsiant kilus įtarimui, kad kortele bando atsiskaityti ne jos savininkas.

Seimui pristatomas siūlymas pratęsti bankų solidarumo įnašą

Seimui ketvirtadienį pristatoma Vyriausybės iniciatyva dar vieneriems metams pratęsti pernai įvestą laikiną bankų solidarumo įnašą taip siekiant gauti papildomų lėšų gynybai. Iš jo 2025-aisiais tikimasi surinkti apie 60 mln. eurų.  Tai numatančias Laikinojo solidarumo įnašo įstatymo pataisas Seimo bus prašoma svarstyti skubos tvarka.   Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas trečiadienį teigė, kad 60 mln.
2024-05-30

SEB banko klientams – įspėjimas: neveiks programėlė ir interneto bankas

SEB bankas įspėja klientus, kad jungiantis prie interneto banko ir mobiliosios programėlės laikinai susidursite su nepatogumais. „Informuojame, kad dėl techninių profilaktikos darbų, šį penktadienį gegužės 24 d., nuo 6.00 iki 7.30 val. ryto laikinai neveiks SEB interneto bankas ir mobilioji programėlė, nebus atliekami mokėjimai el. parduotuvėse, kai atsiskaitant už prekes ar paslaugas savo tapatybę reikia patvirtinti SEB interneto banke“, – pranešama.
2024-05-23

Rusijoje vis dar veikia europietiški bankai: štai, iš kokių jie šalių

Didieji Europos bankai, nepaisant pažadų pasitraukti, toliau tebedirba Rusijoje ir pernai Kremliui sumokėjo beveik milijardą eurų mokesčių. Jų pelnai Rusijoje dar įspūdingesni – viršija 3 milijardus eurų. Ir nors šių bankų veiklos pernykščiai rezultatai Rusijoje prastesni, pelnas yra trigubai didesnis buvusį prieš Rusijos plataus masto įsiveržimą į Ukrainą.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
2024-05-11

Romanovskis: nemanau, kad valstybinis bankas būtų efektyvus rinkos žaidėjas

Socialdemokratams praeitą savaitę užsiminus apie galimybę kurti valstybinį banką, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis sako, kad jis greičiausiai nebūtų efektyvus. Anot jo, daugelis visuomenės nesupranta, kad tokia finansų institucija vis tiek turėtų veikti rinkos sąlygomis. „Aš niekados netikėjau, kad mūsų valstybinis verslas, kai jis veikia konkurencinėje aplinkoje, jis galėtų būti efektyvus.
2024-04-29

Putinui perspėjus, Rusijos centrinis bankas nepakeitė palūkanų normų

Rusijos centrinis bankas nepakeitė palūkanų normų, prezidentui Vladimirui Putinui perspėjus pirma laiko nemažinti skolinimosi kainos. Maskva pernai savo pagrindinę palūkanų normą padidino iki 16 proc., kad suvaldytų staigiai kylančią infliaciją, Rusijos valiutai klibant po Vakarų sankcijų našta. Centrinis bankas penktadienį pranešė, kad palūkanas mažinti dar per anksti, mat metinis infliacijos rodiklis šiuo metu siekia 7,8 proc. ir viršija oficialų 4,0 proc. planinį rodiklį.
2024-04-26

Rusijos bankas paliko galioti 16 proc. dydžio bazines palūkanas

Rusijos centrinis bankas penktadienį paliko galioti 16,0 proc. dydžio bazinių palūkanų normą, tokiu sprendimu pateisindamas rinkos lūkesčius. Reguliuotojas pažymėjo, jog skolinimosi išlaidas ilgesniam laikotarpiui paliks ribojančiame lygyje, siekdamas pažaboti infliacijos spartėjimą. Metų infliacija šalyje vasarį spartėjo iki 7,7 proc. nuo 7,4 proc. sausį, išliko aukščiausiame lygyje nuo 2023 metų vasario ir beveik dukart viršijo centrinio banko nustatytą 4 proc. tikslinę viršutinę ribą.
2024-03-22

Seimas nepritarė siūlymui griežtinti kredito unijų veiklą

Seimas sekmadienį nepritarė siūlymui nuo 2025 metų sugriežtinti kredito unijų veiklą. Po pateikimo už tokias pataisas balsavo 14 Seimo narių, prieš buvo 13 parlamentarų ir susilaikė 27 Seimo nariai. Kitu balsavimu projektas atmestas. Pataisas parengęs Ekonomikos komiteto narys konservatorius Andrius Kupčinskas teigė, kad jomis norėta pagerinti valdyseną šiose įstaigose, išskaidrinti vadovų rinkimų procesus.
2024-03-10

Geros prognozės šiems metams: atlyginimai augs greičiau nei kainos – vardijama, kas uždirba daugiausiai

„Sodra“ suskaičiavo, kiek pajamų pernai gavo Lietuvos gyventojai. Vidutiniškai per mėnesį vienas dirbantysis praėjusių metų gale gavo beveik 1300 eurų į rankas, 120 eurų daugiau nei metus prieš tai. Pasak „Sodros“ ir ekonomistų, gyventojų perkamoji galia auga. Autoserviso ir automobilių detalių parduotuvės savininkas Šarūnas pasakoja, kad jo įmonėje dirba 130 darbuotojų. Praėję metai verslui nebuvo blogi: dėl to atlyginimai vidutiniškai kilo 11 procentų.

Įspėja, Lietuvoje algos taip sparčiai nebekils: „Normalu, kad atėjo atokvėpis“

Lietuvoje vidutinė alga į rankas viršija 1300 eurų, skelbia naujausia Valstybės duomenų agentūros statistika. Per 2023-iuosius šalies gyventojų atlyginimai vidutiniškai ūgtelėjo dešimtadaliu: į rankas žmonės gauna 120 eurų daugiau. Tiesa, ekonomistai prognozuoja, kad šiemet algos augs kukliau nei pernai.  Algas kelia kasmet Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas pasakoja, kad čia plušantiems darbuotojams atlyginimus kelia kasmet.

„Citadele“ pelnas Baltijos šalyse pernai augo 2,2 karto iki 110 mln. eurų

Padalinį Lietuvoje turintis Latvijos bankas „Citadele“ pernai Baltijos šalyse uždirbo 110 mln. eurų grynojo pelno – 2,2 karto daugiau nei prieš metus.  Banko veiklos pajamos siekė 234 mln. eurų – 39,1 proc. daugiau, pranešė „Citadele“. Banko bendras paskolų portfelis buvo 2,862 mlrd. eurų – 3,5 proc. mažiau nei prieš metus, klientų indėliai siekė 3,83 mlrd. eurų – 3,8 proc. mažiau. Privatiems klientams, smulkiojo, vidutinio ir stambiojo verslo įmonėms Baltijos šalyse suteiktas 897 mln.
2024-02-28

Banku apsimetę sukčiai iš klaipėdietės išviliojo beveik 5 tūkst. eurų

Antradienį Klaipėdos policijai moteris pranešė pasigedusi beveik 5 tūkst. eurų, kai suvedė duomenis pasinaudojusi apgaulinga nuoroda. 1958 metais gimusi moteris policijai nurodė, kad vasario 27 dieną, apie 14.50 val., el. paštu gavo neva iš banko siųstą laišką, kuriame buvo nurodyta atnaujinti savo informaciją. Paspaudusi atsiųstą nuorodą ir suvedusi reikalaujamus duomenis, pareiškėja pastebėjo, jog iš jos banko sąskaitos apgaulės būdu per kelis kartus buvo pasisavinti apie 4902 eurai.
Kriminalai 2024-02-28

Izraelio bankas paliko galioti 4,5 proc. dydžio bazines palūkanas

Izraelio centrinis bankas pirmadienį nusprendė palikti galioti 4,5 proc. dydžio bazinę palūkanų normą. Toks sprendimas priimtas po bazinių palūkanų apkarpymo ketvirčiu procentinio punkto per ankstesnį pinigų politikos komiteto posėdį, kai skolinimosi išlaidos buvo sumažintos pirmąkart nuo 2020-ųjų.
2024-02-27

Didžiausias indėlių palūkanas siūlę bankai mažina žadamas grąžas: palūkanų pikas jau buvo pasiektas

Šiuo metu didžiausios siūlomos terminuotųjų indėlių palūkanos siekia 4,5 proc., o kaupiamųjų indėlių – 3,75 proc., kai kurios finansų institucijos jas taiko tiek 1 metams, tiek ilgesniems laikotarpiams, nurodoma Lietuvos banko (LB) skelbiamoje statistikoje. Finansų ekonomistas Tautvydas Marčiulaitis pastebi, kad pikas jau buvo pasiektas, o dabartiniai dydžiai jau rodo tam tikrą kritimą. Kai kurių bankų indėlių palūkanų pikas buvo pasiektas 2023 m. gruodį.
2024-02-10

„Luminor“ grynasis pelnas pernai išaugo 56 proc.

„Luminor“ banko praėjusių metų grynasis pelnas pernai padidėjo 56 proc., iki 194,7 mln. eurų. Vien tik ketvirtąjį 2023 metų ketvirtį „Luminor“ bankas uždirbo 51,7 mln. eurų ikimokestinio pelno, arba 10,7 proc. daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Tačiau grynasis ataskaitinio laikotarpio pelnas, pasak banko, dėl Lietuvoje ir Latvijoje įvestų didesnių mokesčių buvo 59,3 proc. mažesnis nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį ir sudarė 16,4 mln. eurų.
2024-02-02

DIENOS PJŪVIS. Ką daryti su pinigais banke, paskolomis ir turtu karo atveju?

Rusijai užpuolus Ukrainą karo grėsmę netiesiogiai pajuto ir lietuviai. Stebint vaizdus iš karo zonos ne vienas pagalvojo, kas karo atveju Lietuvoje būtų ne tik su jų namais, bet ir santaupomis – iš viso daugiau kaip 20 mlrd. eurų, kuriuos šalies gyventojai laiko bankuose. Įvairių minčių kyla ir dėl paskolų grąžos – kartais manoma, kad paimtos būsto paskolos grąžinti nereikėtų dėl force majeure – nenugalimos jėgos, tačiau tai – ne visai tiesa.
2024-02-01

SEB banko pelnas pernai augo 74 proc., iki beveik 300 mln. eurų

2023 metais SEB bankas uždirbo 299,1 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno, t. y. 73,6 proc. daugiau, nei pernai (172,3 mln. eurų). Pernai SEB bankas kartu su kitomis šalyje veikiančiomis SEB įmonėmis į šalies biudžetą sumokėjo 159 mln. eurų įvairių mokesčių. Iš kurių 47 mln. eurų sudarė pelno mokestis (2022 m. 29 mln. eurų) ir 51 mln. eurų solidarumo įnašo antrojo ir trečiojo ketvirčių įmokos. Solidarumo įnašas už paskutinį ketvirtį bus mokamas vasario 29 dieną.
2024-01-25

ECB pirmajame šių metų posėdyje pinigų politikos klausimis palūkanų normų didinti neturėtų

Prognozuojama, kad Europos centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį įvyksiančiame pirmajame šių metų posėdyje pinigų politikos klausimams aptarti euro zonoje šiuo metu galiojančios rekordiškai aukštos palūkanų normos euro zonoje keisti neturėtų. Frankfurte įsikūręs centrinis bankas savo sprendimą paskelbs 14:15 val. (13.15 val. Grinvičo laiku). Ilgai trukusi ECB nulinių ir neigiamų palūkanų era baigėsi 2022 m. liepą.
2024-01-25

„Swedbank“ Lietuvoje uždirbo 361 mln. eurų pelno – 2,5 karto daugiau

„Swedbank“ praneša, kad 2023 metais Lietuvoje uždirbo 361 mln. eurų grynojo pelno, t. y. 152 proc. daugiau nei 2022 metais, kai pelnas siekė 143 mln. eurų. Pasak banko, tai lėmė reikšmingas verslo kreditavimo portfelio augimas, aukštas privačių klientų aktyvumas, Europos centrinio banko vykdoma monetarinė politika ir kitos priežastys. 2023 metais „Swedbank“ Lietuvoje bendrosios pajamos siekė 762 mln. eurų, grynosios palūkanų pajamos siekė 609 mln. eurų, grynosios komisinių pajamos – 122 mln.
2024-01-24

„Blackstone“ ruošiasi parduoti „Luminor“ banką, sako „Bloomberg“ šaltiniai

Jungtinių Valstijų privataus kapitalo fondų valdymo bendrovė „Blackstone“ ruošiasi parduoti jos valdomą Baltijos šalių banką „Luminor“, remdamasi šaltiniais pranešė agentūra „Bloomberg“. Pasak jos, didžiausia pasaulyje alternatyvaus turto valdytoja dėl sandorio, kuris gali būti pradėtas dar šiemet, kalbasi su potencialiais patarėjais.  „Blackstone“ atsisakė komentuoti šią informaciją.
2024-01-23

Lietuvoje bankai brangina paslaugas, žmonės skundžiasi: „Atsiliepia šeimos biudžetui“

Vienas po kito komerciniai bankai brangina savo paslaugas privatiems klientams. Gyventojai piktinasi, kad bankai reikalaus didesnių mokesčių už įprastas paslaugas, nors pernai uždirbo rekordinius pelnus. Lietuvos banko pareigūnai įžvelgia paslaugų branginimą, tačiau tik skėsčioja rankomis, mat įkainių reguliuoti negali. Vienas didžiausių Lietuvoje komercinių bankų SEB bankas skelbia nuo balandžio keičiantis savo paslaugų planus privatiems klientams.

Atnaujintuose SEB banko privačių klientų planuose – naujos paslaugos

SEB bankas praneša, kad nuo balandžio 9 dienos atnaujins paslaugų planus privatiems klientams papildydamas juos naujomis paslaugomis, pavyzdžiui, momentiniu draudimu nuo traumų, ir praplės esamų paslaugų apimtis, pavyzdžiui, suteiks didesnį grynųjų pinigų paėmimo limitą. Atnaujinti paslaugų planai privatiems klientams kainuos nuo 0,69 Eur/mėn. iki 7 Eur/mėn.
2024-01-17

Elijus Čivilis patvirtino: „Deutsche Bank“ svarsto Lietuvoje įkurti paslaugų centrą

Užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Elijus Čivilis BNS patvirtino, kad didžiausias Vokietijos komercinis bankas „Deutsche Bank“ svarsto galimybę Lietuvoje atidaryti paslaugų centrą.   „Jie vertina įvairias galimybes, pradedant turbūt nuo paslaugų centro“, – interviu BNS penktadienį teigė E. Čivilis.  Jo teigimu, Vokietijos banko atstovai buvo nusivylę žiniasklaidos pernai lapkritį paviešinta žinia apie jo planus Lietuvoje.
2024-01-05

„Revolut Bank“ pelnas šiemet sumenko 14 proc. iki 43,2 mln. eurų

Lietuvoje registruotas bankas „Revolut Bank“, teikiantis paslaugas Europos ekonominėje erdvėje, bei jį valdanti įmonė „Revolut Holdings Europe“ per devynis šių metų mėnesius uždirbo 43,218 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno – 14 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 50,23 mln. eurų. Abiejų įmonių veiklos pajamos šiemet išaugo 2,6 karto iki 604,9 mln. eurų, o tik grynosios palūkanų pajamos siekė 235,7 mln. eurų, kai prieš metus jos buvo neigiamos – 3,2 mln.
2023-12-22

Buvęs Latvijos banko vadovas atmeta visus kaltinimus, tikisi išteisinimo

Kyšininkavimu kaltinamas buvęs Latvijos banko vadovas Ilmaras Rimševičius atmeta visus kaltinimus ir tikisi išteisinamojo nuosprendžio, naujienų agentūrai LETA pareiškė jo advokatas Maris Mezitis. Pasak M. Mezičio, I. Rimševičius tvirtina esąs nekaltas ir mano, kad prokuratūra teisme neįrodė jo kaltės. Kitas teismo posėdis įvyks gruodžio 15 dieną, per jį savo baigiamąsias kalbas pateiks kitas bylos kaltinamasis, verslininkas Maris Martinsonas, ir bendrovės „MM Investicijas“ atstovas.
2023-12-12

„The Banker“: geriausias Lietuvoje – Šiaulių bankas

„The Financial Times“ grupės žurnalo „The Banker“ ekspertai metų banku Lietuvoje trečią kartą iš eilės šiais metais išrinko Šiaulių banką.  Vertindamas svarbiausius metų įvykius, „The Banker“ pabrėžė Šiaulių banko ir „Invalda INVL“ mažmeninių verslų sujungimą.
2023-12-07

Pristatė naujovę – sumoka už laikomus pinigus sąskaitoje: ar to griebsis ir Lietuvos bankai?

Būsto įperkamumas Lietuvoje yra vis dar rekordiškai žemas, o palūkanų normų pikas už pasiskolintus pinigus bent jau kol kas verčia susimąstyti, ar iš tiesų būsite pajėgūs kas mėnesį atsiskaityti su finansų įstaiga. Tačiau dalis bankų pasiūlė naujovę – už laikomus pinigus banke sumoka palūkanas. SEB bankas Latvijoje privatiems klientams nuo lapkričio 1 dienos moka 0,4 proc. metines palūkanas už einamosiose sąskaitose laikomus pinigus, kai jų suma neviršija 5000 eurų.
2023-12-03

Gyventojai pasipiktinę: kodėl turime susimokėti grynaisiais išsiimdami savo pačių pinigus?

Pastaruoju metu Lietuvos bankai daugiausia kritikos iš gyventojų susilaukia dėl rekordinių paskolų palūkanų ir augančio pelno. Vis tik lietuviai piktinasi ir kitais mokesčiais. Pavyzdžiui, kodėl bankai reikalauja susimokėti atliekant pervedimus ar tiesiog išsigryninant savo pinigus? Viena moteris socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino, kad bankomate iš paprastos debetinės kortelės nusiėmė 400 eurų grynaisiais ir už tai teko susimokėti net 8 eurus komisinių.
2023-12-01

Pervedate pinigus internetu? Pasigailėsite įrašę tokius žodžius – daugelis daro tą pačią klaidą

Pervesdami vienas kitam pinigus, gyventojai nurodo įvairias pavedimo paskirtis. Kai kurie nevengia ir pajuokauti, pavyzdžiui, apie pinigus teroristams. Tačiau bankai įspėja, kad ir už juokelius gali sustabdyti pavedimus. Todėl klientai turėtų nurodyti tikslią ir tikrą pavedimo paskirtį. Portalo tv3.lt skaitytoja Emilija teiravosi, ką būtina nurodyti bankinio pavedimo paskirtyje.
2023-11-27

Šaltiniai: Lenkijos bankas „Pekao“ svarsto atidaryti padalinį Lietuvoje

Vienas didžiausių Lenkijos bankų „Pekao“ svarsto įsteigti filialą Lietuvoje ir dirbti tik su verslo klientais. Tai BNS patvirtino keturi šaltiniai. Pasak jų, dar laukiama galutinio banko sprendimo.  Pats bankas savo planų kol kas neviešina.  „Mes nekomentuojame“, – rašoma „Pekao“, kurio akcijos kotiruojamos Varšuvos vertybinių popierių biržoje, atsakyme BNS.  Norėdamas įsteigti filialą Lietuvoje bankas turės kreiptis leidimo į Lietuvos centrinį banką.
2023-11-24

Šiaulių bankas supirks 0,59 proc. savų akcijų, dalį jų suteiks darbuotojams

Šiaulių banko valdyba nusprendė supirkti daugiau nei 3,5 mln., arba 0,59 proc. savų akcijų, tam gautas Europos Centrinio Banko (ECB) leidimas.  Iki 2,3 mln. akcijų bus suteiktos Šiaulių banko grupės darbuotojams kaip dalis atidėto kintamojo atlygio, iki 1,25 mln. bus supirktos siekiant sumažinti banko kapitalą, antradienį per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė Šiaulių bankas.
2023-11-21

Kinijos bankas bazines palūkanas paliko rekordiškai žemame lygyje

Kinijos liaudies (centrinis) bankas rekordiškai žemame 3,45 proc. lygyje paliko galioti bazinę vienerių metų skolinimosi palūkanų normą (LPR), kuri laikoma verslo ir namų ūkių skolinimosi orientyru, skelbia agentūra „Xinhua“. Penkerių metų skolinimosi palūkanų norma taip pat liko nepakeista – 4,2 procento. Tokio sprendimo buvo tikėtasi, praėjusią savaitę reguliuotojui nusprendus palikti galioti 2,5 proc.
2023-11-20

„Swedbank“ pašalino techninius nesklandumus: gyventojai gali naudotis paslaugomis

„Swedbank“ bankas ketvirtadienį pranešė apie laikinus trikdžius, todėl prisijungti prie išmaniosios programėlės ar atsiskaityti interneto banke daliai klientų galėjo nepavykti. Visgi vėliau bankas informavo, kad nesklandumai buvo pašalinti. „Swedbank“ atstovai po paskelbtos žinios apie galimus nesklandumus, susijusius su banko teikiamomis paslaugomis, kiek vėliau informavo savo klientus, kad visi techniniai nesklandumai buvo išspręsti.  „9:21 val.
2023-11-16

Didžiausias Vokietijos komercinis bankas svarsto Lietuvoje įkurti paslaugų centrą

Didžiausias Vokietijos komercinis bankas „Deutsche Bank“ svarsto Lietuvoje atidaryti paslaugų centrą, BNS patvirtino keli šaltiniai iš skirtingų institucijų. Pasak jų, banko atstovai spalio viduryje lankėsi Vilniuje, kur susitiko su Prezidentūros, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei agentūros „Investuok Lietuvoje“ atstovais – jiems pristatytas tokio centro investicinis potencialas, be to, vokiečiai taip pat ieškojo tinkamo biuro.
2023-11-14

Ši naujovė bažnyčiose patinka ne visiems: „Ne, nelabai sąžiningai“

Kai kuriose šalies bažnyčiose atsirado naujovė tikintiesiems – aukoti bažnyčiai jie gali jau ne tik grynais ar pavedimu, bet ir naudodamiesi banko kortelėmis. Tam maldos namai nuomojasi ir įrengia atsiskaitymo aparatus. Tiesa, daugumoje jų minimaliausia auka – penki eurai. Kai kurie tikintieji džiaugiasi naujove, nes nereikia sukti galvos dėl grynųjų. Kiti žmonės priduria, esą atsiradus tokiems aparatams maldos namuose bus daugiau skaidrumo.

Po apsižodžiavimo su Armonaite, Šimonytė tikino: „Nieko neįvyko“

Laisvės partija, ginčydamasi su konservatoriais dėl mokesčių reformos, nežada trauktis ir toliau atakuoja Ingridos Šimonytės ginamą Nekilnojamojo turto mokesčio projektą. Sukūrė net specialią reklamą, kurioje aiškina, kad konservatorių stumiamas mokestis pablogins žmonių gyvenimus.

Jei neįrodysite, iš kur gavote pinigų pradiniam įnašui, paskolos neduos: pataria nekaupti grynaisiais

Paskolą būstui imantis žmogus privalo iš karto padengti bent 15 proc. jo kainos. Įprastai tai siekia 15 tūkst. ar net daugiau eurų. Vis tik gali kilti problemų, jei asmuo įnašą kaupė daug metų ir dar grynaisiais pinigais, mat, jei nepavyks įrodyti jų kilmės, bankai paskolos neduos. Vienas asmuo, norėjęs likti anonimu, socialiniame tinkle „Facebook“ nurodė, kad ruošiasi imti būsto paskolą ir bankas paprašė išrašo, įrodančio, ar klientas tikrai turi lėšų pradiniam įnašui.
79 2023-10-28

Graikojoje – rekordinis skaičius turistų: papildyti šalies biudžeto nesutrukdė net siautėję gaisrai

Graikiją per pirmus aštuonis šių metų mėnesius aplankė rekordiškai daug turistų, nepaisant karščio bangų ir gaisrų siautėjimo vasarą, rodo šalies centrinio banko paskelbti statistiniai duomenys. Sausį-rugpjūtį Graikija sulaukė 22,65 mln. turistų – 18,4 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai. Jų skaičius 3,7 proc. viršijo per tą patį laikotarpį ikipandeminiais 2019-aisiais fiksuotą visų laikų rekordą.
2023-10-24

Gyventojai Lietuvoje vis daugiau skolinasi: vardija, kam dabar leidžia pinigus

Tautiečiai skolinasi vis daugiau pinigų. Lietuvos bankas skelbia, kad pirmąjį pusmetį, palyginti su pernai, bendra žmonių paimtų paskolų suma ūgtelėjo 20 procentų ir siekia pustrečio milijardo eurų.  Anot vieno iš komercinių bankų, gyventojai daugiausia vartojimo paskolas ima stambiems pirkiniams – automobiliams, saulės elektrinėms ir būsto remontui.
Į viršų