REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bankų ir kredito unijų klientai nuo vasario galės naudotis būtiniausių paslaugų „krepšeliu“, kainuosiančiu ne brangiau nei 1,5 euro. Bankai jau dabar aktyviai siūlo naujus paslaugų planus, o jų nepasirinkusieji mokės arba jau moka 70-80 centų mokestį.

Bankų ir kredito unijų klientai nuo vasario galės naudotis būtiniausių paslaugų „krepšeliu“, kainuosiančiu ne brangiau nei 1,5 euro. Bankai jau dabar aktyviai siūlo naujus paslaugų planus, o jų nepasirinkusieji mokės arba jau moka 70-80 centų mokestį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinė mokėjimo sąskaita - nuo vasario

Lietuvos banko nustatytą „krepšelio“ kainą centrinis bankas galės peržiūrėti kartą per metus. Gaunantiems socialinę paramą (tokių Lietuvoje yra apie 160 tūkst.) „krepšelis“ kainuos 75 centus per mėnesį.

REKLAMA

„Krepšelį“ sudarys sąskaitos atidarymas, elektroninė bankininkystė ir prisijungimo prie jos priemonė (kodų kortelė ar generatorius), neribotas gautų lėšų eurais įskaitymas, grynųjų pinigų įmokėjimas, mokėjimo kortelė, 10 ar daugiau bet kokių pervedimų eurais internetu per mėnesį, 550 eurų išgryninimas bankomate (ar kita banko nustatyta suma).

Naują paslaugą žmogus turi užsisakyti pats, taip pat bet kada gali jos atsisakyti.

Lietuvos banko teigimu, pagrindinė mokėjimo sąskaita ir būtiniausių paslaugų krepšelis apima daug paslaugų, todėl klientams reikia įvertinti, ar jiems būtinos kitos sąskaitos, ypač jei už jas reikia mokėti. Todėl nereikalingas sąskaitas siūloma uždaryti ar pasinaudoti sąskaitos perkėlimo paslauga.

REKLAMA
REKLAMA

SEB: klientai aktyviai domisi mokėjimo planais

Pasak SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus Vaido Žagūnio, banko klientai naujais planais domisi nuo pat jų pristatymo pradžios — praėjusių metų lapkričio vidurio.

„Nuo vasario 1 dienos paslaugų planai bus dar labiau individualizuoti ir skirti kiekvienam klientui pagal jo įpročius naudotis kasdienėmis banko paslaugomis“, - BNS sakė V.Žagūnis.

SEB bankas siūlo du pagrindinius planus - „Sumanu“ ir „Sumanu Plius“. Įprasta jų planų kaina nuo vasario bus atitinkamai 1,8 ir 3 eurai per mėnesį (dabar - 2,9 ir 3,77 euro), tiems, kurie savo pajamas perveda į sąskaitą banke, - atitinkamai 1,0 ir 2,5 euro (dabar - 1,45 ir 2,61 euro). Už dar mažesnę 0,7 euro kainą planu „Sumanu“ galės naudotis senjorai, jaunimui jis kainuos 0,5 euro, o moksleiviams bus nemokamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planai „Sumanu“ ir Sumanu Plius“ skiriasi pagal mokėjimo kortelę (debeto kortelė ir debeto bei kredito kortelės su kelionių draudimu) ir nemokamą grynųjų pinigų išsiėmimą bankomate (atitinkamai iki 550 eurų ir 1 tūkst. eurų per mėnesį). Į šį limitą neįeina pinigų paėmimas atsiskaitant kortele parduotuvėse (iki 100 eurų kiekvienos operacijos metu).

SEB klientai galės atlikti ir neribotai pervedimų internetu eurais į bankus Lietuvoje bei kitose ES ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse bei Šveicarijoje, įskaitant įmokų ir mokesčių mokėjimą bei elektroninių sąskaitų apmokėjimą.

REKLAMA

SEB banko privatiems klientams nuo vasario nebeliks dviejų mokesčių - sąskaitos tvarkymo mokesčio (0,29 euro per mėnesį) ir mokesčio už lėšų eurais įskaitymą į savo sąskaitą iš kito banko (0,41 euro už kiekvieną įskaitymą). Juos pakeis 0,7 euro minimalus pagrindinių banko paslaugų mokestis, tačiau paslaugų planą pasirinkę asmenys šio mokesčio nemokės.

SEB verslo klientams taip pat nebereikės mokėti už sąskaitos tvarkymą ir už lėšų eurais įskaitymą - jie mokės minimalų 3,3 euro paslaugų mokestį, tačiau planą pasirinkusios įmonės šio mokesčio nemokės. SEB nuo vasario verslui siūlys keturis paslaugų planus, kurių kaina bus 7-35 eurai per mėnesį.

REKLAMA

„Swedbank“: papildomi planai klientams suteikia daugiau pasirinkimo galimybių

„Swedbank“ paslaugų planus „Patogu“ ir „Patogu plius“ pristatė pernai gruodį. Pasak banko atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus, jie turėtų sudominti klientus, kuriems aktualios skirtingos paslaugų kombinacijos, kurių nenumato pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslauga.

„Kiekvienas banko klientas galės pasirinkti jam tinkamiausią ir jo poreikius labiausiai atitinkantį kasdienių paslaugų rinkinį. Daugumai klientų yra paprasčiau ir patogiau už pagrindines paslaugas mokėti vieną fiksuotą mokestį (...) „Swedbank“ paslaugų planai gali būti aktualesni klientams, kurie turi daugiau nei vieną sąskaitą, nori naudotis visiškai neribotais mokėjimais ir naujos kartos bekontakte kortele bei turi didesnių poreikių lėšų išgryninimui“, - BNS sakė S.Abraškevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, „Swedbank“ planus jau yra užsisakę daugiau nei 130 tūkst. klientų.

Su planu „Patogu“ bus galima nemokamai išsigryninti iki 580 eurų, „Patogu plius“ - iki 1,5 tūkst. eurų per mėnesį, jų kaina yra atitinkamai 1,7 ir 2,9 euro per mėnesį, jie apima visas kliento sąskaitas, suteikia neribotus pervedimus eurais internetu.

„Swedbank“ nuo šių metų pradžios taiko 0,70 euro kasdienių paslaugų mokestį už sąskaitos atidarymą, tvarkymą, uždarymą bei lėšų eurais administravimą. Mokestį reikia mokėti atskirai už kiekvieną einamąją sąskaitą, išskyrus pasirinkusius mokėjimo planą.

REKLAMA

DNB bankas: paslaugų krepšelius jau pasirinko 100 tūkst. klientų

DNB bankas 3 „krepšelius“ pasiūlė dar pernai lapkričio 1 dieną - „Kasdienį“, „Aktyvų“ arba „Auksinį“, kurių kaina yra atitinkamai 1,5, 3,5 ir 5,5 euro. Vaikams ir moksleiviams iki 18 metų „Kasdienis“ planas siūlomas nemokamai, nuo 19 iki 22 metų – už 1 eurą, o senjorams nuo 70 metų – 0,80 euro per mėnesį.

„Tendencija akivaizdi - aktyvūs klientai greitai įvertino, kad pasirinkti krepšelį ir mokėti vieną fiksuotą sumą per mėnesį yra ne tik patogiau, bet ir pigiau. Šių metų pradžioje mokėjimo krepšelius jau buvo pasirinkę per 100 tūkst. mūsų klientų (...) Jau pradedame matyti ir tendenciją, kad atsiradus krepšeliams, pradėjo augti pavedimų internetu ir išgrynintų bankomatuose pinigų sumos“, - BNS sakė DNB kasdieninių paslaugų departamento vadovė Miglė Pletkuvienė.

REKLAMA

Į visus krepšelius įtraukti neriboti pervedimai internetu eurais, neribotas lėšų įskaitymas eurais ir sąskaitų administravimas. „Kasdienį“ planą apima debeto kortelė ir pinigų išgryninimas bankomate iki 550 eurų, „Aktyvų“ - klasikinė kredito bei debeto kortelės, išgryninimas iki 1,5 tūkst. eurų, „Auksinį“ - tokios pat kortelės, neribotas pinigų išgryninimas.

„Jeigu klientas nepasirenka nė vieno krepšelio, jis moka minimalų aptarnavimo mokestį, kuris taip pat buvo įvestas nuo lapkričio 1 dienos ir pakeitė anksčiau buvusius kelis skirtingus mokesčius už sąskaitų administravimą, lėšų įskaitymą ir visų rūšių pervedimus eurais Europos ekonominėje erdvėje“, - teigė M.Pletkuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Minimalus aptarnavimo mokestis - 0,8 euro per mėnesį, už papildomas operacijas plano nepasirinkusieji moka pagal įprastą kainoraštį.

„Nordea“ siūlo tris paslaugų planus

„Nordea“ padalinys Lietuvoje siūlo planą „Viskas viename“ - nuo vasario 1 dienos jo kaina sumažės nuo 2 iki 1,50 euro per mėnesį. Senjorams nuo 60 metų, vaikams iki 18 metų ir studentams iki 22 metų planas bus nemokamas.

„Šiuo metu Lietuvoje mokosi 133 tūkst. studentų, gyvena 719 tūkst. senjorų ir yra 518 tūkst. vaikų. Manome, kad šiam segmentui reikėtų suteikti palankesnes sąlygas, kadangi tai yra pakankamai didelė gyventojų grupė“, - BNS sakė „Nordea“ Komunikacijos skyriaus vadovas Vaidotas Cucėnas.

REKLAMA

Pasirinkus šį planą, klientai gaus bekontaktę debetinę kortelę, galės išsigryninti iki 600 eurų per mėnesį, atlikti neribotą skaičių mokėjimų eurais, įskaitant ir už komunalines paslaugas.

„Nordea“ taip pat siūlo planus „Viskas viename Plius“ ir „Viskas viename Auksinis“, kurių kaina yra atitinkamai 3 ir 4,50 euro per mėnesį. „Viskas viename Plius“ turėtojui suteikiama kreditinė kortelė, o „Viskas viename Auksinis“ - auksinė kortelė, jie nemokamai gali išsigryninti iki 1,5 tūkst. eurų per mėnesį.

„Kaip ir kiti komerciniai bankai, „Nordea“ nuo vasario įveda 0,70 euro minimalių paslaugų mėnesinį mokestį. Už jį bus administruojamos kliento sąskaitos, taip pat klientui nekainuos iš kitų bankų įeinantys pavedimai“, - teigė V.Cucėnas.

REKLAMA

Planą užsisakiusiems klientams, taip pat vaikams iki 18 metų paslaugos bus nemokamos.

Šiaulių bankas:nepasirinkusiems plano klientams niekas nesikeičia

„Žmonės teiraujasi ir apie nuo vasario startuosiančią pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą, tačiau kol kas klientų susidomėjimas ja nėra didelis“, - BNS sakė Šiaulių banko Rinkodaros ir komunikacijos departamento direktorė Daiva Grikšienė.

Šiaulių bankas darbar siūlo net keturis planus, vienas jų yra skirtas jaunimui iki 22 metų - pastarasis yra nemokamas, tuo metu „Tradicinio“, „Modernaus“ ir „Maksimalaus“ planų kaina yra atitinkamai 1,50 euro (lojaliems klientams ir senjorams nuo 65 metų - 0,6 euro), 0,90 euro ir 3,20 euro.

REKLAMA
REKLAMA

Bankas planus pradėjo siūlyti 2016-ųjų pabaigoje. D. Grikšienė teigė, kad planus renkasi vis daugiau klientų, tačiau tikslaus jų skaičiaus nenurodė.

„Paslaugų plano nepasirinkusiems klientams niekas nesikeičia – jokie papildomi minimalūs mokesčiai jiems netaikomi ir neplanuojama taikyti. Šie klientai, kaip ir iki šiol, moka įprastą sąskaitos tvarkymo mokestį, kuris dabar yra 0,29 eurų, o nuo vasario 1 dienos – 0,50 eurų per mėnesį“, - tvirtino D.Grikšienė.

„Tradicinis“ planas skirtas atliekantiems elektronius pervedimus, naudojantiems kortelę visoms operacijoms (nemokamai gali išsigryninti iki 1 tūkst. eurų per mėnesį, ne daugiau 4 operacijų), „Modernus“ - naudojantiems tas pačias paslaugas, bet grynuosius iš bankomatų imantiems labai retai (mokamas pinigų išgryninimas), „Maksimalus“ - be kitų paslaugų, įprastai reikia išsigryninti daugiau pinigų (iki 2 tūkst. eurų per mėnesį, operacijų skaičius neribojamas).

„Jaunimo“ plano naudotojai per mėnesį nemokamai gali išsigryninti iki 200 eurų (iki 5 operacijų).

Autorius: Šarūnas Sabaitis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų