Kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas – Makalius pasakoja, kad norintieji šį rugpjūtį dar kur pigiai iškeliauti, jau pavėlavo. Vietų nei lėktuvuose, nei autobusuose nėra. Paskutinę minutę sugalvojusieji kur vykti, turės mokėti brangiau. Tai parodo, kad žmonės šiais metais daugiau planavo savo atostogas iš anksto.
„Kitas dalykas, labai išpopuliarėjo poilsis Lietuvoje. Daug žmonių kreipiasi su klausimais, prašymais, kur galima apsistoti pigiau Lietuvoj, gal yra kokių naujų vietų, ką Lietuvoje verta aplankyti. Tai labai nemažą dėmesį skyrėme ir tam, kad savo skaitytoją supažindintume su tuo, ką Lietuvoje galima nuveikti. Jei su palapine važiuoji kur pailsėti, tai norisi žinoti ką gali aplankui esančioje vietoje pamatyti. Tai, kad aktyviai renkamės poilsį Lietuvoje, mane nustebino gerąja prasme“, – sako R. Širvinskas.
Keliauja daug ir ne pigiausiai
Kelionių organizatoriai teigia, kad šiemet keliauti ryžosi daug daugiau žmonių. Kai kurie savo atostogas pradėjo planuoti dar sausį, pirkdami pasiūlymus rugsėjui.
„Žmonės tikrai daugiau keliauja, o taip pat nebesirenka pigiausių ekonomiškiausių variantų. Ima brangesnes keliones, renkasi aukštesnę kokybę. Žinoma, jie vis dar ieško geresnės kainos ir tikrai planuojasi anksčiau. Viena iš kelionių organizatoriaus svajonių, kad žmonės iš anksto planuotųsi ir užsisakinėtų, jog vėliau kelionių organizatorius galėtų ramiai laukti lėktuvo pakilimo o ne galvoti apie neišpirktas vietas“, – teigia R. Širvinskas.
Kelionių akademijos“ direktorius Donatas Kireilis pasakoja, kad paskutinėms trims vasaros savaitėms paklausimų skaičius išaugo 50–60 proc., o kelionių dar ieško ir rugsėjui bei spaliui. Tiesa tada jau ir kainos pigesnės, nes daugumai baigiasi atostogas, vaikai sugrįžta į mokyklas, tad šeimos nebegali išvykti O ir sezonai kurortuose eina į pabaigą.
„Į Graikiją, į Turkiją iki spalio pabaigos vykdomi reisai, tačiau į Bulgariją iki rugsėjo vidurio ar pabaigos keliaujama. Kai būna paskutiniai reisai, kai orai vėsesni, tuomet galima pigiau suplanuoti keliones. Be to, sezono pabaigoje, ne pačiu įkarščiu mėgsta keliauti vyresni žmonės, nes jiems karštis nepakeliamas. Taigi senjorai aktyvesni rugsėjį–spalį ir balandį–gegužę“, – teigia R. Širvinskas.
D. Kireilis informuoja, kad spaliui puikiai tinkančios kryptys – Turkija ir Kipras, rugsėjį – Kosas ir Rodas. Žiemą populiarios Kanarų salos – Tenerifė, Fuerteventūra, Maljorka. Tačiau pasak D. Kireilio jos gali būti per brangios.
„Ten vyksta didelis srautas Rusijos turistų, kurie nuo Turkijos persimetė į Ispaniją. Dėl to kainos yra gerokai aukštesnės. Į Turkiją galima nuvykti už 400–500 eurų viskas įskaičiuota, Fuerteventūrą – nuo kokių 600 eurų su viskas įskaičiuota. Pigesni variantai nebent su persėdimu ir be bagažo“, – pasakoja D. Kireilis.
Jis taip pat pastebi besikeičiančias tendencijas tarp Turkijos ir Egipto. Nors Turkija tinkama kryptis rudeniui, dalis žmonių dėl nestabilios situacijos bijo ten vykti. O štai į Egiptą pernai žmonės taip pat mažiau pirko dėl ten buvusios krizės, tad tikimasi, kad šiais metais vėl populiarės Egiptas.
„Žiūrint į poilsines keliones, mažiau baimių yra vykti į Egiptą nei į Turkiją“, – sako D. Kireilis.
R. Širvinskas taip pat pamini, kad kelionių organizatoriai stebėdami išaugusį susidomėjimą žiemai siūlo ir naujas kryptis, pavyzdžiui, Madeirą ar Žaliojo Kyšulio Respubliką.
Drąsiau keliauja vieni
Ne visi Lietuvos gyventojai linkę rinktis keliones per kelionių organizatorių. Kitiems užtenka skrydžio bilieto, o visas kitas sąlygas susidaro patys. R. Širvinskas teigia, kad tokių keliautojų taip pat vis daugiau.
„Žmonės išmoko planuotis savarankiškai keliones, tačiau ne visomis kryptimis galima savarankiškai keliauti. Į Turkiją į Egiptą pigiai pats nenukeliausi. Džiugu, kad žmonės planuojasi savarankiškai, žiūri kokiomis kryptimis skraidina pigių skrydžių bendrovės. O pastarosios kiekvieną sezoną pasiūlo vis kažką naujo“, – pasakoja R. Širvinskas.
Vis dėlto tą pastebi ir pačios pigių skrydžių kompanijos, kurios linkusios bilietus pabranginti. Pavyzdžiui iš Kauno „Ryanair“ oro linijomis labai patogu pasiekti Kosą ir Rodą, tačiau kainos dabar – gerokai didesnės.
„Anksčiau skrydis pirmyn atgal į Kosą kainavo apie 300–400 litų. Dabar rugpjūčiui ar rugsėju netgi 300–350 eurų į abi puses teks sumokėti. Kai pamąstai, kad tai virš 1000 litų, tai nėra kaina apie kurią pagalvojame, kai kalbame apie pigių skrydžių bendroves“, – sako R. Širvinskas.
Visgi jis prideda, kad kartais gali paskaičiuoti, kad nors ir skrydis brangus, tačiau apgyvendinimas ir bus pigus. Kaip pavyzdį pateikia Graikiją, kur galima būstą gauti pigiau nei pas Palangos močiutę.
Jo nuomone, svarbiausias kriterijus pasirenkant kelionę – kryptis. Tada dėliojamės kitos detalės – savarankiškai keliauti ar ne, viešbutyje gyventi ar kitur.