Tokias tendencijas atskleidžia vidinė „Provident Finansai“ apklausa.
Beveik 30 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nurodė atostogoms išleidžiantys iki 3000 Lt ir jas praleidžiantys tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Tik dešimtadalis teigė poilsiui skiriantys daugiau nei 3000 Lt ir mieliau vykstantys ilsėtis į kitas šalis.
„Visiškai suprantama, kad daugiausia lėšų atostogoms galintys skirti žmonės renkasi užsienį. Visgi ribotos finansinės galimybės dar nereiškia, kad atostogos Lietuvoje negali būti tiek pat įsimintinos, kaip ir jas praleidus svetur, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. – Daugelis veržiamės į užsienį, bet neapsidairome aplink. Specialiai išleistuose kelionių po Lietuvą vadovuose galima rasti ne vieną dešimtį maršrutų aplankant tikrai dėmesio vertus turistinius objektus. Tad atostogos tikrai nekainuos daug, jeigu į mašiną įsimesite palapinę, ar dar geriau – susikrovę turistines kuprines sėsite ant dviračio – ir savaitei leisitės į kelionę po kurį nors Lietuvos regioną. Tad ne visada atostogos kainuoja daug. Reikia tik kūrybiškiau į tai pažiūrėti.“ Lietuva kaip atostogų vieta patraukli kas trečiam tiek jaunesniam, tiek vyresniam tautiečiui, rodo apklausa.
Respondentų teiraujantis, ar jie skolintųsi atostogoms, net 38 proc. atsakė teigiamai, šiek tiek daugiau nei pusė – nesiskolintų, o likusieji – beveik dešimtadalis – negalėjo atsakyti. Dažniausiai teigiamai į klausimą dėl skolinimosi atsakė mažiausiai (iki 1000 Lt) išleidžianti respondenų grupė. Visgi didesnė dalis šios grupės žmonių atsakė, kad atostogoms nesiskolintų. „Tai teigiama tendencija – skolinamasi atsakingai ir atostogos leidžiamos pagal savo finansines galimybes“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.
Apklausoje dalyvavo 300 dėl asmeninės trumpalaikės paskolos besikreipiantys 18 metų ir vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojai. Apklausa telefonu, kurią atliko „Provident Finansai“ skambučių centro darbuotojai, vykdyta balandžio 2-23 dienomis.