• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Margarita PŪDŽIUVIENĖ

Redakcijos telefonas netyla – skaitytojai toliau diktuoja temas rubrikai „Alio, redakcija“. Į žurnalistus kreipėsi buitinių rūpesčių kamuojami tauragiškiai. Vieno Vytauto gatvės daugiabučio gyventojai piktinosi turintys laiptinės durimis dalytis su kaimynų katinu, o ketinamo renovuoti Ateities tako daugiabučio gyventojai parūpo sužinoti, kas nutiktų, jei ji nutartų nemokėti bankui įmokų už renovaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Katinas – žvaigždė

Į redakciją užsukęs Valentinas Nikodemas buvo sušalęs ir piktas. Žvarbus rudens vėjas, pasak vyro, kasdien pučia pro praviras laiptinės lauko duris.

REKLAMA

– Mano kaimynas antrame aukšte turi katiną, o kaimynas pirmajame aukšte – šunį. Kaimynai susitarę išplėšė lauko durų „zovieskus“, kad durys nebeužsidarytų ir pro jas galėtų vaikščioti katinas su šunimi, kad jų šeimininkams nereikėtų lipti žemyn ir durų atidarinėti. O man per praviras lauko duris į butą skverbiasi šaltis, – širdo Valentinas.

REKLAMA
REKLAMA

Nuvykusios į vietą žurnalistės laiptinėje laukė vienas kaltininkų – katinas. Laiptinės durys išties buvo praviros ir be didesnių raginimų katinas pademonstravo, kaip jam patogu pro jas išeiti. Pakalbinta pirmojo aukšto gyventoja Jolita sakė dėl neužsidarančių durų nepatogumų nepatirianti ir teigė, kad pirmojo aukšto gyventojams šaltis į butus skverbiasi iš rūsio, todėl reikia apsišiltinti grindis. Anot jos, durų vyriai buvo sugadinti tikrai ne dėl katino – tai esąs vėjo darbas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jai tai pasakojant, į laiptinę įžengė senyvo amžiaus katino savininkas Jonas. Jis apie kaimyno problemą šnekėtis nepanoro, tik meiliai šūktelėjo savo Katinui (pasak jo, toks gyvūno vardas).

Beje, ginčai dėl šio Katino miesto laikraščių redakcijas pasiekia nebe pirmą kartą.

Kas bus, jei nemokėsi už namo renovaciją?

Kita „Alio redakcijos“ tema – namo renovacija. Įdomų klausimą pateikė Ateities tako daugiabučio gyventoja. Moteris buvo prieš daugiabučio, kuriame gyvena, renovaciją. Pasak jos, kad namas būtų renovuojamas, nenorėjo ir tame pačiame name butą turintys, bet užsienyje dirbantys jos kaimynai.

REKLAMA

– O jei mes kategoriškai atsisakytume mokėti už renovaciją? Ir įdomu, ar yra kokių išimčių užsienyje gyvenantiems butų savininkams? – klausė ji.

Į klausimus atsakyti paprašyta Tauragės butų ūkio projektų koordinatorė Gintarė Rakauskienė.

– Jei gyventojų dauguma (50 procentų balsavusiųjų plius vienas) nutaria, kad namas būtų atnaujinamas, bankas suteikia kiekvienam namo savininkui paskolą. Ji tampa buto savininko atsakomybe. Jei asmuo nemokėtų banko paskolos įmokų, bankas kreiptųsi į antstolius, kad suma būtų išieškota. Kiek turėtų praeiti laiko, kad bankas kreiptųsi į antstolius, nežinau. Tačiau nerimauti, kad žmogus praras butą, jei už namo atnaujinimą nemoka, nevertėtų. Įstatymai numato, kad namo renovacijai suteikta paskola „nesikėsintų“ į patį butą, kad jis nebūtų nusavintas, jei yra vienintelis paskolą gavusio gyventojo nekilnojamasis turtas. Bankai yra numatę kitokių sankcijų, pavyzdžiui, areštuoti bankų sąskaitas, – dėstė specialistė.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų