Siekiant padidinti kaimo gyventojų pajamas, sumažinti gyvenimo lygio atotrūkį tarp miesto ir kaimo, būtina spartinti ne žemės ūkio veiklų plėtrą kaime.
Didėjant kaimo gyventojų užimtumui ir pajamoms iš ne žemės ūkio veiklos, didės ir įvairesnės kokybiškos produkcijos poreikis.
Naudodamiesi Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) priemonės „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ parama, ūkininkai, kaimo gyventojai bei labai mažos įmonės gali plėtoti verslą ir amatus, kaip žemės ūkiui alternatyvią veiklą. Pagal šią priemonę kompensuojama iki 65 procentų visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Paraiškas pagal priemonę „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ gali teikti kaimo gyventojai, ūkininkai ir labai mažos įmonės, bent du metus užsiimantys žemės ūkio veikla kaimo vietovėje, ir kartu norintys plėtoti ar jau kurį laiką plėtojantys alternatyvų, ne žemės ūkio verslą, taip pat užsiimantys tradicinių amatų puoselėjimo veikla.
Siekiant paskatinti ūkininkus šalia ūkininkavimo imtis alternatyvaus verslo, subjektams, teikiantiems projektą, skirtą alternatyviems, ne žemės ūkio verslams plėtoti, netaikomas reikalavimas atsisakyti iki tol vykdytos žemės ūkio veiklos.
Parama gali būti skiriama tik tiems projektams, pagal kuriuos vykdoma ar numatyta vykdyti veiklos rūšis patenka į remiamų veiklos rūšių sąrašą. Pagal priemonę „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ remiamų ir neremiamų ne žemės ūkio veiklos rūšių sąrašai skelbiami įgyvendinimo taisyklių 1 ir 2 prieduose, kuriuos galite rasti Žemės ūkio ministerijos internetinėje svetainėje
Šarūnas Bulota