REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po 4 mėnesių priverstinės pertraukos lankytojams duris pirmadienį (balandžio 19 d.) atvers visos Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ dirbančios parduotuvės. Dalis kavinių ir restoranų maistą tieks tik išsinešti, rašoma pranešime spaudai.

Po 4 mėnesių priverstinės pertraukos lankytojams duris pirmadienį (balandžio 19 d.) atvers visos Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ dirbančios parduotuvės. Dalis kavinių ir restoranų maistą tieks tik išsinešti, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Piko valandomis dirbs kone dvigubai daugiau apsaugininkų, medicininės kaukės bus dalijamos jų neturintiems lankytojams, o srautus kiekviename iš Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių prekybos centrų „Akropolis“ bus galima pasitikrinti internete. 

Pagal Vyriausybės nurodymus, visos parduotuvės prekybos centruose „Akropoliai“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose dirbs tik darbo dienomis, o savaitgaliais dirbs pirmo būtinumo prekėmis prekiaujančios parduotuvės – maisto, veterinarijos, optikos, ortopedijos parduotuvės, vaistinės, taip pat atskirus įėjimus iš lauko turinčios parduotuvės. Prekybos centrai darbą atnaujins užtikrindami visus reikalavimus, įskaitant ir didesnio vienam pirkėjui tenkančio ploto reikalavimą. 

Prekybos centrus valdančios bendrovės „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas sako, kad dėl COVID-19 pandemijos įvykusi veiklos pauzė leido dar geriau pasiruošti saugaus apsipirkimo patirties kūrimui ir saugiam aktyvaus darbo atnaujinimui. 

REKLAMA
REKLAMA

„Atsakingai žvelgdami į situaciją ir siekdami prisidėti prie bendrų pastangų suvaldant koronaviruso pandemiją, esame pasiruošę dirbti maksimaliai saugiai. Pasitelkę technologijas bei žmogiškuosius išteklius jaučiamės ramūs dėl pirkėjų ir darbuotojų saugumo bei neabejojame pasirinktų priemonių efektyvumu, – teigia D. Mertinas. – Pasiilgome savo pirkėjų, tačiau ir toliau raginame mūsų lankytojus išlikti sąmoningais: planuoti savo pirkinius, prekybos centruose lankytis po vieną ir tik esant būtinybei“. 

REKLAMA

„Akropoliuose“ vėl atsidarančios parduotuvės duris atvers prieš tai privaloma tvarka prekybos centrų darbuotojams, grįžtantiems į darbą po pertraukos, atlikus COVID-19 testus. Tai mažmeninės prekybos sektoriui yra numačiusi Sveikatos apsaugos ministerija. 

Srautų valdymui modernios technologijos 

Vadovaujantis galiojančiais reikalavimais, parduotuvės ir toliau stebės lankytojų skaičių atsižvelgiant į numatytą minimalų vienam asmeniui tenkantį prekybos plotą bei prižiūrės, kad neužeitų daugiau žmonių, nei leidžiama. Prie kai kurių maisto ir kitų būtinų prekių parduotuvių bus palikta tik tiek vežimėlių bei krepšelių, kiek galima įleisti žmonių. 

REKLAMA
REKLAMA

„Akropoliuose“ naudojamos „Sensormatic ShopperTrak“ srautų skaičiavimo sistemos padės prekybos centro valdytojams reguliuoti lankytojų srautus, o specialiai suprogramuotas „Srautų šviesoforas“ – lankytojams planuoti saugesnį apsipirkimą. Interneto svetainėje akropolis.lt visi lankytojai gali realiu laiku sužinoti apie kiekviename iš prekybos centrų esančių pirkėjų kiekį. 

„Akropoliuose“ dirbančios didelės parduotuvės, tokios kaip „Maxima“, „Ermitažas, „Topo centras“, „Zara“ ir kitos turi savo apsaugos darbuotojus, tačiau ir prekybos centro bendrose erdvėse dirbančių apsaugos darbuotojų skaičius piko valandomis bus kone padvigubintas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apsaugos darbuotojai dalins medicinines kaukes jų neturintiems lankytojams, primins apie būtinybę laikytis saugių atstumų, pagal poreikį padės mažesnėms parduotuvėms reguliuoti srautus. Ir prie prekybos centrų, ir prie atskirų parduotuvių saugiu atstumu yra sužymėtos laukimo vietos – skatiname pirkėjus jų laikytis“, – pasakoja D. Mertinas. 

Didelis dėmesys dezinfekcijai 

Bendrose „Akropolių“ erdvėse yra minimizuoti poilsio vietų ir suoliukų, kurie buvo skirti trumpam lankytojų poilsiui, kiekiai. Taip siekiama apriboti galimus kontaktus tarp svetimų žmonių ir paskatinti laiką prekybos centre išnaudoti efektyviai, skiriant jį iš anksto suplanuotam apsipirkimui. 

REKLAMA

Mažiausiai 4 kartus per parą yra valomi ir dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai bei sanitarinės patalpos, o eskalatorių turėklai bei oras liftų kabinose yra nuolat dezinfekuojami ultravioletiniais spinduliais. 

„Ventiliacija nuolat veikia visu pajėgumu, taip į patalpas tiekiant maksimalų šviežio oro kiekį. Savo ruožtu lankytojams primename apie būtinybę tinkamai dėvėti veido kaukes ir aktyviai naudotis dezinfekciniu skysčiu, kurio yra prie kiekvieno įėjimo, informacijos centro, dažnai liečiamų paviršių, kiekvienoje parduotuvėje. Nepamirškime, kad saugumą lemia mūsų visų pastangos“, – primena D. Mertinas. 

Savo ruožtu prekybos centrų darbuotojai dėvės reguliariai keičiamas medicinines kaukes arba respiratorius, o centrai, jeigu prireiks, suteiks patalpas reguliariam darbuotojų testavimui, savo informacijos kanalais nuolat primins saugaus elgesio taisykles, prisidės prie kitos su pandemija susijusios švietėjiškos informacijos skleidimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų