Oficialu: patvirtintas naujas paramos verslui paketas – skirs išmokas

Vyriausybė ketvirtadienį patvirtino 120 mln. eurų vertės pagalbos labiausiai nukentėjusioms įmonėms paketą, kad įmonės kuo greičiau galėtų teikti paraiškas. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė posėdyje teigė, jog Valstybinė mokesčių inspekcija yra pasiruošusi paraiškas priimti nuo balandžio 21 dienos.

„Mes žinome, kad verslai labai laukia šitos priemonės, dėl to Ekonomikos ir inovacijų ministerijos internetinėje svetainėje jau dabar galima rasti visas paraiškos formas ir tai ko gali reikėti verslams, norint užpildyti“, – posėdyje sakė ministrė.

Paramą iš 120 mln. eurų vertės paketo galės gauti apgyvendinimo, maitinimo, turizmo ir kitos labiausiai nukentėjusios įmonės, kurių apyvarta krito daugiau negu 50 proc., o paramos vienai įmonei lubos sieks 350 tūkst. eurų. 

A. Armonaitė sakė, kad išmokas bus galima apskaičiuoti trimis būdais – kaip įprasta, pagal sumokėtą gyventojų pajamų mokestį, įmonėms taip pat bus suteikta galimybė gauti paramą iki 70 proc. nepadengtų pastoviųjų kaštų, pavyzdžiui, nuomos, padengimui, tačiau tam gavus išmoką reikės atlikti auditą.

Tuo metu smulkios naujesnės įmonės be audito galės kreiptis paramos pastoviųjų kaštų padengimui, kai išmoka sieks iki 40 tūkst. eurų ir dengiama ne daugiau 70 proc. pastoviųjų kaštų.

Taip pat bus neberibojama parama įmonėms pagal darbuotojų skaičių – ministerijos vertinimu, šis reikalavimas buvo perteklinis.

Vyriausybė kovo pabaigoje padidino antrą pagalbos paketą 50 mln. eurų iki 120 mln. eurų. Šios lėšos buvo skirtos iš pirmojo pagalbos paketo, kurio vertė siekė 180 mln. eurų, tačiau bent 30 proc. apyvartos netekusios įmonės vangiai prašė paramos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų