REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Airijos maisto technologijų bendrovė „ClonBio Group“ svarsto galimybę Lietuvoje statyti maždaug 250 mln. eurų vertės mėsos pakaitalo – augalinių baltymų – gamyklą. Jos atstovas teigia, kad sprendimas priklausys nuo Europos Sąjungos (ES) pozicijos.

Airijos maisto technologijų bendrovė „ClonBio Group“ svarsto galimybę Lietuvoje statyti maždaug 250 mln. eurų vertės mėsos pakaitalo – augalinių baltymų – gamyklą. Jos atstovas teigia, kad sprendimas priklausys nuo Europos Sąjungos (ES) pozicijos.

REKLAMA

„ClonBio Group“ Lietuvoje įsteigtos antrinės įmonės „Baltic Baltymas“ vadovas Martynas Nagevičius sako, kad sausio 18-ąją į Lietuvą atvyksta ir šiuos planus su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptars pagrindiniai Airijos bendrovės akcininkai.

„Atvažiuoja pagrindiniai akcininkai – vienas pagrindinis, kitas – atsakingas už plėtrą“, – BNS ketvirtadienį sakė M. Nagevičius.

Anot jo, bendrovė svarsto tik vieną gamyklos vietos Lietuvoje variantą – Akmenėje, greta laisvosios ekonominės zonos, tai jau anksčiau aptarta su savivaldybės meru.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje tai, ko gero, vienintelė vieta, ten jau pradėtas poveikio aplinkai vertinimas daryti, alternatyvos greičiausiai nebus svarstoma. Prieš metus buvo susitikimas su meru, aptarta“, – sakė M. Nagevičius.

REKLAMA

Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas sako, jog „ClonBio Group“ partneriai Akmenėje jau įsigijo 18 hektarų žemės sklypą, kuris buvo patrauklus dėl greta esančios infrastruktūros.

„Žinau, kad jų partneriai jau yra įsigiję žemės sklypą šalia laisvosios ekonominės zonos, jeigu nepameluosiu, apie 18 hektarų, minimaliai reikėjo bent 10 hektarų tos gamyklos statybai. Jiems mūsų vieta buvo patraukli, nes netoli eina „Amber Grid“ dujotiekis, yra visa infrastruktūra, privažiavimo keliai ar tokie elementarūs dalykai kaip lietaus vandens nuotekų grioviai. Be to, jiems reikia didelio kiekio vandens, tai įmanoma, geografiškai jiems tiko ta vieta“, – BNS sakė V. Mitrofanovas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Akmenei tokios bendrovės atėjimas reikštų milijonines investicijas ir bent 150 naujų darbo vietų.

„Aišku, pačiai Akmenei tai milijonai investicijų, be to, pagal jų poreikius, jeigu jie nori gauti tam tikras pelno, turto ir kitų lengvatų, jie turi sukurti ir priimti ne mažiau 150 darbo vietų, ką jie ir minėjo, kad tiek turėtų būti“, – teigė V. Mitrofanovas.

„ClonBio Group“ atstovas teigia, kad šiuo metu sprendžiama, kur plėstis – ES ar Šiaurės Amerikoje, kurios tarpusavyje konkuruoja dėl tokių investicijų pritraukimo, todėl gamyklos Akmenėje planai priklausys ne nuo sprendimų Lietuvoje. 

„Šiuo atveju, tai klausimas, kur investuoti – ar Europos Sąjungoje, ar Šiaurės Amerikoje, visi atsakymai bus ne Lietuvoje, o Briuselyje atsakyti, koks bus Europos Komisijos požiūris į šią investiciją, ten bus ir aplikuojama paramai gauti. Nuo Europos Komisijos atsakymo priklausys, ar ta investicija bus Europos Sąjungoje, ar Šiaurės Amerikoje“, – kalbėjo M. Nagevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, JAV deda pastangas pritraukti tokias investicijas: „JAV išleido prezidento pasirašytą infliacijos mažinimo aktą, kuriuo smarkiai subsidijuoja visas žaliąsias investicijas. Europos Sąjunga reaguoja, eina į varžybas šių subsidijų“. 

M. Nagevičius sako, kad šiuo metu ES veikia viena „ClonBio Group“ augalinių baltymų gamykla, esanti Vengrijoje.

„Tai antrasis jų fabrikas, į pirmąjį investavo Vengrijoje, tas projektas pasiteisino, norima plėstis“, – BNS sakė M. Nagevičius.

Planuose numatoma, kad gamykloje Lietuvoje būtų sukurta iki 200 darbo vietų, ji veiktų nenaudodama iškastinio kuro, visą reikalingą energiją gamintų vėjo, saulės ir biomasės elektrinės, o iš atliekų būtų gaminamas bioetanolis, biometanas ir organinės trąšos. 

Per metus gamykla perdirbtų apie 300 tūkst. tonų miežių ir pagamintų iki 60 tūkst. tonų koncentruoto baltymo,  naudojamo mėsos pakaitalų gamybai.

Pirmasis apie įmonės planus pranešė portalas vz.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų