gamykla

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gamykla“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gamykla“.

Kaune veikianti Suomijos kapitalo maisto gamintoja „Fazer Lietuva“ stabdo veiklą

Kaune veikianti Suomijos kapitalo kepinių ir konditerijos gamybos grupei „Fazer“ priklausanti „Fazer Lietuva“ stabdo veiklą ir atleidžia 182 darbuotojus, informuoja Užimtumo tarnyba.
2024-06-30

Vokietijos „Rheinmetall“ gamyklos kaimynai ir bijo, ir laukia: kai kurie viliasi gauti darbo

Po ilgų dvejonių, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas apsisprendė perduoti Baisogaloje esantį sklypą, kuriame įsikurs karinės pramonės milžinės „Rheinmetall“ gamykla. Universitetas už tai mainais iš Vyriausybės gaus ne tik milijoninę kompensaciją, bet ir šešis sklypus šalia Baisogalos ir Šeduvos. TV3 šaltinių duomenimis, universitetas norėjo kur kas daugiau – siekė kartu su Vyriausybe investuoti į karinės pramonės milžinės atėjimą. Tačiau jam buvo atsakyta.

Vokiečiai Lietuvoje planuoja artilerijos sviedinių gamyklą: tai gali duoti daugiau naudos, nei manyta anksčiau

Vokietijos karinės pramonės milžino „Rheinmetall“ planas statyti artilerijos sviedinių gamyklą Lietuvoje gali duoti daugiau naudos, nei manyta anksčiau. Ekonomikos ir inovacijų ministrė sako, kad dėmesį Lietuvai jau rodo ir prancūzų bei amerikiečių įmonės, dirbančios saugumo srityje. Seime į priekį jau pajudėjo įstatymų projektai, kurie tokioms bendrovėms leis pradėti fabrikų statybas dar neturint visų reikiamų leidimų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Žiniasklaida: norvegų „Nordic Unmanned“ siekia dronus gaminti Lietuvoje

Su britų technologijų flagmanu „Lockheed Martin“ ir  Vokietijos kariuomene (Bundesveru) dirbanti Norvegijos dronų skrydžių ir gamybos bendrovė „Nordic Unmanned“ Lietuvoje ieško partnerių, su kuriais galėtų kurti dronų sistemas, penktadienį rašo „Verslo žinios“.  Susitikę su optikos gaminių prekių ženklo „Brolis“ valdytojais „Nordic Unmanned“ atstovai mato daug potencialo dirbti kartu: „Jie turi profesionalias gamybos ir testavimo patalpas, dirba su gynybos pramone.
2024-04-12

Gyventojus nustebino prieš namus išdygsianti gamykla: „Jeigu reikės – bus gyva žmonių siena“

Darbėnuose esančiame Auksūdžio kaime Danijos atsinaujinančios energetikos kompanija „European Energy“ planuoja statyti metanolio ir žaliojo vandenilio gamyklą – į šią gamyklą bus investuota apie 400 mln. eurų. Kol kas tiksli vieta nepasirinkta – įmonė renkasi tarp kelių lokacijų Kretingos ir Akmenės rajonuose.

Kretingoje – gyventojų pyktis dėl naujos gamyklos: „Mere, jūs esat Šėtono pasiuntiniai“

„Mere, jūs esat Šėtono pasiuntiniai“ – daugiau nei pusšimtis žmonių piktinosi prie Kretingos savivaldybės, kur apsisprendė dėl naujos gamyklos statybos. Vis tik aistrų netrūko ne tik ir lauke, ir posėdžių salėje. Žmonės prie savivaldybės buvo suvažiavę iš viso rajono ir piktinosi netoli Darbėnų planuojama statyti milžiniška chemijos gamykla. Taryba posėdyje sprendė šio objekto likimą: „Tegul klausia žmonių paprastų, ar jiem patinka tokie dalykai.

Dėl rūkymo Rusijos metalurgijos gamykloje – galingas sprogimas: trys žmonės sunkiai sužeisti

Rusijos Saratovo srities Balakovo metalurgijos gamykloje įvyko sprogimas, dėl kurio buvo sužeisti trys žmonės. Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Baza“, kuriuo remiasi „Ukrinform“. Leidinio duomenimis, per sprogimą nukentėję žmonės nugabenti į vietos ligoninės reanimacijos skyrių, jų būklė sunki. Pagal preliminarią versiją, incidentas įvyko dėl rūkymo šalia sprogių balionų.
220 2024-02-19

Vokietijos „Rheinmetall“ planuoja gaminti amuniciją Ukrainoje

Vokietijos ginkluotės gamintoja „Rheinmetall“ planuoja statyti naują artilerijos amunicijos gamyklą Ukrainoje, informuoja naujienų agentūra dpa. Vokietijos bendrovė sekmadienį paskelbė, kad 60-osios Miuncheno saugumo konferencijos metu buvo pasirašyta ketinimų deklaracija su Ukrainos įmone partnere.
2024-02-18

Indijoje per gaisrą fejerverkų gamykloje žuvo dešimt žmonių

Indijoje per sprogimą vienoje fejerverkų gamykloje šeštadienį žuvo dešimt žmonių, o dar 15 buvo sužeisti, pranešė policija. Sprogimą sukėlė pietinėje Tamil Nadu valstijoje esančios gamyklos viduje įsiplieskęs gaisras, naujienų agentūrai AFP sakė policijos pareigūnas Feroze Khanas Abdullah (Ferozė Chanas Abdula). Jis sakė, kad gaisro priežastis kol kas nežinoma.
2024-02-17

Darbėnų miestelio gyventojai išgirdę apie naują gamyklą griebiasi už galvos: „Žmonės sunerimo“

Danijos atsinaujinančios energetikos kompanija „European Energy“ planuoja Kretingos arba Akmenės rajonuose statyti metanolio ir žaliojo vandenilio gamyklą – į šią gamyklą bus investuota apie 400 mln. eurų. Nors tiksli vieta dar nėra pasirinkta, Kretingos rajono Darbėnų, bei kitų apylinkių gyventojai yra sunerimę dėl galimų neigiamų statybų pasekmių. Jų teigimu, statoma gamykla galėtų teršti ne tik orą, bet ir vandens telkinius.
REKLAMA
REKLAMA

„Hyundai“ parduos vienintelę savo automobilių gamyklą Rusijoje

Pietų Korėjos automobilių gamintoja „Hyundai Motor“ antradienį pranešė parduodanti savo gamyklą Rusijoje, kuri neveikia nuo praėjusių metų kovo, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą. „Šiandien „Hyundai Motor Company“ surengė direktorių valdybos posėdį, kuriame buvo patvirtintas planas parduoti visą „Hyundai Motor Manufacturing Rus“ akcijų paketą bendrovei „Art-Finance“, – teigiama įmonės pranešime. „Šiuo metu „Hyundai“ galutinai derina su „Art-Finance“ sandorio detales“, – pridūrė ji.
2023-12-19

Vilniuje iškils nauja gamykla: planuoja įdarbinti apie 6 tūkst. darbuotojų

Lietuvos aukštųjų technologijų grupė „Teltonika“ Vilniuje, Liepkalnyje, ketvirtadienį oficialaii pradėjo statyti naują elektronikos surinkimo gamyklą, į kurią investuos apie 75 mln. eurų, pranešė grupė.   „Teltonikos“ grupės įkūrėjas ir prezidentas Arvydas Paukštys sako, kad nauja gamykla bus didesnė nei abi jos gamyklos Vilniuje ir Molėtuose, po gamybos pajėgumus padidins du kartus.   „Esami gamybos pajėgumai leidžia mums pasiekti iki 1 mlrd.
2023-12-14

„Snaigė“ beveik mėnesiui stabdo gamybą

Sumažėjus užsakymų vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ nuo pirmadienio skelbia beveik vieno mėnesio trukmės prastovą. Įmonėje dirba 308 darbuotojai.   Apie tai, kad iki sausio 12 dienos stabdo gamybą, įmonė ketvirtadienį pranešė per „Nasdaq“ Vilniaus biržą.  „Atsižvelgdama į žiemos sezono metu sumažėjusį užsakymų kiekį, bendrovė priėmė sprendimą skelbti prastovą“, – teigiama pranešime.
2023-12-14

Vokietijos ginkluotės koncernas „Rheinmetall“ svarsto galimybę Lietuvoje statyti gamyklą

Vokietijos ginkluotės koncernas „Rheinmetall AG“ svarsto galimybę Lietuvoje statyti gamyklą, penktadienį pranešė LNK Žinios. „Rheinmetall AG“ koncerno vadovai penktadienį lankėsi pas premjerę Ingridą Šimonytę, vizitas buvo skelbtas oficialioje Vyriausybės vadovės darbotvarkėje. Koncerno vadovai ir I. Šimonytė susitikimo nekomentavo. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad „Rheinmetall AG“ svarsto galimybę Lietuvoje statyti gamyklą.

Simonas Gentvilas įspėjo: Kauno atliekų apdorojimo gamykla gali būti uždaryta

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas paragino savivaldybes-dalininkes spręsti iš Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo (MBA) gamyklos sklindančių kvapų problemą ir įspėjo, kad to nedarant, jos veikla gali būti sustabdyta. „Akivaizdu, kad jei Kauno MBA įrenginiai nebus skubiai sutvarkyti, šios įmonės veikla bus sustabdyta.
2023-10-25

Rusijos karinės įrangos gamykloje nugriaudėjo sprogimas

Rusijos mieste Kurgane esančioje karinės įrangos gamykloje „Rostec“ trečiadienį nugriaudėjo sprogimas. Pirminiais duomenimis, sprogimas rugsėjo 13 d. įvyko atliekant suvirinimo darbus Kurganmašzavodo pėstininkų kovos mašinų kuro bakų surinkimo ceche. Jį sukėlė žibalo garai.
226 2023-09-14

„Mars Lietuva“ pradėjo naujos gamyklos statybas Gargžduose

Vieno didžiausių pasaulyje maisto koncernų „Mars“ netiesiogiai valdoma gyvūnų maisto gamybos bendrovė „Mars Lietuva“ pradėjo maždaug 11 mln. eurų vertės pirminių pakuočių gamyklos statybas Gargžduose. Įmonė kol kas negali pasakyti, kiek joje bus sukurta naujų darbo vietų.  „Mars“ korporacinių reikalų vadovas regionui Mindaugas Rupšys sako, jog statybos pradėtos liepos pabaigoje gavus leidimą.
2023-08-25

Paaiškėjo, kada baigsis reaktorius kelionė į „Orlen Lietuvos“ gamyklą

Dėl aukštos oro temperatūros ir įkaitusio asfalto ilgėjusi milžiniško reaktoriaus kelionė į naftos perdirbimo bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklą galutinį tikslą Mažeikių rajone, Juodeikiuose pasieks pirmadienį apie 9 valandą ryto. Įmonės atstovė BNS teigė, kad krovinys iš Pikelių miestelio jau pajudėjo. „Pagal planą išvažiavo truputėlį vėliau, septintą, ir dabar sėkmingai važiuoja, sklandžiai važiuoja į gamyklą, kad apie devintą bus.
Aktualijos 2023-08-21

Čmilytė-Nielsen: Taivano pasirinkimas lustų gamyklą statyti Vokietijoje nestebina

Taivano lustų gamybos milžinei TSMC pirmąją gamyklą Europoje nusprendus atidaryti Vokietijoje, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad toks įmonės pasirinkimas nenustebino. Jos teigimu, Lietuvos bendrovės taip pat yra sulaukusios Taivano pažadų, kurie turėtų būti įgyvendinti.
2023-08-16

„Lifosa“ pradėjo pasiruošimą gamyklos konservavimui

Sankcionuota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ trečiadienį pradėjo pasiruošimą laikinam gamyklos konservavimui ir konsultacijas su darbuotojų atstovais dėl įmonės ateities planų, tarp kurių – ir dalies darbuotojų atleidimas. Pasiruošimas konservacijai pradedamas tęsiantis įmonės savininkų atstovų ir valdžios institucijų deryboms dėl sankcionuotos įmonės veiklos kontrolės.
2023-08-02

„Continental“ atidarė vandenilio technologijų centrą

„Continental“ Hamburge atidarė naują vandenilio technologijų centrą ir jį naudos kaip bendradarbiavimo platformą diegti šios srities naujovėms. Čia bus kuriamos naujos technologijos ir tobulinami esami sprendimai platesniam vandenilio energijos pritaikymui. „Tolygus perėjimas nuo iškastinių žaliavų prie atsinaujinančios energijos yra ne tik vienos energijos formos pakeitimas kita, – atidarymo ceremonijoje sakė dr. Michaelas Hofmannas, „ContiTech“ padalinio vyriausiasis technologijų direktorius.
2023-07-31

„Baltik vairas“ pardavimai pernai augo 37 proc. iki 184,8 mln. eurų

Pernai 37 proc. pajamas didinusi Šiaulių dviračių gamykla „Baltik vairas“ šiemet stebi dviračių paklausos sumažėjimą. Tačiau įmonės vadovas tikisi, kad jau kitais metais rinka vėl atsigaus.  Bendrovės vadovas Nerijus Gužauskas BNS sakė, kad pardavimai jau 2022 metų pabaigoje krito dėl sumažėjusios perkamosios galios pagrindinėse rinkose – Vokietijoje ir Olandijoje, dviračių prekyba ten nepagyvėjo ir dėl šalto pavasario.
2023-07-21

„Lifosos“ kankynė: laikinasis administratorius per mažiau nei metus praturtėjo 50 kartų

Jau antri metai, kaip AB „Lifosa“ veikti gali tik su laikinuoju administratoriumi. Lietuvos valdžiai uoliai laikantis Rusijos verslininkams ir verslams paskirtų sankcijų, įmonei buvo likę tik du keliai – nedirbti visai arba dirbti taip, kaip leidžia Finansų ministerija. Ir nors Finansų ministerija aiškino, esą bando padėti „Lifosai“, tačiau šios gamyklos darbas, kai ją prižiūrėti buvo paskirtas laikinasis administratorius, visą tą laiką yra nestabilus ir labai apsunkintas.
2023-06-04

VMG naujai gamyklai Akmenėje ieško 200 specialistų

Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių VMG Akmenės LEZ statomoje statybos konstrukcijų gamykloje iki šių metų pabaigos planuoja įdarbinti 200 žmonių.  Grupės vienintelis akcininkas Sigitas Paulauskas sako, kad darbuotojams numatoma mokėti didesnį atlyginimą nei didmiesčiuose.
2023-05-12

„Mercedes“ gamykloje Vokietijoje nušauti du žmonės

„Mercedes“ gamykloje Vokietijoje ketvirtadienį 53 metų vyras nušovė du žmones, pranešė policija. Įtariamasis, kuris šaudė vienoje gamybos salėje, buvo sulaikytas. „53 metų vyras maždaug 7 val. 45 min. (8 val. 45 min. Lietuvos laiku) įėjo į salę ir šovė į du žmones“, – sakoma šalies pietuose esančio Liudvigsburgo policijos pranešime. Apsaugininkai įtariamąjį sulaikė toje pačioje salėje. Jis buvo perduotas policijai, pareigūnams nesipriešino.
2023-05-11

Kaišiadorių rajone išdygs nauja gamykla: sukurs 302 naujas darbo vietas

Lietuviško kapitalo bendrovė „Komfovent“ Kaišiadorių rajone planuoja investuoti 25 mln. eurų ir sukurti 302 naujas darbo vietas. Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrove pasirašė sutartį, kuria šiam projektui suteiktas stambaus investicinio projekto statusas, rašoma pranešime. „Svarbu, kad pasinaudojus žaliojo koridoriaus iniciatyva stambiems investuotojams įgyvendinami projektai, kurie koncentruojasi ne tik aplink Vilnių, bet ir suteikia postūmį įvairioms Lietuvos apskritims.
2023-04-05

„Dominari“ sparčiai plečiasi regionuose

Kipre registruoto „Domimax Holding“ valdoma „Dominari“ grupė, veikianti daugiausia Panevėžio rajone, sparčiai plečiasi įvairiuose Lietuvos regionuose ir orientuojasi ne vien į baldų ar jų gamybai būtinų produktų gamybą, rašo „Verslo žinių“ portalas.   Netrukus įkurtuvės bus švenčiamos Plungės neaustinių medžiagų fabrike „Baltic Non-Woven“, kur ketinama investuoti apie 5 mln.
2023-04-03

Šiaulių bankas skolina 19 mln. eurų „Juodelių“ gamyklos plėtrai Marijampolėje

Šiaulių bankas paskolino 19 mln. eurų vieno didžiausių Europoje medinių padėklų ruošinių gamintojų „Juodeliai“ antrajam gamyklos pastatui Marijampolėje statyti. Bendra investicijų projekto vertė sieks iki 30 mln. eurų, likusi suma finansuojama bendrovės lėšomis, pranešė Šiaulių bankas. „Tikimės, kad naujoji gamykla pradės veikti šių metų pabaigoje“, – pranešime sakė „Juodelių“ vadovas Petras Jašinskas.
2023-03-30

„Ford“ naujoji gamykla Tenesyje per metus gamins 0,5 mln. elektromobilių

JAV automobilių pramonės gigantas „Ford Motor Co.“ paskelbė, jog jo naujos gamyklos Tenesyje, netoli Memfio, metiniai pajėgumai sieks 500 tūkst. elektromobilių. Anot pranešimo, statoma gamykla „BlueOval City“ kainuos „Ford“ ir jos partnerei – Pietų Korėjos baterijų gamintojai „SK On Co." – 5,6 mlrd. dolerių. 2025-aisiais pradėsiantis veikti kompleksas „BlueOval City“ gamins naujos kartos elektrinius sunkvežimiai bei akumuliatorius jiems. Apie kitokią jo galimą produkciją pranešime nenurodoma.
2023-03-28

„Hill Group“ gamyklos statybas Klaipėdos rajone tikimasi pradėti birželį

Kazachstano kapitalo bendrovės „Hill Group“ naudotos alyvos perdirbimo gamyklos statybas Klaipėdos rajone tikimasi pradėti birželį, skelbia portalas „Verslo žinios“.  Pasak portalo, statybos leidimui gauti reikalingus dokumentus įmonė pateikė praėjusią savaitę, o dėl pandemijos ir kitų aplinkybių maždaug pusantrų metų vėluojantis projektas galėjo pabrangti iki 40 proc.
2023-03-28

Po mirtinų vaikų apsinduodijimų Prancūzijoje „Nestle“ stabdo gamyklos darbą

Maisto milžinė „Nestle“ penktadienį pranešė planuojanti sustabdyti darbą vienoje Prancūzijos esančioje gamykloje, kurioje gamintos šaldytos picos, kaip įtariama, lėmė praėjusiais metais kelis mirtinus vaikų apsinuodijimo maistu atvejus. Prekių ženklo „Buitoni“ produkcijos pardavimai smuko nuo tada, kai 2022 metais du vaikai mirė, o dar dešimtys susirgo pavalgę „Fraich'Up“ linijos picų, naujienų agentūrai AFP pranešė šveicarų grupė.
149 2023-03-06

„Achema“ iš dalies atnaujina trąšų gamybą

Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“ pimadienį iš dalies atnaujina trąšų gamybą, kuri buvo sustabdyta pernai gruodį. Įmonė skelbia, kad nuo šios savaitės dirbs vienas amoniako, kuris yra svarbiausia trąšų žaliava, gamybos cechas. „Achema“ amoniako gamybą laikinai sustabdė pernai gruodžio viduryje rinkoje gerokai išaugus gamtinių dujų kainai, o amonio salietros ir dervų gamyba buvo tęsiama.
2023-03-06

„Foxconn“ planuoja naują „iPhone“ gamyklą Indijoje

Amerikiečių technologijų milžinės „Apple“ telefonai „iPhone“ bus pradėti gaminti naujoje gamykloje Indijoje, penktadienį pranešė pareigūnai, bendrovei siekiant padidinti gamybos Indijoje apimtis bei diversifikuoti veiklą, atsitraukiant nuo Kinijos. „iPhone“ pasaulinės tiekimo grandinės daugiausia yra įsikūrusios Kinijoje.
2023-03-03

„Achema“ nuo kitos savaitės iš dalies atnaujina trąšų gamybą

Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“ nuo pirmadienio iš dalies atnaujina gruodį sustabdytą trąšų gamybą.  Anot „Achemos“ komunikacijos vadovės Jolita Macelytės, kitą savaitę dirbs vienas amoniako – svarbiausios trąšų žaliavos – cechas. „Nuo kovo 6 dienos „Achema“ dalinai atnaujina trąšų gamybą, dirbant vienam amoniako agregatui“, – ketvirtadienį BNS sakė J. Macelytė.
2023-03-02

„ClonBio Group“ vadovai tikisi Briuselio palaikymo investicijai Lietuvoje

Airijos augalinių baltymų gamintojos „ClonBio Group“ vadovai tikisi, kad Lietuvos valdžia padės gauti Europos Komisijos (EK) palaikymą planuojamai 250 mln. eurų investicijai Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), rašo portalas vz.lt. „ClonBio Group“ akcininkai po trečiadienį įvykusio susitikimo su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite  neslėpė optimizmo, tačiau pripažino, kad sprendimas dėl planuojamos investicijos priklausys nuo politikų Briuselyje.
2023-01-19

Austrams atsisakius dervų gamybos planų Akmenėje ieškoma naujo investuotojo

Rusijos kapitalo Austrijos bendrovei „Metadynea Austria“ sustabdžius planus Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) statyti pramonei skirtų dervų gamyklą, ieškoma naujo panašaus investuotojo. Akmenės LEZ vadovė Lina Mockutė teigia, kad pernai apie planus pranešusi bendrovė galutinį sprendimą atidėjo Rusijai 2022-ųjų vasarį pradėjus karą Ukrainoje. „Mes jau beveik turėjome tą dervų gamintoją, tačiau atsakymas buvo praėjusių metų vasario 24-ąją.
2023-01-16

Kaune Palemono keramikos gamyklos ceche degė atliekos

Kaune pirmadienio naktį degė Palemono keramikos gamyklos cechas, čia liepsnojo įvairios atliekos. Įmonė BNS pranešė, kad gaisras kilo jos teritorijoje esančiose bendrovei „Ramdega“ išnuomotose patalpose, čia užsidegė ir apdegė dalis nuomininkui priklausančių įrengimų bei gamybinių žaliavų.  „Patalpas UAB „Ramdega“ yra išsinuomojusi mokslinei eksperimentinei tyrimų ir gamybinei (ūkinei) veiklai.

Kinijoje po sprogimo cheminėje gamykloje žuvo 2 žmonės

Per sprogimą chemijos gamykloje Kinijoje žuvo du žmonės ir 34 buvo sužeisti, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Pasak valstybinio transliuotojo CCTV, sprogimas įvyko sekmadienio popietę gamykloje šiaurės rytų Liaoningo provincijos Panšano apygardoje. Po sprogimo dingo dvylika žmonių, o sužeistieji paguldyti gydyti į ligoninę, pranešė CCTV, remdamasi vietos pareigūnais. „Šiuo metu gaisras kontroliuojamas, o likusios liepsnos stabiliai dega“, – sakė CCTV.
2023-01-16

„Krekenavos agrofirma“ siekia įsigyti dalį bankrutuojančio „Arvi kalakutų“ verslo, gamyklą Marijampolėje

Mėsos perdirbimo bendrovė „Krekenavos agrofirma“ siekia perimti bankrutuojančios komanditinės ūkinės bendrijos „Arvi kalakutai“ mėsos perdirbimo verslą ir gamyklą Marijampolėje. Bendrovė prašo Konkurencijos tarybos leidimo įsigyti „Arvi kalakutų“ turtą, dabar priklausantį bendrovei „Imlitex Holdings“. Konkurencijos taryba pranešė prašymą gavusi praėjusią savaitę. „Krekenavos agrofirmos“ vadovas Linas Grikšas BNS teigė, kad bendrovė nori išplėsti veiklą perdirbant naują mėsos rūšį.
2023-01-13

Airiai planuoja Akmenėje statyti gamyklą už 250 mln. eurų

Airijos maisto technologijų bendrovė „ClonBio Group“ svarsto galimybę Lietuvoje statyti maždaug 250 mln. eurų vertės mėsos pakaitalo – augalinių baltymų – gamyklą. Jos atstovas teigia, kad sprendimas priklausys nuo Europos Sąjungos (ES) pozicijos.
2023-01-12

„Achema“ į žaliąją pertvarką investuos 2 mlrd. eurų

Koncerno „Achemos grupė“ valdoma Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ gamybos pertvarkai į žaliąją chemiją per 10–15 metų planuoja skirti maždaug 2 mlrd. eurų.  Anot bendrovės atstovės, ši suma paremta dabartiniais skaičiavimais. „Gamyklos procesų transformacija į žaliąją chemiją bus vykdoma etapais, per ateinančius 10-15 metų nuosekliai mažinant poveikį aplinkai. Dabartiniais skaičiavimais, tai iš viso kainuos per 2 mlrd.
2022-12-29

„Achema“ laikinai stabdo amoniako gamybą

Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ pirmadienį laikinai stabdo amoniako gamybą. Kaip pranešė įmonė, sprendimas priimtas reaguojant į didėjančias gamtinių dujų kainas.„Achemos“ vadovas Ramūnas Miliauskas  praėjusią savaitę BNS sakė, kad amoniako gamybą planuojama atnaujinti kitų metų vasarį, Amonio salietros ir dervų gamyba tęsiama, dirbs ir ją aptarnaujantys padaliniai, informavo bendrovė.
2022-12-19

„Lifosa“ atnaujina gamybą: veiks mažesniu pajėgumu

Laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ po trijų mėnesių pertraukos šios savaitės pradžioje turėtų pradėti veikti sumažintu pajėgumu. Įmonės atstovė Indrė Mažeikienė BNS praėjusią savaitę sakė, kad jau pradėtas gamybos atnaujinimo procesas, gamykla sumažintu pajėgumu pradės veikti šios savaitės pradžioje. Ji gamins pagrindinę produkciją, įskaitant azoto fosforo trąšas, diamonio fosfatą, kitas trąšas ir pašarines žaliavas.
2022-12-19

Didelis gaisras Rusijos naftos perdirbimo gamykloje: žuvo 2 žmonės

Per didelį gaisrą Rusijos naftos perdirbimo gamykloje Sibiro rytuose ketvirtadienį žuvo du ir buvo sužeisti dar penki žmonės, pranešė pareigūnai. Pastaraisiais mėnesiais Rusijoje neįprastai dažnai kyla didelių gaisrų – prekybos centruose, gamyklose, kituose objektuose. Naujausias gaisras kilo maždaug 6 val. vietos laiku naftos perdirbimo gamykloje Angarsko mieste Irkutsko srityje. Srities gubernatorius Igoris Kobzevas sakė, kad žuvo du žmonės, o dar penki buvo sužeisti.
403 2022-12-15

Lenkijoje „Mercedes-Benz“ planuoja statyti 1 mlrd. eurų vertės gamyklą

Lenkijos ministras pirmininkas pasveikino Vokietijos automobilių gamintojos „Mercedes-Benz“ sprendimą pietvakarių Lenkijoje pastatyti 1 mlrd. eurų vertės elektrinių furgonų gamyklą, kurį pavadino „aiškiu pažangos“, kurią jo šalis padarė pastaraisiais metais, „ženklu“. Mateuszas Morawiecki tai pareiškė per pirmadienį Varšuvoje surengtą spaudos konferenciją, pranešė Lenkijos valstybinė naujienų agentūra PAP, kurią cituoja lenkų visuomeninis radijas.
2022-12-12

Vėdinimo įrangos gamykla Ukmergėje planuoja padidinti darbuotojų skaičių buo 278 iki 560

Ventiliacijos ir kondicionavimo įrangos gamintoja bendrovė „Systemair“ planuoja plėstis Ukmergėje.  Nugriovusi kelis sandėlius įmonė planuoja pastatyti apie 14 tūkst. kvadratinių metrų naują gamyklą su administracinėmis patalpomis, keliolika kartų didinti gamybą ir priimti dukart daugiau darbuotojų. Projektiniuose dokumentuose įmonė nurodo, kad naujos gamyklos pajėgumai išaugs beveik 18 kartų – pavyzdžiui, vietoj 1,3 tūkst. ventiliacinių kamerų jų turėtų būti pagaminama beveik 23 tūkst.
2022-11-28

Taivaniečiams priklausančioje „iPhone“ gamykloje – žiaurūs protestai: pareigūnai dorojasi su darbininkais

Taivaniečių technologijų įmonei „Foxconn“ priklausančioje didžiulėje „iPhone“ gamykloje, esančioje Džengdžou mieste vidurio Kinijoje, trečiadienį kilo dideli protestai, matyti „Weibo“ ir „Twitter“ tinkluose pasklidusiuose vaizdo įrašuose. Vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip šimtai darbininkų dienos metu žygiuoja keliu, o prieš kai kuriuos iš jų stovi eilė žmonių su apsauginiais kostiumais nuo pavojingų medžiagų ir riaušių policija.
2022-11-23

Rudnickis: „Orlen Lietuva“ po kelerių metų taps ne kuro, o energijos gamykla

Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma naftos perdirbimo ir importo bendrovė „Orlen Lietuva“ po kelerių metų taps energijos gamykla, o Lietuva galės pereiti prie visiškai sintetinio kuro, teigia bendrovės vadovas Michalas Rudnickis.
2022-11-22

Kėdainiuose atsiras 150 darbo vietų: ketina statyti chemijos gamyklą

Mineralinių produktų gamintoja bendrovė „Epsoma“ Kėdainiuose, buvusioje „Kėdainių odos“ teritorijoje, ketina pastatyti magnio druskos gamyklą. Per kelerius metus į ją planuojama investuoti per 40 mln. eurų ir pradžioje įdarbinti mažiausiai 150 žmonių, pranešė bendrovė. „Gamykloje ketiname gaminti magnio druską, kuri naudojama žemės ūkyje, medicinoje ir kitose pramonės šakose.
2022-11-15

„Lifosa“ planuoja iš dalies atnaujinti veiklą gruodį

Veiklą rugsėjo viduryje sustabdžiusi laikinojo administratoriaus prižiūrima Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ planuoja pirmą gruodžio savaitę pradėti trąšų gamybą sumažintu pajėgumu. Anksčia laikinasis įmonės administratorius Rimvydas Vaštakas sakė, kad gamyba galėtų būti atnaujinta lapkričio viduryje.
2022-11-07
Į viršų