„Volvo Trucks“ pradeda elektra varomų sunkvežimių masinę gamybą

ES pradėjus reguliuoti sunkvežimių CO2 emisijas, į pokyčius turi reaguoti ir transporto rinka. „Volvo Trucks“ didina investicijas į ekologiško sunkiasvorio transporto kūrimą ir kartu akcentuoja, jog reikia imtis papildomų priemonių skatinant naujosios kartos transporto paklausą.

„Volvo Trucks“ pradeda elektra varomų sunkvežimių masinę gamybą

„Volvo Trucks“ vasario 19 d. taip pat pristatė pirmąsias specializuotas elektra varomas transporto priemones – šiukšliavežį atliekas perdirbančiai įmonei „Renova“ ir naująjį sunkvežimį bendrovei „DB Schenker“. „Volvo Trucks“ prezidentas R. Almas įsitikinęs, kad mažinti sunkiojo transporto taršą – vienas svarbiausių artimiausio dešimtmečio uždavinių.

REKLAMA

Dyzelinas išliks pagrindiniu kuru

Per pastaruosius kelerius metus ES ėmėsi sankcijų kovodama prieš aplinkos taršą: automobiliams dyzeliniais varikliais taikomi papildomi mokesčiai, ekologijos mokesčius tenka mokėti įvažiuojant į tam tikras didmiesčių zonas, kai kurie didieji automobilių gamintojai nutraukė automobilių dyzeliniais varikliais gamybą ir t. t. Tačiau, pasak tarptautinės transporto biržos Cargo.lt atstovų, dyzelinių variklių eros pabaigos dar kol kas nematyti. Jie dar gyvuos –tai vis dar ekonomiškiausias ir prieinamiausias variantas iš iki šio momento pristatytųjų rinkai.

„Volvo Trucks“ taip pat tobulina dyzeliu varomų vilkikų variklius ir skelbia, kad, lyginant su sunkvežimiais, gamintais prieš 3 dešimtmečius, naujųjų dyzelinu varomu sunkvežimių kuro sąnaudas ir anglies dvideginio emisiją pavyko sumažinti maždaug 20 proc. Tokių pat rezultatų leido pasiekti ir sektoriuje naudojami dujomis ar biodujomis varomi sunkvežimiai. Kompanija diegia įvairias kitas priemones, padedančias taupyti degalus: gerina vilkikų aerodinamines savybes, kuria konkrečiai veiklai pritaikytus sunkvežimius ir pan. Taigi krovinių vežimo procesas neišvengiamai susietas su vis efektyvesniu degalų naudojimu ir alternatyvų paieškomis.

Daugelis transporto įmonių, sekdamos konkurentų pavyzdžiu, ėmėsi iniciatyvos išsaugoti tvarią aplinką. „Volvo Trucks“ nebuvo naujokai:

* 2016 m. pirmąjį elektra varomą vilkiką pristatė „Mercedes-Benz Trucks“.

* 2017 m. pab. „Tesla“ sukūrė elektra varomą vilkiką „Semi“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų