Šilumos tiekimo įmonėms ir dujas parduodančioms bendrovėms „Lietuvos dujos“ bei „Dujotekana“ sudarius beveik tokias pat kaip ir 2011-aisiais gamtinių dujų tiekimo sutartis, šilumos tiekėjai didesnių kainų pokyčių 2012 m. neprognozuoja.

„Praėjusią savaitę pasirašytos sutartys rodo, kad gamtinių dujų sektorius šiemet jokių malonių staigmenų šilumos tiekėjams, o tuo pačiu - šilumos vartotojams, nepateiks. Dujos išlieka brangiausias kuras. Tikėtis, kad jis radikaliai pigtų, nėra jokio pagrindo“, – sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Per dvylika 2011 metų mėnesių iš Rusijos importuojamos gamtinės dujos Lietuvos šilumos tiekimo įmonėms pabrango beveik trečdaliu – nuo 1411 iki 1850 litų už toną naftos ekvivalento (tne). Tuo metu biokuro kaina išliko daugiau kaip dvigubai mažesnė – apie 750 Lt/tne.

V. Stasiūnas teigimu, vienintelis būdas išvengti šildymo kainų augimo – pereiti prie vietinio biokuro.

„Biokuro naudą įrodo jau šiandien vietinį kurą plačiai vartojančių Lietuvos miestų praktika. Juose šilumos kaina per 2011 metus nekito arba kito nežymiai“, – kalbėjo V. Stasiūnas.

REKLAMA

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) duomenimis, gamtines dujas vartojančiuose miestuose vidutinė šilumos kaina 2011-ųjų gruodžio mėnesį buvo 30 ct/kWh, biokuru šildomuose – 20 ct/kWh.

Lietuvos energetikos mokslininkų skaičiavimu, 2020 metais šilumos kaina sudarys apie 25 ct/kWh tuose miestuose, kuriuose šiluma gaminama naudojant biokurą. Miestuose, kuriuose šiluma gaminama naudojant dujas, šilumos kaina sieks apie 50 ct/kWh.

Šiuo metu Lietuvoje šiluma, pagaminta iš biokuro, sudaro apie 19 proc. visos centralizuotai tiekiamos šilumos.


Rašyti komentarą...
n
nagi
2012-01-02 13:41:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai nebuvo is ko rinktis tai viskas aisku,bet dabar yra ir ka cia diskutuopja jau turejo pereiti ir pabaigt su tuo plesikavimu,kame cia saknys?#
Atsakyti
0

?
???
2012-01-02 16:39:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
ORAS SILTAS-DUJU KAINA NESIKEICIA TAI KODEL SILDYMAS TOKS BRANGUS.AR JAU TOKIE MUSU NEIGALUS "SPECIALISTAI" KAD NERANDA ENERGETIKU MACHINACIJU???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų