Vyriausybės ir jai pavaldžių ministerijų darbuotojų darbo užmokestį ir su juo susijusias išmokas reguliuoja tie patys įstatymai. Tačiau panašu, kad metų pabaigoje vieniems tarnautojams buvo išmokėtas tryliktas atlyginimas, o kiti papildomai negavo nė cento.

(nuotr. Fotodiena/Domantas Pipas)

(nuotr. Fotodiena/Domantas Pipas)

Praėjusio gruodžio pradžioje naujienų portalas tv3.lt paklausė visų ministerijų, ar jose darbuotojams planuojama išmokėti šventines premijas. Į šį klausimą tuomet gavome gana aptakius atsakymus – niekas konkrečių sumų neatskleidė.

Tačiau visi duomenys apie tarnautojams išmokėtas sumas patenka į „Sodrą“. Šiai paskelbus informaciją apie ministerijose mokėtų atlyginimų vidurkį, aiškėja gana įdomus vaizdas: kai kurios įstaigos metų pabaigoje išmokėjo pusantro karto ar net dvigubai didesnes sumas, o kai kuriose darbo užmokesčio vidurkis išliko toks pats.

Didžiulius skirtumus valdininkai aiškina įvairiai. Vienose įstaigose esą visiems išmokėtos vienodo dydžio premijos, o kitose premijos nemokėtos, bet buvo labai svarbių, ypatingų darbų, už kuriuos darbuotojai ir buvo paskatinti.

REKLAMA

Didžiuliai skirtumai bado akis

Bene didžiausių atlyginimo vidurkio svyravimai fiksuoti Energetikos ministerijoje. Jeigu 2019 m. spalį jis buvo 2047 eurai neatskaičius mokesčių, tai lapkritį padidėjo dvigubai ir siekė 4149 eurus, o gruodį vėl sumažėjo iki 2105 eurų. Per šį laikotarpį darbuotojų skaičius ministerijoje beveik nesikeitė ir jokio panašaus algų šuolio joje nėra buvę per pastaruosius trejus metus.

Tame pačiame pastate įsikūrusios Ekonomikos ir inovacijų ministerijos darbuotojų atlyginimų vidurkis lapkritį, palyginti su spaliu, išaugo beveik 80 proc. – iki 3688 eurų, o gruodį vėl nusileido iki įprastinių 2178 eurų. Panašaus atlyginimų šuolių šioje ministerijoje anksčiau taip pat nėra buvę.

Sveikatos apsaugos ministerijoje atlyginimų vidurkis praėjusį lapkritį šoktelėjo beveik 60 proc. – iki 3430 eurų neatskaičius mokesčių, o gruodį nusileido iki maždaug tokio, koks buvo visus metus – 2128 eurų. Pastarąjį kartą šioje ministerijoje 50 proc. algų šuolis fiksuotas tik 2018 m. gruodį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje lapkritį algos išaugo beveik 37 proc. – iki 2938 eurų, o gruodį sumažėjo iki 2435 eurų (tai būtų beveik 300 eurų daugiau nei spalį). Tokio algų vidurkio šuolio šioje ministerijoje taip pat nėra buvę.

REKLAMA

Lapkritį, gruodį arba vieną iš šių dviejų praėjusių metų mėnesių algos keliais šimtais eurų taip pat didėjo Aplinkos, Kultūros, Susisiekimo ministerijose. Tačiau, pvz., Vyriausybės kanceliarijoje, Finansų, Krašto apsaugos ministerijose darbo užmokestis paskutinį 2019 m. ketvirtį beveik nesikeitė.

Veiklos rezultatai ir didelis krūvis

Energetikos ministerija informavo, kad atlyginimai darbuotojams padidinti du kartus atsižvelgus į 2019 m. veiklos rezultatus ir įvertinus jiems tenkantį padidėjusį darbo krūvį. Išmokėtos priemokos ir vienkartinės išmokos atsispindi lapkričio mėnesio atlygyje.

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

„Pažymėtina, kad mažiausioje iš visų Energetikos ministerijoje 2019 m. dirbo apie 20 proc. mažiau darbuotojų nei numatyta pareigybių, todėl darbų apimtys buvo objektyviai padidėjusios.

Iš skirto darbo užmokesčio asignavimų 2019 m. Energetikos ministerija sutaupė ir į valstybės biudžetą grąžino 192 tūkst. eurų. Ministerijos iniciatyva šiemet buvo įgyvendinta energetikos sektoriaus priežiūros institucijų reforma, kuri leido sutaupyti iki 0,5 mln. eurų“, – aiškinama ministerijos komentare.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nurodė, kad atlikus tarnautojų neeilinį vertinimą, nuo 2019 m. lapkričio 1 d. buvo padidinti jų pareiginės algos koeficientai (įvertintiems veiklą labai gerai).

„Taip pat Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje nemažai laisvų pareigybių (apie 30 proc.), tad ministerijos valstybės tarnautojai ir darbuotojai gavo priemokas už papildomas užduotis ir darbo krūvį viršijančias veiklas vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu ir Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymu“, – informavo ministerija.

REKLAMA

Neįtikėtinos išeitinės už atostogas?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) pranešė, kad jos darbuotojų darbo užmokestis kaip niekada anksčiau padidėjo dėl Valstybės tarnybos įstatymo pokyčių ir neeilinio darbuotojų tarnybinės veiklos vertinimo padidinus pareiginės algos koeficientus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

„Be to, lapkričio mėnesį dviem ilgamečiams ministerijos valstybės tarnautojams sukako 65 metai ir jie buvo atleisti iš pareigų išmokant kompensacijas už sukauptas neišnaudotas atostogas iki trejų metų“, – komentavo SADM.  

Taip pat lapkričio mėnesio darbuotojų darbo užmokestis išaugo dėl išmokėtų vienkartinių skatinamųjų premijų:

„Skatinamosios vienkartinės premijos išmokėtos atsižvelgiant į ministerijoje atlikto darbuotojų psichologinio-emocinio tyrimo duomenis, rodančius ypač didelius darbuotojų darbo krūvius, darbo procesų intensyvumą ir dėl to patiriamą stresą. Vertinant tai, kad aukšto lygio naujų specialistų pritraukimas į valstybinį sektorių reikalauja didelių laiko ir finansinių išteklių, siekiama ministerijoje dirbantiems ekspertams sudaryti kiek galima geresnes darbo sąlygas, atliepti jų poreikius, skatinti ir juos išlaikyti.“

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vyriausioji patarėja Rasa Kiūdytė tikino, kad Sveikatos apsaugos sistemoje 2019 m. buvo pilni reikšmingų pokyčių: įdiegtas „žalos atlyginimo be kaltės“ modelis, odontologo ir burnos higienisto praktikos licencijavimas perduotas Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai, priimti pakeitimai, kad medicinos pagalbos priemonės būtų išduodamos ne tik vaistinėse, bet ir kitose pardavimo vietose.

REKLAMA

Be to, numatytas reguliavimas, kuriuo mažas pajamas gaunantiems ir 75 metų ir vyresniems asmenims sudarytos sąlygos nemokant paciento priemokos gauti kompensuojamuosius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones, taip pat įvykdyta daug kitų reikšmingų sveikatos apsaugos sistemai iniciatyvų.

„Vertinant SAM darbuotojų indėlį į esminės reikšmės asmens ir visuomenės sveikatai turėjusius pokyčius ir esant darbo užmokesčio fondo sutaupymams, dalies darbuotojų veikla 2019 m. spalio pabaigoje įvertinta labai gerai, nustatant jiems didesnį pareiginės algos koeficientą, o kai kurie buvo paskatinti finansiškai už atliktas ypač svarbias ministerijos veiklai užduotis“, – pranešė patarėja.

Vienodos premijos visiems

Susisiekimo ministerija informavo, kad vadovaujantis įstatymais, taip pat aktyviai veikiančios Darbo tarybos siūlymu, 2019 m. pabaigoje priimtas sprendimas paskatinti ministerijos darbuotojus (išskyrus politinę komandą), skiriant jiems vienodo dydžio vienkartines išmokas. Jos esą buvo skirtos iš sutaupyto darbo užmokesčio fondo.

Susisiekimo ministerijos kancleris Gintaras Aliksandravičius patikslino, kad valstybės tarnautojams ir darbuotojams, pagal darbo sutartis, skirtos vienodo dydžio vienkartinės išmokos – 380 eurų iki mokesčių.

Aplinkos ministerija nurodė, kad jos darbuotojams buvo skirta vienkartinių išmokų už skubių ar svarbių užduočių atlikimą ir priemokų už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų atlikimą.

Kultūros ministerija nurodė, kad jos darbuotojų vidutinis darbo užmokestis praėjusių metų gruodžio mėnesį, palyginti su lapkričiu, padidėjo dėl išmokėtų vienkartinių piniginių išmokų valstybės tarnautojams ir premijų už atliktas vienkartines svarbias užduotis darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis. 

REKLAMA

Šios ministerijos darbuotojams buvo išmokėtos vienodo dydžio priemokos – po 300 eurų iki mokesčių (vidutiniškai po 181 Eur „į rankas“). Vadovybės sprendimu metų gale priemokos buvo išmokėtos atsižvelgiant į profesinės sąjungos raštą.

Paprašyta pakomentuoti, kodėl metų gale taip išsiskyrė atlyginimų vidurkiai ministerijose, Vyriausybės kanceliarija apeliavo į jau minėtų įstatymų nuostatas ir kiek vėliau patikslino: „Kiekviena įstaiga pati priima sprendimus dėl premijų skyrimo, neviršijant biudžetinei įstaigai darbo užmokesčiui skirtų lėšų“.

teingai butu
2020-01-29 17:13:12
VAGIAMS VALDZIAZMOGIAMS turetu buti vieta kalejime.dabar gi daug ten papuolusiu sedi uz pavogta VISTA,kuria pavoge,nes negali isgyventi is ubagisku pensiju ir uzdarbiu.o kiti kad nevogti priversti begti i uzjurius laimes ieskoti
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
H 2020-02-20 12:10:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vienae viltis jaunai kartai
Surinkus 10 000 parašų, galima tikėtis, padėtis pasikeis. Priduotii į. Peticijos komisiją svarstyti seime. Ar tai būtų nustatyta minimali alga, ar nustatant senatvės pensijos dydys tiems, kurie turį būtinąjį stažą, ar ir tt   ATSAKYTI
H 2020-02-19 12:50:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mes turime išmokti gerbti kitus.?! Daug priklauso nuo mūsų pačių. Yra. Peticijos komisija ir tam reikia 10 000 parašų surinkti ir priduoti. Paliekam jaunai kartai,teisingai suformuluoti dėl skiriamos pensijos pakeitimo. Norėdama visada pavyks. Gyvename laisvoje. Letuvoje. Tas laisvės kelias tęsėsi, kuriam 30" metu, kuriam daugiau. Gerovės valstybei iir yra netylėti. Rašyti!!! Dėkui    ATSAKYTI
H 2020-02-19 12:04:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pradžiai ačiū už suteiktą informaciją! Puikiai dirbate! Tik deja, dauguma pensininku nežino, kad dėl jų kaltės senatvės pensiją tokia, kad kruopom pinigu nelieka. Vieno buvo komentaras - eičiau pakelti triukšmą, deja, su raumentais. Kitą moteris rašė - genocidas! Gal kuriems ministrams reikią padirbėti! Dalinti 8%-paprastą! Kaip vienas rašė "p. Grasilda" atstovauja tuos kurie sočiai gyvena, ir būdama pensijoje dirba
Matant skurstančių žmonių, kurie ditbo ir dėl saves, kad pragyventi ir turėti nemažiau 30 metų bendro stažą..Tai tūrių klausymą kas kaltas? Galima įvairiai I klausymą atsakyti. Uzteko išgirsti pono. R.. Karbasko po sakinius, jeigu pakelkime pensiją - kas dirbs? Galima sakyti, kad kas prieštaravo?! Buvo ilgą tylą!!! Dėka laisves kovotojų - laisvas turime ir bijome prarasti bet kokia kainą!!! Manau daug mane supras....rašykite reikalaujant ne procentus dalinti skiriant pensiją o turį būtį nustatyta vidutinė pensiją tiems, kurie turi būtinąjį stažą - 30 metų. Didėjant stažu - - 40metu irgi nuststytas dydys ir plius koeficientas
O pas mus taip. Lietuvoje 20-30 metų turėdama bendro darbo stažą pensiją apie 200 eurų, turintiems 40 metų stažą 400-500-550euru ir t t. Ačiū    ATSAKYTI
Gintaras 2020-01-31 07:09:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per metus iš žmonių prisivogė pakankamai, kad galėtų savo darbuotojams irgi numesti trupinėlių nuo viso priplėšto gėrio. Štai ir visas paaiškinimas.   ATSAKYTI
. 2020-01-31 00:07:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagal pateiktą vidurkį turėtų būti didinama minimali alga ir pensijos.   ATSAKYTI
Žmogus 2020-01-30 13:58:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad jie paspringtu tais pinigais. Tai yra Lietuvos gėda.....    ATSAKYTI
weks 2020-01-30 11:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puota maro metu - priveisia dirbtinai etatų, kad didėtų darbo užmokesčio fondas ir puotauja, o vienišiems pensininkams net 42 Eur gailisi, parazitai ir tiek   ATSAKYTI
Nu blia 2020-01-29 21:30:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jie dar ir 13 atlyginimą gauna, tipo už gerą darbą. Gerai jiems dalyti, kai mūsų, mokesčių mokėtojų sumokėtus pinigus dalinssi, negi gaila.........   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-01-29 20:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kol vagys valdys ir sėdės įvairiose ministerijose, tol Lietuvoj išgyvent bus misija neįmanoma. O jei dar "šeimininkai"suprastų, kad 10 dievo įsakymų galioja ir jiems ir, kad jie ne dievo išrinktieji, o jiems suteiktas laikas pasitaisyti, tai vagiančių sumažėtų laaaabai daug.   ATSAKYTI
Skaitytoja 2020-01-29 19:23:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sąžinės neturi nei vienas ...   ATSAKYTI
Valdas 2020-01-29 18:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš nesuprantu kodėl rašo kad algos super kyla.kur nedirbtum daug negausi.kai reikės deklaruoti ir vėl man sakys iš ko gyvenai.kodel mažai deklaruoji.kaip galima daugiau deklaruoti nei uždirbi.   ATSAKYTI
Morta 2020-01-29 18:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka jus darote   ATSAKYTI
Morta 2020-01-29 17:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką jie darytų, jeigu nebūtų mokesčių mokėtojų? Ko toliau, tuo blogiau su valdžiažmogiais.    ATSAKYTI
Cha 2020-01-30 06:52:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O bent supranti, kad ir jie tokie patys mokesciu moketojai.  
teingai butu 2020-01-29 17:13:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
VAGIAMS VALDZIAZMOGIAMS turetu buti vieta kalejime.dabar gi daug ten papuolusiu sedi uz pavogta VISTA,kuria pavoge,nes negali isgyventi is ubagisku pensiju ir uzdarbiu.o kiti kad nevogti priversti begti i uzjurius laimes ieskoti   ATSAKYTI
Algis 2020-01-29 16:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Iš žmonių vagia,dėl to žmonės ir emigruoja,kad vagys valdžioje . ..   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Parduotuvė (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)
Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, todėl nerimas šalyje tik dar labiau išaugo. Augančią įtampą jau anksčiau pastebėjo ir pirkėjai, ir prekybininkai, ...
Lėktuvas Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Viena didžiausių kelionių organizatorių „Tez Tour“ stabdo skrydžius į Italijos miestą Veroną.  Vienos didžiausių kelionių organizatorių „Tez Tour“ ir „Novaturas“ stabdo ...
(nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Turtingiausiu šalies verslininku laikomas Nerijus Numavičius ir jo žmona Kaetana Leontjeva Numavičienė oficialiai susitrumpino savo pavardes. Apie tai „Facebook“ paskyroje ...
(nuotr. SCANPIX)
Finansų ministerijos sudaryta darbo grupė, nagrinėjusi „Ignitis grupės“ finansavimo alternatyvas, rekomenduoja ruoštis bendrovės pirminiam viešajam akcijų siūlymui (IPO). ...
(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Plečiamas sąrašas vietovių, į kurias nebenorintys vykti turistai gali reikalauti grąžinti jau sumokėtus pinigus. Remdamasi Užsienio reikalų ministerijos (URM) informacija, šių ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų