darbo užmokestis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbo užmokestis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbo užmokestis“.

Mokytojų atlyginimams didinti nuo rugsėjo papildomai planuojama skirti 31,9 mln. eurų

Mokytojų atlyginimams didinti nuo rugsėjo papildomai planuojama skirti 31,9 mln. eurų, penktadienį pranešė Finansų ministerija. Ši suma skiriama siekiant, kad pedagogų darbo užmokestis sudarytų 130 proc. šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VDU). „Pagal atnaujintas Lietuvos ekonomikos projekcijas įvertinome, kiek šalia biudžete numatytų asignavimų reikia papildomų lėšų Vyriausybės tikslui dėl mokytojų atlyginimų dydžio įgyvendinti.
Aktualijos Prieš 10 val.

Atlyginimų atotrūkis tarp regionų išaugo 52 eurais: štai kas uždirba daugiau

Vidutinis ikimokestinis darbo užmokestis Lietuvoje (be individualiųjų įmonių) pirmąjį šių metų ketvirtį Sostinės regione buvo 2398,8 euro ir, palyginti su ketvirtuoju 2023 metų ketvirčiu, padidėjo 3,4 proc., Vidurio ir vakarų Lietuvos regione jis siekė 1963,3 euro – 1,4 proc. daugiau. Atlyginimų atotrūkis tarp šių regionų pirmąjį ketvirtį siekė 435,5 euro ir per ketvirtį padidėjo 52 eurais, pranešė Valstybės duomenų agentūra.
2024-06-03

Lietuvos bankas slepia įspūdingus atlyginimus ir kiek uždirbs iš prižiūrimų bankų

Šalies centrinis bankas yra viena iš didžiausių šalies institucijų, kuri turi daugiau kaip 700 darbuotojų. Jos ir pačios vadovybės pajamos priklauso nuo to, kiek uždirbama prižiūrimuose bankuose. Jau aišku, kad komerciniai bankai Lietuvoje uždirbo rekordinius pelnus. Tačiau kiek algas pasididins Lietuvos banko (LB) vadovai, ši institucija slepia. Uždirba beveik 20 tūkst.
2024-04-23

Minimali alga Lietuvoje: planuoja keisti jos nustatymo tvarką – taip nedidės?

Tūkstančių darbuotojų realios pajamos priklauso nuo kiekvienais metais didinamos minimaliosios mėnesinės algos (MMA). Iki šiol galiojusią jos nustatymo tvarką planuojama keisti. Tai numatančias atitinkamas Darbo kodekso (DK) pataisas antradienį oficialiai registravo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Joms dar turėtų pritarti visa Vyriausybė. Galiausiai įstatymo projektas būtų svarstomas Seime.
2024-04-23

Vėluoja darbo užmokestis? Štai ką galite padaryti

VDI primena, kad darbo užmokestis darbuotojui turi būti mokamas ne rečiau kaip du kartus per mėnesį, o jeigu darbuotojas prašo, – kartą per mėnesį. Bet kuriuo atveju už darbą per kalendorinį mėnesį negali būti atsiskaitoma vėliau negu per dešimt darbo dienų nuo jo pabaigos, jeigu darbo teisės normos ar darbo sutartis nenustato kitaip.
2024-04-08

Lietuvoje darbuotojams moka kelis kartus mažiau nei kitose Europos šalyse

Jau ne vienus metus iš eilės bent jau statistiškai atlyginimai auga daugeliui lietuvių. Tačiau nepaisant spartaus darbo užmokesčio didėjimo Lietuvoje darbuotojai ir toliau uždirba kelis kartus mažiau nei daugelio Vakarų Europos šalių gyventojai. Kai kurie specialistai džiaugiasi, kad pagal atlyginimų dydį mūsų darbuotojai jau nėra Europos Sąjungos (ES) dugne. Tačiau kiti įspėja, kad tai esą gali turėti neigiamų pasekmių visai ekonomikai.
714 2024-04-05

Kaip pasikelti atlyginimą: ekspertai pataria nekartoti šių klaidų

Dažnas darbuotojas svajoja apie algos pakėlimą, tačiau stokoja įgūdžių, kaip to pasiekti. Neretai kliūtimi tampa stresas, nepasitikėjimas savimi ar nežinojimas kaip pradėti pokalbį su darbdaviu. Ekspertė ramina ir dalijasi trimis patarimais, kurie gali padėti gauti norimą atlyginimą. „Ateina metas, kuomet darbuotojų ima netenkinti gaunamas užmokestis už jų atliekamą darbą. Visgi atlyginimas – viena didžiausių motyvacinių priemonių, skatinanti žmones dar geriau atlikti einamas pareigas.
2024-04-01

Didžiausi atlyginimai Lietuvoje: štai kur uždirba virš 10 tūkst. eurų

Lietuvių vidutinis atlyginimas toli gražu nesiekia senųjų Europos Sąjungos šalių gyventojų atlyginimų vidurkio. Tačiau ir mūsų šalyje galima uždirbti penkiaženklę sumą. Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kad vasarį Lietuvoje buvo net 62 įmonės, kurių darbuotojų atlyginimų vidurkis viršijo 10 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Tarp didžiausias algas mokėjusių įmonių – nekilnojamojo turto, transporto, statybų, informacinių technologijų ir kitos įmonės. Skaičiuojama, kad virš 10 tūkst.
72 2024-03-25

Darbo užmokestis Lietuvoje per ketvirtį augo 4,6 proc., per metus – 11,1 proc.

Vidutinis mėnesios darbo užmokestis Lietuvoje (be individualių įmonių) praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį siekė 2,11 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių) – 4,6 proc. daugiau nei trečiąjį ketvirtį ir 11,1 proc. daugiau nei 2022-ųjų paskutinį.  Viešajame sektoriuje vidutinis darbo užmokestis siekė 2,23 tūkst. eurų (iki mokesčių) – 9,9 proc. daugiau nei trečiąjį ketvirtį ir 13,1 proc. nei prieš metus, privačiame – 2,03 tūkst. eurų – atitinkamai 2,2 proc. ir 10,1 proc.
2024-02-26

Metų pradžioje darbuotojams pažėrė pinigų: štai kam mokėjo didžiausius atlyginimus

Metų pradžioje ne visi darbuotojai gauna daug pinigų, nes daugiau jų su įvairiais priedais išmokama iki gruodžio pabaigos. Tačiau panašu, kad šiemet kai kurie gyventojai galėjo džiaugtis didele alga ir sausio mėnesį. Lietuvoje net 35 įmonės pirmąjį metų mėnesį darbuotojams išmokėjo algas, kurių vidurkis viršijo 10 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių. Septyniose įmonėse algų vidurkis sausį viršijo 20 tūkst. eurų, o daugiausia buvo išmokama vidutiniškai po 38,6 tūkst.
2024-02-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų