• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija jau panaudojo apie 60 proc. savo turimų didelio tikslumo ginklų atsargų, rašo „UNIAN“. Pasak ukrainiečių žvalgybos, dėl šių ginklų trūkumo Rusijos pajėgos keičia taktiką.

Rusija jau panaudojo apie 60 proc. savo turimų didelio tikslumo ginklų atsargų, rašo „UNIAN“. Pasak ukrainiečių žvalgybos, dėl šių ginklų trūkumo Rusijos pajėgos keičia taktiką.

REKLAMA

Pirmuosius du karo mėnesius Rusijos pajėgos vykdė chaotiškas raketų atakas, „Krym.Realities“ pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Vadimas Skibitskis.

Pasak jo, laikui bėgant padėtis pasikeitė. Žvalgyba teigia, kad Rusijos kariams ėmė trūkti didelio tikslumo ginklų.

„Mūsų duomenimis, kalbant apie didelio tikslumo ginklus, apie 60 proc. jų atsargų jau panaudota. Kai kurių tipų – dar daugiau – 70 proc. Yra atitinkami normatyviniai reikalavimai dėl atsargų lygio, kurį turi išlaikyti kariai, o su „Iskander“ šis slenkstis beveik pasiektas“, – kalbėjo V. Skibitskis.

Jis taip pat teigė, kad Rusija negali tiekti ginkluotės atsargų taip greitai, kaip norėtų, nes susiduria su pajėgumų ir komponentų iš užsienio trūkumu. Pastarųjų Rusija negali gauti dėl šaliai taikomų sankcijų. Todėl rusai pakeitė didelio tikslumo ginklų naudojimo taktiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei anksčiau į taikinį buvo nukreipiamos dvi ar keturios raketos, tai dabar taikinys yra aiškiai parenkamas, tai yra aštuonios ar dvylika įvairaus formato raketų. Arba balistinės ar sparnuotosios raketos, dislokuotos sausumoje ar jūroje, ore, kad būtų pasirengusios smogti į tą taikinį. Matome pokyčius ir suprantame, kad Rusijos Federacijos didelio tikslumo ginklų, didelio tikslumo amunicijos ištekliai yra ties riba“, – apibendrino jis.

REKLAMA

Anksčiau karo ekspertas Vladislavas Selezniovas kalbėjo, kad Rusijos okupantai suintensyvino raketų atakas, tačiau pradėjo naudoti pasenusių tipų raketas. Tai, anot jo, rodo, kad Rusijos pajėgoms trūksta didelio tikslumo raketų.

Rusija, tikėtina, turės pereiti į gynybą

„The New York Times“ kiek anksčiau paskelbė, kad Rusijos karinė vadovybė nepasimokė iš savo nesėkmės bandant užimti Kyjivą ir vis dar patenka į spąstus, vienu metu per plačiai išskirstydama savo pajėgas.

Po mėnesio aktyvaus puolimo Donbase Rusijos Federacija gali „pasigirti“ tik užėmusi Popasną ir Mariupolį, tačiau abiem atvejais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovotojai leido tai padaryti, teigia leidinys.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Rusijos kariai juda į šiaurę nuo Popasnos, tikėdamiesi apsupti Ukrainos pajėgas Severodonecke ir įkurti ten „antrą Mariupolį“. Greičiausiai Ukrainos kariškiai miestą bandys išlaikyti kuo ilgiau, stengdamiesi padaryti kuo daugiau žalos Rusijos karinėms pajėgoms, svarsto „The New York Times“.

Leidinys rašo, kad Rusijai nepakanka šių pergalių įgyti Donbaso kontrolę. Be to, Rusijos kariai, skirtingai nei Ukraina, neturi patikimo karinės technikos ir įrangos tiekimo. Kuo toliau rusai žengia į priekį, tuo labiau ilgėja jų tiekimo grandinės ir jie tampa vis labiau pažeidžiami Ukrainos kontratakoms. Dėl šios priežasties Rusija turi perdislokuoti savo karius, kad apgintų jau užkariautą teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašo „The New York Times“, rusai turi ribotą laiką pagyvinti puolimą, kad pasiektų apčiuopiamą sėkmę. Po to jie bus priversti užimti gynybines pozicijas, o karo eiga sulėtės. Būtent todėl ekspertai įsitikinę, kad mūšis dėl Donbaso bus paskutinė didelė Rusijos Federacijos operacija Ukrainoje.

Anksčiau „The Times“ paskelbė, kad britų „Brimstone“ raketos pakeitė mūšio dėl Donbaso „dinamiškumą“. Jie kelia rimtą grėsmę „pažeidžiamoms“ rusų formuotėms, net jei jos yra kelios mylios nuo fronto linijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų