• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zelenskis prakalbo apie taikos planą: „Tiems, kam nenusispjaut, dalyvaus šitame susitikime“

atnaujinta 18:53 val.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad vienintelė platforma deryboms dėl taikos gali būti pasiūlyta tik Kyjivo.

9

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad vienintelė platforma deryboms dėl taikos gali būti pasiūlyta tik Kyjivo.

REKLAMA

Taip jis kalbėjo dalyvaudamas Vilniuje vykstančiame Trijų jūrų viršūnių susitikime.

„Vienintelė politinė platforma deryboms dėl taikos yra mūsų pasiūlyta platforma, tai yra birželio mėnesį vyksiantis susitikimas dėl taikos. Didžioji dalis civilizuoto pasaulio, tiems, kam nenusispjaut, dalyvaus šitame susitikime“, – spaudos konferencijos ketvirtadienį metu sakė V. Zelenskis, paklaustas, ar JAV nepatvirtinus paramos Ukrainai, Kijivas būtų privestas sėsti už derybų stalo su Rusija.

„Ten nubrėšime aiškų planą, kaip užbaigti šį karą iš teisingos taikos perspektyvos“, – pridūrė jis.

Šveicarijos vyriausybė trečiadienį pranešė, kad šalyje birželio viduryje bus surengtas susitikimas Ukrainos taikos planui aptarti. Invaziją pradėjusi Rusija pareiškė, kad susitikime nedalyvaus ir kad ši konferencija neturi prasmės.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Ukrainos prezidento, taikos planas bus paremtas Jungtinių Tautų rezoliucijomis, o vėliau šis dokumentas bus apdorojamas „techniniu lygmeniu“.

REKLAMA

„Vėliau bus galima prisijungti prie šio formato vienokiu ar kitokiu būdu. Visa tai bus aptariama per pirmą viršūnių susitikimą ir Rusija turės įgyvendinti šiuos žingsnius vardan teisingos taikos“, – dėstė V. Zelenkis.

„Mes matome tik tokį formatą“, – tvirtino jis.

Ukrainos prezidentas pažymėjo, kad netekus karinės paramos, Ukrainai „bus labai sunku, neteksime žmonių, neteksime mums labai brangių karių“.

„Klausimas susijęs ne tik su teritorija. Kiti skleidžia Rusijos naratyvą, kad tai susiję tik su teritorija. Ne, tai visų pirma susiję su žmonėmis, bet teritorijos mums taip pat svarbios, nes jei neatstatysi teritorinio integralumo, tu reiškia negerbi savo suvereniteto, paverti tai įšaldytu konfliktu ir tik laiko klausimas, kada Putinas sugrįš“, – sakė V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina nuolat teigia, kad taika su Rusija įmanoma tik tuomet, kai Maskva paliks visas okupuotas šalies teritorijas.

Šiuo metu JAV Kongrese yra įstrigęs 60 mlrd. dolerių (55,34 mlrd. eurų) vertės finansavimo Ukrainai paketas, tačiau yra vilčių, kad artimiausiomis savaitėmis įstatymų leidėjai gali jį priimti.

Mobilizacija – pagalbos kariuomenei klausimas, bet girdima daug manipuliacijų

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tikina, kad pastaruoju metu girdima daug manipuliacijų dėl neseniai priimto Mobilizacijos įstatymo pakeitimo. Visgi, jis pažymi, kad mobilizacija – pagalbos kariuomenei klausimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vyksta daug manipuliacijų, (daug – ELTA) Rusijos naratyvo dėl mobilizacijos sutrikdymo, bet mobilizacija vyksta nuolat, atitinkamai pagal teisės aktus“, – Vilniuje kalbėjo V. Zelenskis.

Kaip skelbta anksčiau, Ukrainos Aukščiausioji Rada antruoju svarstymu priėmė įstatymą dėl kai kurių Ukrainos teisės aktų, susijusių su tam tikrais karo tarnybos, mobilizacijos ir karinės įskaitos klausimais, pakeitimų.

Pasak jo, nuo pat karo pradžios Ukrainoje galioja karo teisė, kuri ir numato mobilizaciją. Anot V. Zelenskio, jos tvarką parlamentas atnaujina nuolat. Jis taip pat pabrėžė, kad šio reikalavimo nepaisymas būtų laikomas įstatymo pažeidimu. 

REKLAMA

„Dėl mobilizacijos pakeitimo, kuris buvo priimtas šį rytą, mūsų kariuomenės prašymu stipriname žmonių, vengiančių mobilizacijos, kontrolę“, – spaudos konferencijoje po Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo aiškino jis. 

„Tai yra ne tik asmenų mobilizacijos klausimas, tai yra ir pagalbos kariuomenei klausimas. Kariuomenės, kuri kariauja fronto linijoje“, – pridūrė Ukrainos prezidentas. 

Reikia „Patriot“, kol oro gynybos sistemas pasigamins pati

Lietuvoje viešintis Ukrainos prezidentas V. Zelenskis sako, kad kol Ukraina nėra pajėgi pasigaminti savo oro gynybos sistemų, tol šaliai reikia vakarietiškų „Patriot“ sistemų.

REKLAMA

„Savo gamybos oro gynybos sistemų, tokių kaip „Patriot“, neturime, tiesiog neturime. Mums reikia laiko, reikia, kad partneriai padėtų. Mums nereikia sistemų „Patriot“ visam laikui, – žurnalistams Vilniuje sakė Ukrainos lyderis. – Mes būtinai sugebėsime gaminti savo sistemas, pradėjome prie to dirbti, mes tai sugebėsime, esu tikras.“

„Bet dabar nenorime aukoti žmonių gyvybių, tad norime, kad partneriai mums padėtų laimėti to laiko“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Zelenskis įspėjo: Putinas gali neapsiriboti vien tik mūsų žeme

V. Zelenskis taip pat sako, kad Ukrainai reikia pakvietimo į NATO.

„Mūsų saugumui nėra kitų alternatyvų, mums reikia šito pakvietimo į Aljansą. Ukraina ir mūsų gyventojai, mūsų kovotojai to nusipelno“, – spaudos konferencijoje po Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo sakė V. Zelenskis.

NATO šalių lyderiai pernai birželį Vilniaus viršūnių susitikime sutarė, kad kvietimas Ukrainai stoti į NATO bus įteiktas, kai šalis atitiks jai keliamas sąlygas ir dėl to susitars Aljanso valstybės narės.

REKLAMA

Vis dėlto tikimybė, kad tai įvyks viršūnių susitikime Vašingtone šią vasarą, lieka miglota baiminantis, jog į NATO priėmus su Rusija kariaujančią valstybę į konfliktą būtų įtrauktas visas Aljansas.

Tačiau Ukrainos prezidentas teigė, kad Europai svarbu parodyti, jog „Europa nebijo ir kad NATO nebijo savo pačios taisyklių“.

Jis taip pat kalbėjo, kad birželį bus tinkamas metas pradėti derybas dėl Ukrainos stojimo į Europos Sąjungą.

„Ukrainai reikia signalo ir nereikia leisti galvoti, kad Europos Sąjunga yra silpna“, – sakė V. Zelenskis.

REKLAMA

Praėjusių metų pabaigoje Bendrijos vadovai susitarė pradėti derybas su Kyjivu dėl narystės ES – tai istorinis žingsnis, žengtas besitęsiant prieš beveik dvejus metus Maskvos pradėtam karui Ukrainoje.

Briuselis siekia iki vasaros pradžios pateikti derybų dėl Ukrainos stojimo į Bendriją programą.

„V. Putinas pats kuria savo eskalacijos tvarkaraštį ir jis reaguoja į mūsų veiksmus. Jis nori mus sunaikinti, jis nori sunaikinti Ukrainą ir pavergti kitas šalis“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas.

„Labai svarbu, kad pasaulio valstybės susivienytų vardan taikos“, – pridūrė jis.

Jei Zelenskis aplamai cia kazka sprestu ,tai pagalvociau ,kad prieme triguba doze milteliu .visai neadekvatus .Bet jis NIEKO nesprendzia tik atlieka klouno vaidmeni .
Ir debilas VISIEMS grasina ,visu praso - duok ,duok ,duok .slykstu .
Pirma paguldys dar puse limono vatnyku, tuomet cara ziurkena, o kai jau ims rusijos pederastija byreti, nebebus su kuo ir tartis del taikos.
Vatyynkos, baikit myžt į vatą
Vatyynkos, baikit myžt į vatą

Kremlius bus sugriautas.
Chūyijlo bus, kaip žiurkė urve sugautas ir pakartas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų