Šioje Jordanijos inicijuotoje operacijoje jau dalyvauja keletas kitų valstybių, įskaitant Prancūziją ir JAV.
Gynybos ministerija nurodė, kad dislokuos vokiškąją bendros Vokietijos ir Prancūzijos oro transporto eskadrilės dalį. Ministerijos teigimu, ši komanda yra aprūpinta transportiniais lėktuvais „C-130 J Hercules“, o Vokietijos operacija galėtų prasidėti jau šios savaitės pabaigoje.
„Gazoje esantiems žmonėms trūksta būtiniausių reikmenų. Mes norime padaryti tai, ką galime, kad užtikrintume jų prieigą prie maisto ir vaistų“, – pareiškė gynybos ministras Borisas Pistoriusas.
Vienam kiek anksčiau surengtam pagalbos numetimui pareikalavus gyvybių, ministras stengėsi išsklaidyti susirūpinimą.
„Tiesa yra ta, kad numetimo iš oro operacijos nėra nepavojingos. Atsakingos komandos yra apmokytos atlikti atitinkamas procedūras ir turi didelę patirtį“, – tikino jis.
Nuo tada, kai spalio 7 d. „Hamas“ prieš Izraelį surengė kruviną ataką, per kurią, kaip rodo oficialiais izraeliečių duomenimis paremti naujienų agentūros AFP skaičiavimai, žuvo apie 1 160 žmonių, Gazos Ruožas išgyvena intensyvų Izraelio bombardavimą. „Hamas“ kontroliuojama Gazos Ruožo Sveikatos apsaugos ministerija skaičiuoja, kad per atsakomąją Izraelio kampaniją iki šiol žuvo 31 184 palestiniečiai.
Pagalbos teikimo organizacijos teigia, kad nuo spalio į Gazos Ruožą buvo įleista tik nedidelė dalis reikmenų, reikalingų pagrindiniams humanitariniams poreikiams patenkinti.
Kadangi į Gazos Ruožą sunkvežimiais atgabenamos pagalbos apimtys nesiekia ikikarinio lygio, o vietos gyventojus apima vis didesnė desperacija, užsienio šalių vyriausybės atsigręžė į pagalbos pristatymą iš oro ir stengiasi atidaryti humanitarinį jūrų koridorių iš Kipro.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!