„Federalinė vyriausybė visiškai ir kategoriškai atmeta Nikaragvos kaltinimus“, – pirmadienį Berlyne pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas. Prieš tai Nikaragva Tarptautiniame Baudžiamajame teisme (TBT) apkaltino Vokietiją prisidedant prie genocido Gazos Ruože. Teisme pirmadienį prasidėjo dvi dienas truksiantis posėdis dėl Nikaragvos skundo prieš Vokietiją.
Nikaragvos ambasadorius Carlosas Jose Arguello Gomezas pareikalavo nurodyti Vokietijai stabdyti ginklų eksportą į Izraelį ir atnaujinti JT pagalbos palestiniečių pabėgėliams agentūros (UNRWA) finansavimą, nes Gazos Ruože esą kyla rimtas genocido pavojus. Berlynas, toliau tiekdamas ginklus Izraeliui, esą nusižengia 1948 metų Genocido konvencijai. TBT teisėjai jau anksčiau nusprendė, jog tikėtina, kad Izraelis per Gazos puolimą pažeidė kai kurias Genocido konvencijoje garantuojamas teises. Izraelio vyriausybė tai neigia.
Vokietijos vyriausybė yra rami dėl jai metamų kaltinimų. „Vokietija nepažeidė nei Genocido konvencijos, nei humanitarinės tarptautinės teisės“, – sakė atstovas. Tai esą bus argumentuota teisme per posėdį antradienį. Vokietijos vyriausybė, ir išduodama ginklų eksporto licencijas, esą laikosi tarptautinės teisės. „Vokietija nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nepažeidė nei Genocido konvencijos, nei tarptautinės humanitarinės teisės“, – pažymėjo ir Tania von Uslar-Gleichen, Užsienio reikalų ministerijos patarėja teisės klausimais.
Vokietija yra viena didžiausių ginklų eksportuotojų į Izraelį. Ekonomikos ministerijos duomenimis, 2023 m. ji pristatė karinės įrangos ir ginklų už 326,5 mln. eurų. Ginklų tiekimas į Izraelį ir JAV, ir Vokietijoje vertinamas vis labiau prieštaringai, nes toliau auga Izraelio operacijos Gazos Ruože aukų skaičius ir čia, tarptautinių organizacijų duomenimis, gresia badas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!