Skelbiama, kad prieš ESBO stebėtojus net rengiamos protesto akcijos – separatistai neva stengiasi vyti juos lauk.
Nežinia, kaip stebėtojams dabar seksis Šyrokine, prie Mariupolio. Miestą laikydamiesi susitarimų palieka Kijevo kariai. Vietiniai nenori jų paleisti ir bijo separatistų puolimų.
„Mes prašome prezidento, kad jūs liktumėte su mumis. Mes prašome visos Ukrainos palaikyti mus, kad jūs liktumėte mūsų mieste mus ginti. Mes tikime jumis, žinome, kad pusę metų laikėte pozicijas Šyrokine savo krauju, savo gyvybėmis“, - maldauja Šyrokinės gyventojai.
Pozicijų palikti nenori ir patys kariai, bet susitarimus esą reikia vykdyti.
Pasak Kijevo – jei separatistai smarkiau puls Mariupolį, kariai ir technika bus grąžinti.
Tačiau Rusijos žiniasklaida panašias situacijas dažniausiai vaizduoja visai kitaip – visą kaltę dėl paliaubų pažeidimų verčia Kijevui. Nepriklausomi Britanijos komunikacijos reguliatoriai paskelbė išvadas dėl „NTV Mir Lithuania“ kanalo turinio. Jose aiškiai pasakoma, kad šio kanalo laidose „Profesija – reporteris“ ir „Šiandien“ informacija apie Ukrainą neatitinka tikrovės ir yra labai šališka.
Rusija savo kitokią nei dauguma nuomonę reiškia ir Jungtinėse Tautose. Ypač, kai kalbama apie Ukrainą. Šiandien Jungtinių Tautų Saugumo Taryba ir vėl bando priimti rezoliuciją dėl tarptautinio tribunolo steigimo Malaizijos lėktuvo numušimui ištirti ir kaltuosius nubausti. Rusija, kaip jau ne vieną kartą, turėdama veto teisę tam priešinasi. Pasaulio bendruomenė beveik neabejoja, kad lėktuvą numušė separatistai su iš Rusijos atgabenta BUK sistema ir specialistais.