„Žiauri tiesa – kad „Brexit“ reikštų praradimus mums visiems“, – jis sakė kalbėdamas Europos politikos centre, Briuselio idėjų kalvėje.
„Manau, beprasmiška galvoti apie minkštą „Brexit“, – pridūrė jis. – Mano nuomone, vienintelė reali alternatyva kietam „Brexit“ yra jokio „Brexit“. Net jeigu mūsų dienomis vargu ar kas nors tiki tokia galimybe.“
Svaro vertė smarkiai nukrito, Britanijos lyderiams nesutariant, kaip turėtų vykti šalies pasitraukimas iš ES. Daugelis baiminasi, kad kieto „Brexit“ scenarijus reikštų visišką Britanijos pasitraukimą iš Europos bendrosios rinkos, todėl šaliai, siekiančiai taikyti naujas griežtas imigracijos kontrolės priemones, tektų derėtis dėl naujų prekybos susitarimų.
ES lyderiai sakė, kad Britanija privalo sutikti su laisvo žmonių judėjimo principu, jeigu nori toliau naudotis bendrosios rinkos privalumais. Jie taip pat perspėjo, kad derybos bus įtemptos.
Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Teresa Mei) anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad jos vyriausybės inicijuos išstojimo derybas iki ateinančio kovo pabaigos, todėl jos šalis tikriausiai pasitrauktų iš ES iki 2019 metų pradžios.
„Derybas vesime geranoriškai, ginsime ES 27 (pasiliekančių narių) interesus, mažindami kainą ir siekdami visiems kiek įmanoma geriausios sutarties“, – pabrėžė D.Tuskas.
„Tačiau, kaip jau esu sakęs, bijau, kad neegzistuoja išeitis, naudinga abiem pusėms“, – perspėjo jis.