Savo viešame kreipimesi S. Černyšovas pripažino, kad pralaimėjo kovą su Rusijos valdžios primesta sistema. Jo teigimu, „Novosibirsko miesto atvirasis koledžas“ turėjo du pasirinkimus: pavirsti į „tipinį rusų koledžą su propaganda ir keliaklupsčiavimu prieš valdininkus“, arba pripažinti, kad „neįmanoma kurti normalų koledžą nenormalioje valstybėje“.
„Aš tikėjau ir tebetikiu, kad mano kolegos (iš kitų mokymo įstaigų) yra labai kalti dėl karo normalizavimo mūsų šalyje: dėl „Pokalbių apie svarbius dalykus“, „laiškų į frontą“, šaukimų į kariuomenę įteikimo, propagandos ir buvusių žudikų bei prievartautojų pripažinimo didvyriais. Viso to niekada nebuvo „Novokoledže“, – sakė S. Černyšovas.
„Tai yra bet kurio žmogaus, kuris laiko save pedagogu, pareiga: pasakyti, kad karas – tai baisu, ir žmonės, palaikantys jį, užsitarnauja tik paniekos. Nes švietimas, kuris nepastebi, kaip kaimyno bute žudomi žmonės, ir toliau kalba apie naujoviškas švietimo technologijas, yra bevertis. Kaip pedagogai mes turėjome parodyti studentams, kaip turi elgtis žmogus moralinio pasirinkimo sąlygomis“, – pareiškė S. Černyšovas.
Jis pridūrė, kad „Novokoledž“ buvo vienintelė Rusijos švietimo įstaiga, kurioje „niekada nebuvo nė vieno propagandinio renginio“ ir kurioje „atvirai kalbama apie požiūrį į tai, kas vyksta“. Praėjusiais metais koledžą pradėjo nuolat tikrinti įvairių tarnybų atstovai, todėl įstaiga negalėjo normaliai funkcionuoti.
Įstaigos įkūrėjas pažymėjo, kad dėl akreditacijos ir valstybinių diplomų daugelis kolegijos dėstytojų ir studentų, anksčiau palaikę laisvės idėjas, dabar jau pasirengę dalyvauti „patriotiniuose“ renginiuose. Jis su kartėliu pripažino, kad dabar atlikus universiteto dėstytų ir studentų apklausą, daugelis sutiktų su valdžios reikalavimais.
Kartu su „Novokoledžu“ bus uždaryta ir „Novoškola“ (mokykla) bei kalbų mokymo centras „Inotekst“.
Nesutiko mokyti karo propagandos
2023 m. gegužę Rusijos teisingumo ministerija paskelbė mokymo įstaigos įkūrėją S. Černyšovą „užsienio agentu“. Po to jis buvo priverstas palikti vadovaujančias pareigas „Novokoledže“. Pati mokymo įstaiga buvo nubausta 50 tūkst. rublių (500 eurų) bauda dėl ugdymo proceso organizavimo be specialaus leidimo. S. Černyšovas realia administracinio persekiojimo priežastimi vadina tai, kad „Novokoledžas“ atsisakė rengti „Pokalbius apie svarbius dalykus“.
„Pokalbiai apie svarbius dalykus“ rusų mokyklose pradėti nuo 2022 m. rugsėjo mėn. Šios popamokinės veiklos vyksta kiekvieną pirmadienį prieš pirmąją pamoką – iškart po vėliavos pakėlimo ir himno giedojimo ceremonijos, kuri taip pat tapo privaloma visose valstybinėse mokyklose. Šios pamokos metu moksleiviams, be kita ko, skleidžiama Kremliaus propaganda apie „specialiąją karinę operaciją“, karą Ukrainoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!