Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Putino režimo propagandistė Margarita Simonian yra žinoma dėl savo darbo Kremliaus naudai. Ji yra televizijos kanalo „Rossija segodnia“ (RT), Rusijos federalinės informacijos agentūros „Rossija Segodnia“ ir naujienų agentūros „Sputnik“ vyriausioji redaktorė.

Putino režimo propagandistė Margarita Simonian yra žinoma dėl savo darbo Kremliaus naudai. Ji yra televizijos kanalo „Rossija segodnia“ (RT), Rusijos federalinės informacijos agentūros „Rossija Segodnia“ ir naujienų agentūros „Sputnik“ vyriausioji redaktorė.

REKLAMA

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis. 

Margarita Simonian (g. 1980 m.) yra aukšto rango Rusijos propagandistė ir didžiausio Rusijos žiniasklaidos priemonių koncerno vadovė, Rusijos tarptautinio transliuotojo vyriausioji redaktorė. Gimė Krasnodare ir baigė Kubanės valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultetą ir Vladimiro Poznerio televizijos meistriškumo mokyklą.

Netrukus po to, kai ji pradėjo savo karjerą Krasnodare ir Rostove prie Dono, ji persikėlė į Maskvą ir 2002 m. tapo specialiąja federalinio televizijos kanalo korespondente. 2005 m. ji tapo, naujai sukurto tarptautinio transliuotojo „Russia Today“ televizijos kanalo (RT), vyriausiąja redaktore.

REKLAMA

Nuo 2013 m. gruodžio 31 d. ji yra Rusijos valstybinio žiniasklaidos koncerno „Segodnia“, o nuo 2014 m. lapkričio 10 d. – naujienų agentūros „Sputnik“, kuri yra tarptautinė koncerno dalis, vyriausioji redaktorė.

Jos nuopelnai Putino režimui

Putino režimo palaikymas ir jo propagavimas.

RT ir „Rossija Segodnia“, vadovaujamos Simonian, svariai prisidėjo prie Rusijos režimo tarptautinės agresijos aktų ir nusikaltimų žmoniškumui propagavimo. Įskaitant karą Gruzijoje, Krymo aneksija, Rusijos karinės operacijos pietryčių Ukrainoje, lėktuvo MH-17 numušimo, Litvinenkos apnuodijimo, bandymo nunuodyti Skripalius pateisinimo.

Vienas ryškiausių epizodų propagandistės karjeroje buvo jos dalyvavimas nušviečiant teroro aktą Beslane 2004 m. rugsėjį. Vienoje iš tiesioginių transliacijų ji pranešė apie 354 įkaitus, nors iki to laiko buvo žinoma, kad įkaitais tapo 1128 žmonės. Ji taip pat pateikė melagingą informaciją apie tai, kad „teroristai nekelia reikalavimų“. Nors buvo žinomas ir pagrindinis teroristų reikalavimas – Rusijos kariuomenės išvedimas iš Čečėnijos. Šis melas tapo didelio masto ginkluotos Rusijos saugumo pajėgų operacijos dalimi, dėl kurios žuvo didelis aukų skaičius, paaštrėjo smurtas ir sustiprėjo Putino diktatūra.

REKLAMA
REKLAMA

Be propagandos kanalo valdymo, Simonian visada demonstravo asmeninę paramą agresyviai Rusijos politikai kaimyninių šalių atžvilgiu. Simonian yra žinoma kaip viena aktyviausių Vladimiro Putino valdžios režimo formavimo ir stiprinimo dalyvių. Simonian buvo Vladimiro Putino patikėtine 2018 metų kovą vykusiuose prezidento rinkimuose.

2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Rusijos ir islamistinių teroristinių grupuočių propagandos prieš ES, kurios tikslas „iškreipti tiesą, kurstyti baimę, kelti abejones ir skaldyti ES“. Dokumente teigiama, kad „Kremlius skatina propagandą prieš ES nuo Krymo aneksijos ir hibridino karo Donbase pradžios“. J

ame pažymima, kad „Rusijos vyriausybė naudoja daugybę priemonių, tokių kaip ekspertų grupės [...], daugiakalbės televizijos stotys (pvz., „Russia Today“), pseudo-naujienų agentūros, žiniasklaidos priemonės (pvz., „Sputnik“), socialinė žiniasklaida ir interneto troliai, tam, kad mestų iššūkį demokratinėms vertybėms, suskaldytų Europą, suteiktų paramą ir kurtų naują žlugusių valstybių ES rytinėje suvokimą“.

2017 m. lapkričio 13 d. „RT America“, pagal Užsienio agentų registracijos aktą, JAV teisingumo departamente yra užregistruota „užsienio agentu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų