REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo įpėdiniu prezidento poste mato ministro pirmininko pirmą pavaduotoją Dimitrijų Medvedevą.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš visiškai remiu jo kandidatūrą“ - V. Putino žodžius cituoja BBC.

D. Medvedevą į kandidatus pasiūlė V. Putino partija „Vieningoji Rusija“ kartu su dar trimis pro-kremliškomis partijomis.

REKLAMA

D. Medvedevas anksčiau yra buvęs prezidento V. Putino darbuotojų komandos vadovu, bei "Gazprom" direktorių valdybos pirmininku. Jis, kaip ir dabartinis Rusijos prezidentas, yra kilęs iš Sankt Peterburgo.

42 metų buvęs teisininkas vadovavo V. Putino rinkimų prezidentinei kampanijai 2000 m.

D. Medvedevas laikomas nuosaikesniu ir liberalesniu politiku nei kitas viceministras, taipogi pretendavęs į prezidentus, Sergejus Ivanovas. Priešingai nei V. Putinas D. Medvedevas neturi jokių sąsajų su Rusijos saugumo tarnybomis ir niekada nėrą tarnavęs KGB. Vis dėlto jį ir dabartinį Kremliaus lyderį sieja ilgalaikė draugystė ir D. Medvedevas yra laikomas vienu iš artimiausių V. Putino bendražygių.

REKLAMA
REKLAMA

V. Putinas dar anksčiau pareiškė, kad laikysis šalies konstitucijoje numatytų apribojimų ir nesieks trečiosios prezidento kadencijos. Politikos analitikas Jevgenijus Badovskis teigia, kad, pasirinkdamas įpėdiniu D. Medvedevą, V. Putinas siekia pasiųsti žinią Vakarams, jog Rusija nėra linkusi eiti konfrontacijos su Vakarais keliu. „D. Medvedevo kandidatūra yra liberalus pasirinkimas, nes jis nėra susijęs su dabartiniu valstybėje įsišaknijusiu buvusių saugumiečių elitu“ – teigia analitikas.

Tačiau kiti apžvalgininkai teigia, kad D. Medvedevas yra politiškai silpna figūra ir, pasirinkdamas būtent jį, V. Putinas atskleidžia planus, kad jo pasitraukimas iš valdžios yra tik laikinas ir Kremliaus lyderis dar sugrįš. Vienas iš geriausiai Kremliaus paslaptis išmanančių analitikų Sergejus Markovas teigia, kad po rinkimų Rusiją valdys 3 politikai: D. Medvedevas prezidento poste, V. Putinas, kuris užims vieną iš postų, leisiančių jam kontroliuoti įstatymų įgyvendinamąją valdžią, bei ministras pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„D. Medvedevo išpažįstama ideologija yra liberalus patriotizmas. Jis liberalesnis nei buvęs gynybos ministras S. Ivanovas. Tačiau jis neturi patirties dirbdamas įstatymų įgyvendinimą užtikrinančioje valdžioje, todėl savo politiniu vadovu ir toliau laikys V. Putiną“ – teigė S. Markovas. S. Markovas pridūrė, kad D. Medvedevas siekia, jog Rusija turėtų tokias pačias institucijas kaip ir Vakarų Europa, tačiau jis taip pat nori, kad Rusija būtų nepriklausoma ir išsivysčiusi.

Vienas iš „The Guardian“ kalbintų analitikų pareiškė, kad kitais metais Rusija susidurs su didele ekonomine krize, už kurią D. Medvedevas bus paverstas atpirkimo ožiu. „V. Putinas gali planuoti sugrįžti po metų ar dviejų, t.y. po to, kai D. Medvedevas visiškai susimaus prezidento poste. Tačiau aš tuo netikiu“ – teigė Maskvos instituto globalizacijos problemoms tirti ekonomistas Michailas Delyaginas. Paklaustas, ar D. Medvedevas yra geras administratorius, M. Delyaginas atsakė: „Jis nėra ukšto intelekto, tačiau yra žmoniškiausias iš visos Kremliaus komandos“.

REKLAMA

Vienas iš žymiausių liberalų Rusijoje Vladimiras Ryžkovas teigė, kad D. Medvedevas – kompromisinė kandidatūra. „Strategija yra tokia: jei V. Putinas norėtų palaipsniui pasitraukti iš politikos, tai D. Medvedevas tam netrukdytų ir garantuotų prezidentui komfortą bei saugumą bei manevravimo laisvę. O svarbiausia, jis ir toliau klausytų V. Putino nurodymų. Tačiau, jei jis sieks pasilikti politinėje arenoje ir po metų ar dvijų grįžti į valdžios olimpą, tai D. Medvedevas nedvejodamas užleistų jam savo postą“ – teigė V. Ryžkovas.

Prezidento rinkimai Rusijoje vyks kitų metų kovo 2 dieną. Apie savo apsisprendimą dalyvauti rinkimuose jau pranešė „Komunistų partijos“ lyderis Genadijus Ziuganovas, liberaldemokratų vadas Vladimiras Žirinovskis, vienas iš „Dešiniųjų jėgų sąjungos“ lyderių Borisas Nemcovas, „Jabloko“ vadovas Grigorijus Javlinskis, susivienijimo „Kita Rusija“ lyderis buvęs pasaulio šachmatų čempionas Garis Kasparovas, „Rusijos liaudies demokratinęs sąjungos“ galva Michailas Kasjanovas bei buvęs Sovietų sąjungos disidentas Vladimiras Bukovskis. Centrinei rinkimų komisijai jau pateikta apie 20 prašymų įregistruoti kandidatus, tačiau galutinis pretendentų sąrašas bus paskelbtas 2008 metų sausio 16 dieną. Vis dėlto niekas neabejoja, kad į prezidento postą atsisės politikas, kuris gaus dabartinio Kremliaus lyderio V. Putino palaiminimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų