REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Amerikos Valstijos, Europos Sąjunga ir Žmogaus teisių organizacijos pasmerkė teismą, Rusijos pankroko grupės „Pussy Riot“ nares pasiuntusį į kalėjimą. Trims merginoms, Maskvos katedroje atlikusioms protesto dainą prieš Vladimirą Putiną, už chuliganizmą skirta po dvejus metus nelaisvės.

REKLAMA
REKLAMA

„Pussy Riot“ narės 23-ejų Nadežda Tolokonikova, 24-erių Marija Alechina ir 29-erių Jekaterina Samucevič buvo pripažintos kaltomis dėl chuliganizmo iš religinės neapykantos.

REKLAMA

Šis teismo procesas sukėlė prieštaringų vertinimų ne tik pačioje Rusijoje, bet buvo plačiai nušviestas ir užsienio spaudoje.

Pasak britų nacionalinio transliuotojo BBC politikos korespondentės Bridget Kendall, nors daugelis ir sako, kad „Pussy Riot“ nuėjo per toli, V. Putinas ir jo vyriausybė nesiekė, kad teismas sulauktų tokio plataus atgarsio, juolab – neigiamo. „Gatvių protestai Rusijoje jau atslūgo, bet dabar susiskaldžiusi šalies opozicija turi naują priežastį, aplink kurią galėtų susivienyti“, – mano ji.

REKLAMA
REKLAMA

Apžvalgininkas Danilas Stanfordas, stebintis įvykius Maskvoje, rašo: „Rusijos vyriausybė, nuteisdama dainininkes, pasmerkė pati save, bet klausimas – ar jai tai išvis rūpi.

Pirma, daugelį rusų išties papiktino protestas katedroje ir Vladimiras Putinas tikisi sulaukti paramos iš šios konservatyvios visuomenės dalies.

Antra, rodos, jis mano, kad geriausias būdas šiuo metu susitvarkyti su opozicija Rusijoje – darant jai spaudimą, o ne bendradarbiaujant.

Trečia, tarptautinis pasmerkimas gali jam netgi pasitarnauti kreipiantis į tuos Rusijos visuomenės narius, kurių sąmonėje nepasitikėjimas Vakarais iki šiol yra giliai įsišaknijęs.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Amerikiečių žiniasklaidos grupė CNN savo interneto svetainėje „Pussy Riot“ teismui skyrė atskirą rubriką, o Žmogaus teisių aktyvistės, stebėtojų grupės Europoje ir Centrinėje Azijoje direktoriaus pavaduotojos, Rachel Denber straipsnį išpublikavo titulinėje pozicijoje.

„Įlėkti į bažnyčią su politiniais pareiškimais, šokinėti prie altoriaus ir šūkauti nešvankybes – tai, be abejo, nėra esminė žmogaus teisė. Bet neabejotinai žmogaus teisė yra neprarasti laisvės dėl tokių veiksmų, nors jie ir būtų įžeidžiantys.

REKLAMA

Tačiau būtent  taip nutiko penktadienį. Maskvos teismas nuteisė tris feministinės pankroko grupės „Pussy Riot“ nares dvejiems metams kalėjimo.

Per mano du dešimtmečius žmogaus teisių stebėjimo Rusijoje aš dar nė karto nemačiau nieko panašaus į „Pussy Riot“ teismą – spaudos dėmesys, užgniaužta visuomenės parama, garsenybių statusas teisiamosioms ir kriminaliniai kaltinimai pankų muzikos grupės narėms.

Tai, kaip despotiška valstybė nesustabdoma nesąžiningo teisingumo sistema susidorojo su  trimis jaunomis moterimis, išryškino Vakarams, kas Rusijoje blogai su žmogaus teisėmis. Tai dar sykį įrodė kad problema – labai gili“, – rašo R.  Denber.

REKLAMA

Prestižinis Britanijos verslo ir politikos savaitraštis „The Economist“ „Pussy Riot“ teismo procesą pavadino „Neįtikėtinu Rusijos politinio teatro kūriniu“.

Vienas populiariausių JAV naujienų portalų „Yahoo“ straipsnyje apie merginoms skirtą bausmę oficialius kaltinimus – „chuliganizmą“ – įrašė kabutėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų