naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas patikino, kad Kerčės tiltas, jungiantis Krymą su Rusijos Federacija, bus sunaikintas tuomet, kai Ukraina atsikovos Krymą.

Ukrainos karinės žvalgybos vadas Kyrylo Budanovas patikino, kad Kerčės tiltas, jungiantis Krymą su Rusijos Federacija, bus sunaikintas tuomet, kai Ukraina atsikovos Krymą.

REKLAMA

„Galiu pasakyti tik tiek, kad Krymo tiltas buvo labai smarkiai apgriautas. Šis tiltas yra vienas iš „rusiškojo pasaulio“ simbolių. Kreiseris „Moskva“ nugarmėjo į dugną. Krymo tiltas faktiškai irgi. Visa tai – ženklai, rodantys, kad šiam režimui nebe tiek daug ir beliko“, – interviu „Ukrainska Pravda“ sakė K. Budanovas.

Kartu jis sutiko su prezidento Volodymyro Zelenskio užuominomis, kad išpuolis ant Krymo tilto gali būti konflikto taro Rusijos saugumo pajėgų rezultatas. Praėjusią savaitę V. Zelenskis patikino, kad Ukraina nedavė įsakymo bombarduoti tiltą.

„Taip. Negaliu čia nieko daugiau pridurti. Bet aš pasakysiu ką kita: Krymo tiltas yra simbolis, kuris bus sunaikintas. Kai Krymas grįš [Ukrainai], šis tiltas nustos egzistavęs. Niekam ši transporto arterija nereikalinga“, – reziumavo K. Budanovas.

REKLAMA

Jis taip pat su šypsena pakomentavo Rusijos Federacijos kaltinimus, esą jis asmeniškai dalyvavo organizuojant išpuolį prieš Krymo tiltą, sakydamas, kad į tokius kaltinimus visiškai nežiūri rimtai.

REKLAMA

„Žinote, aš to visiškai nesureikšminu. Tikslaus pavadinimo neprisimenu, bet vienas didžiausių Kinijos komunistų partijos leidinių paskelbė skeptišką straipsnį apie tai, kad Rusija [išpuoliu] kaltina Ukrainą. O reikia suprasti, kad tai, kas išspausdinta Kinijos komunistų partijos leidinyje, suderinta su visais, tai yra oficiali pozicija.

Ir jie taip lengvabūdiškai siūlė mintį, kad iš principo Rusija mėgsta pati daryti panašius dalykus, kad ką nors kažkuo apkaltintų, o paskui neva atrištų rankas [tolesniems išpuoliams]. Dar kartą sakau, kad tai oficialus leidinys, siejamas su aukščiausia karine-politine Kinijos vadovybe. Net jei jie tuo abejoja, pasidarykite išvadas patys“, – sakė K. Budanovas.

REKLAMA

Spalio pradžioje ant Rusijos Federaciją su Krymu jungiančio Kerčės tilto nugriaudėjo sprogimas, sukėlęs stiprų gaisrą ir stipriai apgadinęs tiltą.

Tiltas, kuris buvo pastatytas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu ir atidarytas 2018 metais, yra svarbi transporto jungtis; ja taip pat gabenama karinė įranga Ukrainoje kovojantiems rusų kariams, vežami patys kariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų