krymas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „krymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „krymas“.

Karas Ukrainoje.„Reuters“: Ukraina sulauks „gerų naujienų“ iš NATO

Liepos 9-11 d. Vašingtone vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Ukraina sulauks „gerų naujienų“, susijusių su oro gynybos sistemomis. Apie tai praneša „Reuters“, remdamasi aukšto rango JAV valstybės departamento pareigūnu.
2024-07-02

Kryme nugriaudėjo galingi sprogimai

Pirmadienio vakarą laikinai okupuotame Kryme nugriaudėjo galingi sprogimai. Sprogimai buvo girdimi Sevastopolyje ir Balaklavoje, praneša vietos „Telegram“ kanalai. Gyventojai fiksuoja priešlėktuvinės gynybos raketų pėdsakus danguje. Anksčiaupranešta apie Kerčės tilto uždarymą ir apie pusiasalyje paskelbtą oro pavojaus signalą.
2024-07-01

Rusai stato apsauginę konstrukciją prie Krymo tilto

Laikinai okupuotame Kryme rusai toliau stato apsauginę konstrukciją prie Kerčės tilto, „Telegram“ kanale pranešė „Krymsky Veter“. „Jau trečią savaitę prie Kerčės tilto statomos kažkokios apsauginės konstrukcijos“, – sakoma pranešime. Prieš tai rusai mėgino apsaugoti Krymo tiltą užtvaromis iš paskandintų baržų. Neseniai jie pradėjo įrenginėti atramas po tiltu.
2024-06-27

Žiniasklaida: Kryme, iš kur rusai paleidžia dronus, liepsnoja didžiulis gaisras

Laikinai okupuotame Kryme prie Čaudos kyšulio kyla dūmai, pranešė „Krym.Realii“. Pranešime sakoma, kad „nuo Taurijos plento iš tolo matyti didžiulis gaisras Čaudos kyšulio rajone, kur yra karinis poligonas ir iš kur leidžiami dronai „Shahed“. Leidinio teigimu, prie Čaudos kyšulio yra keli Rusijos kariniai objektai, įskaitant poligoną. Devintojo dešimtmečio pabaigoje jis buvo uždarytas, tačiau 2016 m. Rusijos Federacija jame atnaujino veiklą.
2024-06-26

Putinas griebiasi šiaudo – visomis išgalėmis bando išgelbėti savo pasididžiavimą Kryme

Rusijos Federacija aplink Kerčės tiltą, jungiantį ją su okupuotu Krymo pusiasaliu, pastatė daugybė gynybinių priemonių. Panašu, kad taip siekiama apsaugoti statinį nuo Ukrainos jūrų dronų laivyno. Kerčės tiltas – Rusijos prezidento Vladimiro Putino branginamas pasiekimas ir Kremliaus siekio visam laikui išlaikyti Krymo kontrolę simbolis. Šis simbolis ne kartą buvo atakuojamas Ukrainos pajėgų.
2024-06-26

Žiniasklaida: sprogimai Sevastopolyje išgąsdino rusus – kraunasi lagaminus ir bėga iš Krymo

Po sprogimų Sevastopolyje dalis rusų poilsiautojų bėga iš Krymo, rašo „Obozrevatel“.Turistai atšaukia savo kelionių bei viešbučių rezervacijas. Anot leidinio, išvyksta net dalis tų, kurie čia atostogavo nemokamai. Rusai atšaukia atostogas Kryme Sekmadienį Rusijos priešlėktuvinė gynyba numušė raketą netoli paplūdimio Sevastopolyje, o jos nuolaužos nuskrido į paplūdimį, kuriame tuo metu buvo poilsiautojai. Dėl to virš 150 žmonių buvo sužeisti, o penki žuvo.
86 2024-06-25

Ataka Krymo paplūdimyje: ISW skelbia, kad dėl civilių mirčių kalta pačių rusų oro gynyba

Karo studijų instituto (ISW) analitikai išanalizavo duomenis apie neseniai įvykdytą raketų ataką prieš Krymą ir padarė išvadą, kad okupuoto pusiasalio gyventojai nukentėjo nuo Rusijos priešlėktuvinės gynybos, o ne nuo specialaus Ukrainos raketų nukreipimo, rašo „Ukrinform“. Sekmadienį Kryme griaudėjo sprogimai, skaičiuojama, kad žuvo penki žmonės, dar bent 150  buvo sužeisti.
2024-06-25

Aukščiausiasis Europos žmogaus teisių teismas priims sprendimą byloje dėl Rusijos veiksmų Kryme

Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį priims sprendimą byloje, susijusioje su rusų okupuotame Ukrainos Juodosios jūros Krymo pusiasalyje įvykdytais žmogaus teisių pažeidimais. Ieškinį aukščiausiajam Europos žmogaus teisių teismui pateikusi Ukraina teigia, kad Rusija nuo 2014 m. vasario, kai neteisėtai užėmė Krymą, šioje teritorijoje yra įvykdžiusi ne vieną žmogaus teisių pažeidimą. Strasbūro teismas antradienį spręs ne paties aneksavimo, bet Rusijos paskesnių veiksmų klausimą.
2024-06-25

Rusija ketina JT Saugumo Taryboje kelti Krymo apšaudymo artilerijos sviediniais klausimą

Liepą JT Saugumo Tarybai pirmininkausianti Rusija ketina pateikti tarybai svarstyti laikinai okupuoto Krymo pusiasalio apšaudymo Ukrainos gynybos pajėgų artilerijos sviediniais klausimą. Apie tai Niujorke kalbėdamas su žurnalistais pirmadienį pranešė nuolatinis Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose Vasilijus Nebenzya. Jo teigimu, kitame liepos mėnesį įvyksiančiame Saugumo Tarybos posėdyje bus svarstomas Sevastopolio apšaudymo klausimas.
2024-06-25

Ukraina naktį vėl atakavo taikinius Kryme

Ukraina naktį į pirmadienį raketomis vėl atakavo taikinius Rusijos aneksuotame Krymo pusiasalyje. Eupatorijos uostamiestyje girdėjosi sprogimai, pranešė Ukrainos naujienų agentūra „Ukrinform“. Ir Sevastopolio uostamiesčio institucijos, priešingai nei per atakas dieną anksčiau, paskelbė oro pavojų. Atakų padariniai kol kas neaiškūs. Kelios žiniasklaidos priemonės paskelbė vaizdo įrašus ir nuotraukas, kuriose matyti gaisrai.
2024-06-24
REKLAMA
REKLAMA

Rusija teigia, kad per ukrainiečių ataką Kryme žuvo trys žmonės, daugiau kaip 100 buvo sužeista

Sevastopolio uostamiestyje Rusijos aneksuotame Kryme per Ukrainos raketų smūgį, oficialiais Maskvos duomenimis, žuvo mažiausiai trys žmonės, įskaitant du vaikus. Sužeistųjų skaičius išaugo iki 127, sekmadienį pranešė Rusijos sveikatos ministerija, kuria remiasi agentūra „Interfax“. „Preliminaria informacija, tarp sužeistųjų yra 27 vaikai, penkių jų būklė kritinė – medikai kovoja dėl jų gyvybės“, – tinkle „Telegram“ rašė Rusijos įgaliotinė vaikų teisių klausimu Marija Lvova Belova.
2024-06-23

Gubernatorius: per Ukrainos raketų ataką Kryme žuvo 2 žmonės, 22 sužeisti

Per Ukrainos raketų ataką Rusijos aneksuotame Kryme žuvo du žmonės, įskaitant mažą vaiką, ir 22 buvo sužeisti, sekmadienį pranešė Maskvos paskirtas gubernatorius. „Preliminariais duomenimis, per šiandienos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ataką Sevastopolyje žuvo 2 taikūs gyventojai, vienas iš jų – 2 metų vaikas“, – „Telegram“ parašė Sevastopolio gubernatorius Michailas Razvožajevas.
2024-06-23

Žiniasklaida: Kryme sprogimai, uždarytas Kerčės tiltas

Sekmadienį keliuose miestuose rusų laikinai okupuotame Krymo pusiasalyje nugriaudėjo galingi sprogimai, praneša naujienų portalas „rbc.ua“. Sprogimai buvo girdėti Sevastopolio rajone. Socialinio tinklo „Telegram“ kanaluose pasirodė informacija apie sprogimus vietovėse prie Sevastopolio ir Kazokų įlankų, o vėliau ten buvo pastebėti dūmai. Žmonės internete rašė girdėję šūvius pačiame Sevastopolyje. Taip pat pranešama apie sprogimus Balaklavoje ir Inkermane.
61 2024-06-23

Kryme – panika: driokstelėjo galingi sprogimai, yra žuvusių

Ketvirtadienį okupuotame Kryme driokstelėjo sprogimai, greičiausiai buvo apgadintas amunicijos sandėlis. Gali būti aukų. Apie tai informavo „Telegram“ kanalas „Krymskij veter“. „Prenumeratorius praneša apie sprogimus Čaudos kyšulyje, dabar ten kyla dūmai“, – tvirtinama paskelbtoje žinutėje. Pranešama apie žuvusius Vėliau buvo pranešta, kad po sprogimo Čaudos kyšulyje padaugėjo dūmų, o ta kryptimi nuvažiavo greitosios pagalbos automobiliai.
2024-06-20

Partizanai: okupantai rengiasi Ukrainos karių išsilaipinimui Kryme

Rusų kariuomenė laikinai okupuotame Kryme rengiasi Ukrainos karių desantui. Apie tai platformoje „Telegram“ pranešė partizaninis judėjimas „ATEŠ“. „Rusijos ginkluotosios pajėgos rengiasi Ukrainos karių išsilaipinimui Kryme. Vienas judėjimo „ATEŠ“ agentas atliko Jevpatorijos žvalgybą ir aptiko naujų ugnies taškų, kurių skaičius yra ženkliai išaugęs.
2024-06-19

Ukraina: per pusantro mėnesio Kryme sunaikinta 15 oro gynybos sistemų

Ukrainos pajėgos praneša per praėjusius pusantro mėnesio smarkiai susilpninusios Rusijos oro gynybą okupuotame Kryme. Iš viso sunaikinta 15 priešlėktuvinės gynybos sistemų, pirmadienį Kyjive pranešė karinė vadovybė. Esą smogta įvairių „S-300“, „S-350“ ar „S-400“ sistemų paleidimo įrenginiams ir kontrolės sistemoms. Nepriklausomai patikrinti šių duomenų nėra galimybės.
2024-06-17

Kremliaus mylima strategija užpulti šalis per Olimpines žaidynes – Putinas taip pasielgė jau ne kartą

Kremlius ne kartą naudojo seną strategiją – pasinaudojo olimpinėmis paliaubomis tam, kad pradėtų karus. Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas žino, kad geriausias laikas pulti yra tuo metu, kai visi stebi žaidynes, nes sporto renginio metu bus sunku transliuoti žinias, kurios nėra susijusios su sportu.
2024-06-15

Karas Ukrainoje. G7 šalys: Rusija privalo išmokėti Ukrainai 450 mlrd. eurų kompensaciją

G7 šalių susitikimo metu buvo priimtas sprendimas reikalauti iš Rusijos išmokėti Ukrainai 486 mlrd. dolerių (450 mlrd. eurų) kompensaciją už karo veiksmų metu pridarytą žalą. Svarbiausi įvykiai: 21:04 | V. Putino teigimu, Ukrainoje kariauja beveik 700 000 rusų karių Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį per televiziją pasakė, kad Ukrainoje kariauja beveik 700 000 rusų.
2024-06-14

Mušami nauji rekordai – Rusija prarado kaip niekad daug artilerijos

Kyjivas teigia, jog Rusija ir toliau masiškai praranda didžiulį kiekį savo karinės įrangos mūšio lauke. Naujausi duomenys taip pat rodo, kad birželį Kremlius gali prarasti daugiausia artilerijos sistemų nuo karo Ukrainoje pradžios. Ukrainos Gynybos ministerijos duomenys rodo, kad gegužę Rusija prarado 1 160 artilerijos sistemų. Tai gerokai lenkia aukščiausią mėnesinį skaičių – 947. Toks skaičius buvo užfiksuotas 2023 m. rugsėjį.
59 2024-06-14

Ekspertas įvertino idėją Krymą išlaisvinti nuotoliniu būdu: ar tai įmanoma?

Ukrainiečių karo apžvalgininkas Oleksandras Kovalenka sutinka, kad išlaisvini Krymą galima ir nesant ukrainiečių batų ant pusiasalio žemės. Ketvirtadienį duodamas interviu „Radio NV“ jis pritarė idėjai, kad Krymui išlaisvinti pakaktų atkirti rusų aprūpinimo linijas, padidinti spaudimą ir sulaukti, kada okupantams baigsis atsargos. „Teritorijos išlaisvinimas nėra tada, kai okupacinės pajėgos ten bus be kulkų, be sviedinių ir lauks, kol ten bus atvežta avižų valgyti. Ne.
2024-06-13

Rusų okupantai mažina karių skaičių kai kuriose Krymo bazėse, praneša partizanai

 Laikinai okupuotame Kryme Rusijos okupantai po sėkmingų Ukrainos gynybos pajėgų smūgių į karių koncentracijos vietas mažina karių skaičių kai kuriose bazėse Apie tai „Telegrame“ pranešė partizaninis judėjimas ATES. „Praėjusią savaitę ATES agentai nuodugniai stebėjo karinius objektus Kamyšovos įlankos rajone netoli jūrų uosto.
2024-06-13

Generalinis štabas: Ukrainos kariai atakavo rusų oro gynybos sistemas Kryme

Ukrainos gynybos pajėgos toliau atakuoja oro gynybos sistemas, kurias Rusijos kariuomenė dislokavo Krymo pusiasalyje. Tai trečiadienį pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo spaudos tarnyba, kuria remiasi „Ukrinform“. „Šiąnakt mūsų kariai vėl atakavo Rusijos zenitinių raketų kompleksus, kuriuos okupantai dislokavo Ukrainai priklausančiame pusiasalyje“, – rašoma pranešime.
2024-06-12

Kryme nugriaudėjo galingi sprogimai

Antradienį okupuotame Kryme nugriaudėjo galingi sprogimai, rašo „Kanal 24“. Sprogimai apie 20 val. buvo girdimi aplink Belbeko aerodromą. Sprogimai Kryme Sprogimų priežastys kol kas nežinomos. „Netoli Belbeko aerodromo girdėjosi galingi sprogimai“, – sakoma „Krymskij veter“ pranešime. Okupantai apie sprogimus kol kas nekomentavo. Sprogimai Kryme griaudėja nuolat. Dar pirmadienį serija sprogimų nugriaudėjo daugiau nei keturiuose Krymo miestuose – rusai suskubo uždaryti Kerčės tiltą.
415 2024-06-11

ISW: Rusija atnaujino degalų gabenimą Krymo geležinkelio tiltu

Rusijos invazinės pajėgos atnaujino degalų gabenimą į laikinai okupuotą Krymą geležinkelio tiltu per Kerčės sąsiaurį. Taip teigia analitinis centras Karo tyrimų institutas (ISW). „Birželio 8 dieną filmuotoje medžiagoje matyti, kad Rusija pradėjo gabenti degalus per Kerčės sąsiaurį geležinkelio tiltu“, - sakoma pranešime.
2024-06-11

Partizanai: Rusijos oro gynybos pajėgose tarnaujantiems kareiviams rekomenduojama evakuoti šeimas iš Krymo

Rusijos oro gynybos pajėgų kareiviai gavo „rekomendaciją“ pradėti evakuoti šeimas iš laikinai okupuoto Krymo, „Telegram“ kanale pranešė partizanų judėjimas „Ateš“. Pranešime sakoma, kad „Ateš“agentas, tarnaujantis Oro gynybos pajėgų dalinyje Kryme, pranešė iš vadų gavęs „rekomendaciją“ pradėti evakuoti savo šeimą į Pietų karinės apygardos karinius miestelius.
2024-06-10

Ruošia dirvą „F-16“ pasirodymui: Ukrainos pajėgos sunaikino dar tris rusų oro gynybos sistemas

Ukrainos generalinio štabo teigimu, šiąnakt šalies pajėgos sėkmingai smogė Kryme dislokuotoms rusų oro gynybos sistemoms: S-400 divizijai Džankojuje ir S-300 sistemoms netoli Černomorsko ir Eupatorijos. „Nė viena iš mūsų paleistų raketų nebuvo perimta „itin efektyvių“ priešo oro gynybos sistemų“, – pažymima pranešime. Rusijos informaciniai kanalai taip pat patvirtina šiuos pranešimus, pridurdami, kad atakos metu buvo panaudota ne mažiau 12-os ATACMS raketų.
102 2024-06-10

Karas Ukrainoje. Rusijos lėktuvas pažeidė NATO šalies oro erdvę

Rusijos karinis lėktuvas pažeidė Suomijos oro erdvę, rašo „Reuters“. Anot Suomijos gynybos ministerijos pranešimo, rusų lėktuvas įskrido 2,5 km į Suomijos teritoriją ir išbuvo čia apie dvi minutes. Svarbiausi įvykiai: 23:34 | Rusai smogė Mykolajivo sričiai Pirmadienio vakarą rusai raketomis smogė Mykolajivo sričiai, rašo „Ukrainska Pravda“. Buvo sugriautas vienas pastatas, buvo kilęs gaisras, jis užgesintas. Laimei, atakos metu niekas nenukentėjo.
2024-06-10

Okupuotame Kryme dronai apgadino dvi radiolokacijos stotis, sužeistas Rusijos kariškis

Laikinai okupuotame Kryme per naktinę dronų ataką buvo apgadintos dvi radiolokacijos stotys, sužeistas Rusijos kariškis. Tai pranešė „Telegram“ kanalas ASTRA, kuriuo remiasi „Ukrinform“. „Per naktinę bepiločių orlaivių ataką prieš karinį dalinį Krymo Leninskės rajono Mysovės kaime buvo šiek tiek apgadintos dvi radiolokacijos stotys. Sužeistas vienas Rusijos ginkluotųjų pajėgų kariškis. Tai pranešė šaltiniai aneksuoto regiono avarinėse tarnybose“, – sakoma pranešime.
2024-06-07

Ukrainos karinė žvalgyba prie Krymo sunaikino rusų vilkiką

Ukrainos karinė žvalgyba (HUR) pranešė, kad jos pajėgos ankstų ketvirtadienį prie Rusijos aneksuoto Krymo sunaikino rusų vilkiką. HUR paskelbtoje nespalvotoje filmuotoje medžiagoje matyti dideliu greičiu artėjantis dronas prie vandens telkinyje esančio laivo, o tada ryšys nutrūksta. „Ukrainos karinės žvalgybos Devintojo departamento specialusis padalinys sėkmingai smogė rusų vilkikui prie laikinai okupuoto Krymo krantų“, – pranešė HUR.
2024-06-06

Karas Ukrainoje. Putinas grasina dėl Vakarų svarstymų leisti savo ginklais atakuoti taikinius Rusijoje: kodėl mes neturime tokios teisės?

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su naujienų agentūrų atstovais teigė, kad Maskva svarstys, kaip „atsakyti“ Vakarams, jei jie leis Ukrainai naudoti ginkluoti smogti kariniams taikiniams Rusijos teritorijoje.
2024-06-05

Putinas 2008 metais: Krymas – tai Ukraina, jokių ginčų dėl to nėra

Dabar gali būti sunku patikėti, tačiau Rusijos vadovas Vladimiras Putinas, taip aršiai bandantis įtikinti visus „Ukrainos neegzistavimu“ ir 2014-aisiais okupavęs Krymo pusiasalį, dar 2008 m. viešai dievagojosi, jog Rusija jokių pretenzijų Ukrainai neturi, o Krymas yra Ukrainos teisėtos žemės. 2008-aisiais V. Putinas, nuolat bandantis apkaltinti Vakarus dėl tariamų apgaulių Rusijos atžvilgiu, pats kalbėjo kardinaliai priešingus dalykus pastarųjų savo metų valdžioje idėjoms.
2024-06-04

Ukrainos ginkluotosios pajėgos raketomis smogė keltų perkėlai Kryme ir naftos terminalui Rusijoje

Ukrainos ginkluotosios pajėgos raketomis sėkmingai atakavo keltų perkėlą laikinai okupuotame Kryme ir naftos terminalą Rusijos Krasnodaro krašte. Tai antradienį feisbuke pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas, kuriuo remiasi „Ukrinform“. Praėjusią parą Oro pajėgos bei Ukrainos gynybos pajėgų raketų kariuomenė ir artilerija atakavo penkis Rusijos kariuomenės gyvosios jėgos susitelkimo rajonus, keturias oro gynybos sistemas, vieną artilerijos sistemą ir du amunicijos sandėlius, r...
2024-06-04

„Bild“: Ukrainos kariuomenė ruošiasi ypatingai misijai, taikiklyje – Krymo tiltas

Ukrainos kariuomenė, panašu, ruošiasi vėl smogti Krymo tiltui, skelbia Vokietijos leidinys „Bild“, remdamasis keliais ekspertais ir karo analitikais. Praėjusios savaitės pabaigoje Ukrainos kariuomenė Kryme atakavo Rusijos keltus. Rusijos šaltiniai praneša, kad jiems smogti buvo panaudoti vakarietiški ginklai – raketos ATACMS ir „Storm Shadow“. Tuo pat metu Rusijos priešlėktuvinės gynybos sistema Kryme vėl nesuveikė.
2024-06-04

Šie pokyčiai Krymą pavertė mirtinais spąstais rusams: Hodgesas pasakė, kada pusiasalyje galime laukti pergalės

Gavusi amerikietiškų balistinių raketų ATACMS, kurių veikimo nuotolis siekia 300 km, Ukraina dabar gali mirtinai smogti bet kokiam taikiniui Rusijos okupuotame Kryme.
2024-06-03

Ukraina sako prie Krymo krantų sunaikinusi du rusų karinius laivus

Ukrainos karinė žvalgyba (HUR) ketvirtadienį patvirtino, kad jos pajėgos prie Rusijos aneksuoto Krymo jūriniais dronais sunaikino du rusų patrulinius laivus.
2024-05-30

Karas Ukrainoje. Skurde Ukrainoje gyvena beveik trečdalis žmonių, bet galėjo būti daug blogiau – Pasaulio bankas

Nuo 2020 m. skurde gyvenančių ukrainiečių skaičius išaugo 1,8 mln. iki 9 mln. Tai yra beveik trečdalis šalies gyventojų, „Reuters“ cituojama Pasaulio banko ataskaita. Nepaisant to, Pasaulio bankas vertina Ukrainos valdžios pastangas suvaldyti kritinę situaciją, kurioje dėl Rusijos puolimo atsidūrė šalis.
2024-05-30

Kryme pasigirdo sprogimai: virš aerodromo pakilo dūmų debesis

Eupatorijoje (laikinai okupuotas Krymas) pasigirdo sprogimai, o virš Novofedorivkos, kur yra įsikūręs Rusijos Sakų aerodromas, kyla dūmai. Tai pranešė „Telegram“ kanalas „Krymskij veter“. „Eupatorijoje pasigirdo sprogimai, virš Novofedorivkos kyla dūmai. (...) Novofedorivkoje yra įsikūręs Sakų karinis aerodromas. Ten dislokuotas 43-iasis naikintuvų aviacijos pulkas, kuris yra aviacijos grupės, remiančios Rusijos karius Pietų Ukrainoje, branduolys.
2024-05-25

Ukrainos pajėgos: alternatyvus Kerčės tiltui Rusijos geležinkelis veikia tik viename ruože

Geležinkelis, kurį okupantai stato kaip alternatyvą Kerčės tiltui, šiuo metu veikia tik viename ruože ir nėra visiškai veikiantis. Ukrainos gynybos pajėgoms jis yra teisėtas taikinys, o gynėjai turi pakankamai pajėgumų jam sunaikinti. Tai komentare agentūrai „Ukrinform“ pareiškė Pietų gynybos pajėgų strateginių ryšių centro vadovas Dmytro Pletenčukas. „Šis sausumos koridorius nėra visiškai veikiantis.
2024-05-20

Kryme nugriaudėjo sprogimai, smogta ir didžiausiam Rusijos Novorosijsko uostui

Laikinai okupuoto Krymo Sevastopolio ir Džankojaus rajonuose naktį į penktadienį nugriaudėjo keli sprogimai. Taip teigiama „Telegramo“ kanale „Krymskij Veter“. „Sprogimai Džankojaus rajone“, – rašoma trumpame komentare. Vėliau apie sprogimus pranešė ir liudininkai Sevastopolyje, teigdami, kad jie įvyko dėl drono atakos. „Sevastopolyje girdimi garsūs sprogimai, o po jų matyti ugnies pliūpsniai. Balaklavoje oro gynyba šaudo į dronus“, – sakoma pranešime.
2024-05-17

Ukraina vėl atakavo karinį oro uostą Kryme

Ukraina antrą naktį iš eilės raketomis apšaudė Belbeko karinį oro uostą 2014 m. Maskvos aneksuotame Krymo pusiasalyje. Smogta degalų saugyklai, kilo gaisras, ketvirtadienį pranešė portalas „Astra“. Rusijos gynybos ministerija savo ruožtu paskelbė virš Krymo numušusi penkias ATACMS tipo raketas. Be to, esą numušti keturi Ukrainos bepiločiai, dar du perimti panaudojus radijo trikdžius. Rusų kariniai tinklaraštininkai tuo tarpu patvirtino gaisrus.
2024-05-16

Ukrainos smūgis Rusijos pajėgoms: Kryme sunaikinti naikintuvai, oro gynybos sistema S-400

Ukrainos pajėgos gegužės 15-ąją atakavo Kryme Rusijos pajėgų kontroliuojamą „Belbeko“ karinį aerodromą. Nepaisant rusų bandymų nuslėpti situaciją, skelbiama apie dviejų naikintuvų MiG-31, kariuomenės artilerijos ir degalų sandėlio, ir oro gynybos sistemos S-400 sunaikinimą. „Astra“, remiantis šaltiniais Rusijoje, skelbia, kad raketomis apšaudžius Belbeko aerodromą per kelis sykius „nukentėjo 13 karių“, dar du žuvo.
2024-05-16

Karas Ukrainoje. Kryme nugriaudėjo galingi sprogimai

Trečiadienio vakarą okupuotame Sevastopolyje paskelbtas oro pavojus. Vietos „Telegram“ kanaluose pranešama apie nugriaudėjusius galingus sprogimus. Svarbiausi įvykiai: 23:40 | Kryme nugriaudėjo galingi sprogimai Trečiadienio vakarą okupuotame Sevastopolyje paskelbtas oro pavojus. Vietos „Telegram“ kanaluose pranešama apie nugriaudėjusius galingus sprogimus. „Sevastopolyje veikia priešlėktuvinė gynyba. Jau numušti keli oro taikiniai.
2024-05-15

Ukrainos oro pajėgos apie Krymo tilto ateitį: turime sulaukti tinkamo momento

Ukraina žino, kur smogti, kad sugadintų Krymo tiltą, tačiau turi tai padaryti tinkamu momentu, sako Ukrainos oro pajėgų atstovas Ilja Jevlašas, rašo UNIAN. Anot jo, žinia apie ATACMS raketų, kurios galėtų pasiekti tiltą, perdavimą Ukrainai sukėlė isteriją per Rusijos propagandoje. Tilto griūtis suduotų ir psichologinį smūgį Tilto sunaikinimas susilpnintų Rusijos pajėgas pusiasalyje, taip pat juos demoralizuotų. „Jie nebegalėtų taip aktyviai tiekti Krymui įvairios įrangos.
2024-05-07

Rusai stipriai sumažino eismą Krymo tiltu: bijo, kad gali sugriūti

Rusijos pajėgos stipriai sumažino Krymo tilto apkrovą ir stipriai apribojo tilto logistinius pajėgumus, pareiškė Ukrainos Pietų pajėgų strateginės komunikacijos centro vadovas Dmitrijus Pletenčukas. Apie tai jis kalbėjo „Espresso“, rašo UNIAN. Rusai bijo, kad Krymo tiltas gali sugriūti Jo vertinimu, okupantai bijo, kad tiltas gali sugriūti. „Rusai patiria jaudulį dėl to, kad tiltas gali banaliai sugriūti. Kartais šią informaciją patvirtina ir jų atvykėliai.
2024-05-07

„The Independent“: Rusija nebenaudoja Krymo tilto savo pajėgoms aprūpinti

Palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusija nebenaudoja Krymo tilto savo kariams Ukrainos teritorijoje aprūpinti, rašo „The Independent“. Po pakartotinių Ukrainos atakų prieš Kerčės tiltą, jungiantį žemyninę Rusiją su Krymu, Maskva savo fronto linijoms aprūpinti pradėjo naudoti sausumos kelius aneksuotoje Rytų Ukrainoje.
2024-05-06

Kryme ukrainiečių jūrinis dronas sunaikino rusų greitaeigį katerį

Laikinai okupuotame Kryme per Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos dalinio „Group 13“ operaciją smogiamuoju jūriniu dronu „Magura V5“ buvo sunaikintas Rusijos greitaeigis kateris. Kaip rašo „Ukrinform“, tai pranešė Vyriausioji žvalgybos valdyba. Surengti sėkmingą misiją Vuzkos įlankoje Krymo teritorijoje padėjo platforma „United24“, pabrėžė Ukrainos žvalgybos atstovai.
2024-05-06

Rusija skelbia, kad Kyjivas atakavo rusų okupuotą Krymą tolimojo nuotolio raketomis

Rusų oro gynybos sistemos sunaikino keturias iš JAV gautas tolimojo nuotolio raketas ATACMS, kurias ukrainiečių pajėgos buvo paleidusios į Krymo pusiasalį, šeštadienį ryte pranešė Rusijos gynybos ministerija. Išpuolio prieš Krymą, kurį Maskva neteisėtai aneksavo 2014 m., mastas ir padariniai dar nėra žinomi, pats Kyjivas šio pareiškimo kol kas nekomentavo.
2024-05-04

Kariniai delfinai: ukrainiečiai paaiškino, kam rusai naudoja specialiai parengtus gyvūnus Kryme

Rusijos kariuomenė laikinai okupuotame Kryme laiko delfinus, kuriuos naudoja savo kariniam tikslams pasiekti. Pasak Ukrainos karinių jūrų pajėgų atstovo Dmytro Pletenčiuko, delfinų naudojimas yra labai brangus, ir tik labai siauras šalių ratas gali sau tai leisti. Kaip Ukrainos televizijai pasakojo D. Pletenčiukas, delfinus galima apmokyti taip pat kaip šunis, maža to – delfinai net protingesni už šunis. „Greičiausiai jie dresuojami saugoti akvatoriją.
2024-04-22

Buvęs SBU karininkas: rusų Kryme lauks ypatingas atostogų sezonas

Ukraina gali surengti „sprogstantį“ atostogų sezoną Rusijos okupantams Kryme, „Fokus“  pareiškė karinis ekspertas ir buvęs Ukrainos saugumo tarnybos karininkas Ivanas Stupakas, rašo UNIAN. Jis pažymėjo, kad nors rusai nesijaudina dėl Ukrainos karių atvykimo į pusiasalį, okupantai tikrai bijo Specialiųjų operacijų pajėgų ir Vyriausiosios žvalgybos valdybos išpuolių.
2024-04-18

Zelenskis patvirtino: Ukraina smogė rusų aerodromui Kryme

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino, kad Ukraina smogė kariniam aerodromui Kryme, rašo „Sky news“. „Šiandien Ukrainos ginkluotosios pajėgos įvykdė tikslų smūgį okupantams Džankojuje, aerodrome“, – cituojamas V. Zelenskis. Kryme griaudėjo sprogimai Pranešama, kad aerodrome dislokuotos sraigtasparnių eskadrilės.
117 2024-04-17
Į viršų