Ukrainos separatistai su pavydu stebi Škotijos balsavimą

„Kodėl Anglija nebombarduoja škotų separatistų?“ – „Twitter“ klausia vienas prorusiškų Ukrainos separatistų šalininkas, prie šio klausimo paskelbęs Škotijos vėliavos atvaizdą.

Rytų Ukrainos separatistai ir jų šalininkai socialinėje žiniasklaidoje parodijuoja galimą Didžiosios Britanijos subyrėjimą per kitos savaitės referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės ir spaudžia dėl savo pačių kovos už atskirą valstybę.

„Galiu nuvažiuoti ir padėti jiems surengti referendumą“, – pajuokavo „Donecko liaudies respublikos“, kurią separatistai paskelbė po karštai ginčijamų balsavimų dėl nepriklausomybės gegužės mėnesį, parlamento pirmininkas Borisas Litvinovas.

Viename „Twitter“ paskelbtame atvaizde matyti Igorio Strelkovo, įtariamo Rusijos žvalgybos agento, kuris vienu metu buvo laikomas maišto Ukrainoje varomąja jėga, modelis, nuo galvos iki kojų aprengtas škotiškais drabužiais, įskaitant kiltą ir kailinį krepšį.

Po atvaizdu ukrainietiškai parašyta: „Škotija bus laisva“.

Kitame paveiksliuke, montaže, karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) prašo JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) padėti neleisti Škotijai pasitraukti.

REKLAMA

„Obama, Škotija nori atsiskirti! Padėkit juos nuraminti. Apkaltinkit juos vadovavimu kruvinam režimui“, – toje karikatūroje sako karalienė.

Prisidėjo ir prorusiški lyderiai Kryme, kurie pareikalavo, kad pasaulis, jei pripažins „Taip“ Škotijoje, pripažintų ir šio Juodosios jūros pusiasalio aneksiją, kurią Rusija įvykdė kovo mėnesį, po paskubomis surengto referendumo.

Tačiau nei taip kaip Škotijos atveju, kova Ukrainoje skendi kraujyje. Mažiausiai 2,7 tūkst. žmonių jau žuvo nuo balandžio vidurio, kai kariškiai pradėjo didelio masto puolimą prieš separatistų kovotojus, užėmusius virtinę miestų rytiniame Donbaso regione.

56 metų separatistas Petro Ševčukas, kuris sukilėlių kontroliuojamame Ilovaisko mieste į rytus nuo Donecko valė geležinkelį nuo nesprogusių artilerijos sviedinių, klausė, kodėl jie dėl savo nepriklausomybės turėjo paimti į rankas ginklus, kai Škotija galėjo surengti taikų referendumą.

„Iš tikrųjų tai labai geras pavyzdys, – sakė jis. – Mes turime stoti už savo teises vien tam, kad paprasčiausiai egzistuotume, už teisę gyventi, apsiginti ginklu. Niekas nevertina mūsų rimtai, niekas mūsų nesiklauso“.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį savo vyriausybei pasakė, kad kitą savaitę pateiks parlamentui įstatymo projektą dėl didesnės autonomijos Rytų Ukrainos regionams.

Tačiau jis sakė, kad pagal įstatymą, kuriuo būtų leista laikina savivalda Donecke ir Luhanske, šie regionai liktų Ukrainos dalys.

„Ukraina nedarys jokių nuolaidų savo teritorinio vientisumo klausimais“, – sakė jis.

„Donecko liaudies respublikos“ parlamento pirmininkas B.Litvinovas savo reikalą lygino su kitais nepriklausomybės judėjimais – Škotijoje, Katalonijoje ir Baskijoje – ir sakė, kad Ukrainos sukilimą reikėtų spręsti taikiai.


Rašyti komentarą...
U
Už teisybe
2014-09-12 17:22:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, Škotija turi ilgą savo istorija, jinai ir buvo nepriklauso, atskira šalis.

O rytų Ukrainai putleris tik dabar kuria fantazariume istorija. Gal tai bus kompiuterinis žaidimas su gilia istorija ir kitom fantazijom... Kurią bandys įbrukti savo tautai, kurios mastymas kaip daržovė darosi...

Sovietų sąjunga faktais rėmėsi propagandą darydami, bent kažkiek tikros tiesos. O dabartinei rusijos valdžiai teužtenka tik susapnuot ir sapnai virsta kūnu...:)
Atsakyti
0

P
Peckel
2014-09-12 14:55:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sory bet cia visai nesamone skotija turi savo istorija ten tikrai nori nepriklausomybes,tas sukilimas ukrainoje nu cia jau galma gincytis manau ten ukrainos zeme,del krymo tyliu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų