• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos ragina neparduoti: Putinas sugrįžo siekdamas daugiau

Ukraina neturėtų būti „parduota“ derybų metu su Rusija, pirmadienį teigė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liza Truss.

Ukraina neturėtų būti „parduota“ derybų metu su Rusija, pirmadienį teigė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorė Liza Truss.

REKLAMA

Pasak jos, Rusijos prezidentui neturi būti suteikiama nauda iš pradėtos invazijos Ukrainoje, rašo „Sky News“.

„Mums reikia užtikrinti, kad bet kokios derybos ateityje nesibaigs Ukrainos pardavimu ar praeities klaidų kartojimu. Mums reikia prisiminti 2014 m. susitarimą, kuris neužtikrino saugumo.

Putinas sugrįžo siekdamas daugiau. Būtent dėl to mes negalime leisti jam laimėtis iš šios pasibaisėtinos agresijos“, – kalbėjo ji.

Ukraina prieš derybas su Rusija įspėja apie katastrofišką padėtį apsiaustame Mariupolyje

Ukraina pirmadienį įspėjo, kad humanitarinė krizė Rusijos pajėgų subombarduotame Mariupolio uostamiestyje jau yra „katastrofinio masto“, bei užsiminė apie galimus kompromisus prieš naujas tiesiogines derybas su Rusija Turkijoje.    

Per ilgiau nei mėnesį trunkantį rusų pajėgų puolimą jau žuvo maždaug 20 tūkst. ukrainiečių, o dar 10 mln. gyventojų paliko savo namus, nurodo Kyjivas. Keli miestai vis dar intensyviai bombarduojami.    

REKLAMA
REKLAMA

Maskvai, regis, pakeitus savo karo tikslus ir sutelkus dėmesį į Rytų Ukrainą, ukrainiečių žvalgyba sako, kad Rusija gali būti linkusi padalyti šalį į du darinius Korėjos pavyzdžiu.      

REKLAMA

Rusija de-facto kontroliuoja Krymo pusiasalį, kurį aneksavo 2014 metais, ir du prorusiškų separatistų darinius rytiniame Donbaso regione, savavališkai pasiskelbusius nepriklausomomis Donecko ir Luhansko respublikomis.  

Luhansko srities Rubižnės mieste praėjusią naktį per rusų pajėgų bombardavimą vienas žmogus žuvo ir dar vienas buvo sužeistas, pranešė ukrainiečių pareigūnai. 

Tuo metu toliau į vakarus, netoli sostinės Kyjivo, Andrijus Ostapecas, nepaisydamas rusų snaiperių keliamo pavojaus, ruošėsi grįžti į gimtąjį Stojankos kaimą su maisto atsargomis kaimynams ir savo katėms, nors nebuvo tikras, ar jos tebėra gyvos. 

REKLAMA
REKLAMA

Kai rusų pajėgos užėmė Stojanką, „matėme, kaip žūva žmonės, kaip iki pamatų sudega namai, išgyvenome pragarą“, naujienų agentūrai AFP sakė privataus muziejaus savininkas, prieš savaitę išvykęs iš savo kaimo. 

Tačiau ukrainiečių kariai stūmė įsibrovėlius iš kaimo, sakė A. Ostapecas ir pridūrė: „Rusai neturi šansų likti gyvi. Jie turi pasiduoti, nes priešingu atveju jų lauks mirtis.“ 

Prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad pirmasis nuo kovo 10 dienos tiesioginių derybų raundas, numatytas antradienį Stambule, turi „nedelsiant“ užtikrinti taiką.    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų