• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikinai okupuotose Ukrainos Krymo teritorijose Rusija toliau tęsia slaptą mobilizaciją, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo UNIAN.  

Laikinai okupuotose Ukrainos Krymo teritorijose Rusija toliau tęsia slaptą mobilizaciją, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, rašo UNIAN.  

REKLAMA

Skelbiama, kad Rusija savo kariuomenę bando padidinti Ukrainos piliečių sąskaita. 

Praėjusią savaitę skelbėme, kad Rusijos Federacija ruošiasi slaptai mobilizacijai Kryme, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas. 

„Laikinai okupuotose Krymo Autonominės Respublikos teritorijose Rusija ruošiasi slaptai mobilizacijai. Visų pirma, Sevastopolio mieste kariniai komisariatai skambina IT specialistams, finansininkams, ir kitiems specialistams, kurie iki šiol nebuvo mobilizuojami“, – skelbia generalinis štabas savo kasdienėje ataskaitoje „Facebook“. 

Primename, kad sausio pradžioje Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras skelbė, kad okupuotose Donecko ir Luhansko sričių teritorijose rusai sudaro sąrašus moksleivių, kurie gali būti mobilizuoti sulaukę pilnametystės. 

REKLAMA
REKLAMA

„Vaikai, gimę 2005–2006 m. laikinai okupuotose teritorijose, privalo būti „registruojami kariuomenėje“. Vadinamoji registracija vyksta laikinai okupuotose Luhansko ir Donecko sričių teritorijose. 

REKLAMA

Pogrindžio žiniomis, okupantai sudaro sąrašus tų, kurie gali būti mobilizuoti iškart baigę mokyklą. Visų pirma, kas 2023 metais sulauks pilnametystės“, – skelbia Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras, rašo „Ukrainska Pravda“. 

Kiek anksčiau Nacionalinio pasipriešinimo centras skelbė, kad vykdydama naują mobilizacijos bangą, Rusija planuoja mobilizuoti okupuotų Pietų Ukrainos teritorijų gyventojus. 

Rusija gali mobilizuoti deportuotus ukrainiečius 

Rusijoje kartu su migrantais gali būti mobilizuojami ir deportuoti ukrainiečiai, skelbia Ukrainos Nacionalinio pasipriešinimo centras, rašo UNIAN.    

REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad Kremlius gali žengti tokį žingsnį, kad sumažintų įtampą tarp rusų dėl mobilizacijos.  

„Kalbame ir apie vyrų, deportuotų iš laikinai okupuotų teritorijų, mobilizaciją. Tai yra viena iš priežasčių, lėmusių Rusijos valdžios sprendimą išduoti pasus“, – rašoma pranešime.  

Kartu pranešime Nacionalinio pasipriešinimo centro atstovai atkreipė dėmesį, kad tie, kurie buvo priverstinai mobilizuoti, praneštų apie tai karštąja linija.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų