Naujieji įstatymai, kuriais draudžiamos praktiškai visos protestų formos, buvo oficialiai publikuoti parlamento laikraštyje „Golos Ukrainy“ („Ukrainos balsas“), nors Vakarai ir opozicija ragino juos atšaukti.
Pagal šiuos įstatymus leidžiama laikotarpiui iki penkerių metų įkalinti asmenis, kurie blokuoja visuomeninius pastatus, ir areštuoti protestuotojus, kurie pasirodo su kaukėmis ar šalmais.
Be to, naujaisiais įstatymais draudžiamas „šmeižto“ skleidimas internete.
Tokių įstatymų priėmimas po prezidento Viktoro Janukovyčiaus perspėjimo, kad smurtas kelia pavojų visai šaliai, sukėlė nuogąstavimus, kad valdžia gali jais pasinaudodama smurtinėmis priemonėmis vaikyti protestus.
Sekmadienį ir pirmadienį vykusios riaušės, kurios kilo po du mėnesius trukusių protestų, sostinės Kijevo centrą pavertė tikra karo zona, kur su saugumo pajėgomis susirėmė 10 tūkst. demonstrantų.
Pirotechnikos priemonės ir kurtinamosios granatos nušviesdavo nakties dangų, gatvėse aidėjo kurtinantis triukšmas, kurį kėlė protestuotojai, lazdomis daužydami metalą.
Per televiziją kreipdamasis į šalies gyventojus V.Janukovyčius pirmadienį perspėjo, kad smurtas kelia pavojų visos šalies, kuri yra susiskaldžiusi į proeuropietišką vakarinę ir prorusišką rytinę dalis, pamatams.
„Esu įsitikinęs, kad tokie reiškiniai kelia pavojų ne tik visuomenei Kijeve, bet ir visai Ukrainai“, - sakė jis, užsimindamas, kad jo kantrybė senka.
„Jūsų dalyvavimą masiniuose mitinguose vertinau su supratimu, reiškiau pasirengimą ieškoti būdų esamiems prieštaravimams išspręsti“, - sakė prezidentas.
Tūkstančiai ukrainiečių, nepabūgusių 10 laipsnių šalčio, dalyvavo į susirėmimus kartais peraugančioje priešpriešoje su milicija. Jau yra sužeista daugiau kaip 200 žmonių.
Kaip pranešė sostinės sveikatos apsaugos pareigūnai, per šį smurto protrūkį buvo sužeista daugiau kaip 100 protestuotojų.
Sveikatos apsaugos pareigūnai sakė, kad trys žmonės neteko akių, o vienam teko amputuoti ranką.
Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad buvo sužeista daugiau kaip 100 saugumo pajėgų narių, ir pridūrė, kad dėl masinių riaušių buvo areštuota kelios dešimtys žmonių.
Opozicijos lyderiai, tarp jų - Vitalijus Klyčko ir Arsenijus Jaceniukas, atrodė negalintys paveikti radikalių protestuotojų. Jie neparėmė jų veiksmų.
Tačiau kalinama Ukrainos buvusi premjerė ir opozicijos lyderė Julija Tymošenko pareiškė paramą tiems, kas susirėmė su milicija, ir sakė, kad būtų su jais, jei tik galėtų.
„Ginkite Ukrainą ir nieko nebijokite, - sakė ji. - Jūs esat didvyriai“.
Neaišku, kas stovi už šio protestų radikalizavimo, kuris atrodo kaip gerai organizuotas žingsnis.
Ukrainos žiniasklaida šiuos veiksmus sieja su iki šiol nelabai garsia dešiniojo sparno radikalia jaunimo grupe „Pravyj sektor“ („Teisusis sektorius“).
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.