• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečiai vis garsiau kalba apie amunicijos trūkumą ir ragina Vakarus tesėti duotus pažadus. Pasak šalies gynybos ministro, pusė visos Vakarų karinės paramos į Ukrainą neatvyksta laiku, todėl kyla grėsmė, kad Ukrainos kariams teks atsiraukti dar toliau nuo Avdijivkos ir kitų fronto vietų.

Ukrainiečiai vis garsiau kalba apie amunicijos trūkumą ir ragina Vakarus tesėti duotus pažadus. Pasak šalies gynybos ministro, pusė visos Vakarų karinės paramos į Ukrainą neatvyksta laiku, todėl kyla grėsmė, kad Ukrainos kariams teks atsiraukti dar toliau nuo Avdijivkos ir kitų fronto vietų.

REKLAMA

Į vieną iš fronte dirbančių karo lauko ligoninių medikai atveža sužeistą Ukrainos gynėją. Kasdien tokių gydytojai sulaukia po 30. Palyginus su rudeniu, sužeistų karių plūsta daugiau, nes okupantai bet kokia kaina mėgina pralaužti frontą Donecko srityje Kramatorsko ir Slovjansko link. Gydytojai sako: Ukrainai kiekvienas sužeistas ar žuvęs karys yra didžiulis nuostolis.

„Jie galėtų ką nors kurti, pradėti verslą, plėtoti mūsų šalį, bet jie žūva ar yra sužeidžiami. Su kai kuriais sužalojimais sunku gyventi. Tad galima aiškiai suprasti, kad tai yra dideli nuostoliai mūsų šaliai“, – sako chirurgas Olehas Tokarčukas.

REKLAMA
REKLAMA

Ties Bachmutu Ukrainą ginantys kariai situacijos negražina: sviedinių liko vos penktadalis, o naujų gauti sudėtinga.

„Sandėlis buvo pilnas amunicijos, sviedinių buvo šimtai. Dabar mums liko apie 20 procentų to, ką turėjome. O naujos amunicijos atvežama daug rečiau nei būdavo anksčiau“, – teigia artilerijos dalinio vadas Romanas.

REKLAMA

Ukrainos kariai sako net nenorintys įsivaizduoti, kas nutiktų, jei ir toliau pritrūktų amunicijos.

„Nežinau, kas nutiks, jei amunicijos tiekimas nutrūks. Tiesą sakant, nežinau. Net nesinori tikėti, kad tai gali atsitikti“, – sako Romanas.

Penktadienį NATO pasirašė daugiau nei vieno milijardo eurų sutartį dėl 155 milimetrų sviedinių Ukrainai. Tačiau jie besiginančius ukrainiečius pasieks negreit. Ukrainos gynybos ministras priduria, kad Vakarai neskuba įgyvendinti visų savo ankstesnių pažadų.

REKLAMA
REKLAMA

„Padėtis šiuo metu yra dinamiška, įsipareigojimas dar nereiškia įvykdymo. 50 procentų įsipareigojimų neįvykdomi laiku“, – tvirtina artilerijos dalinio vadas.

Didžiojo septyneto lyderiams, kurių dalis atvyko į Kyjivą, o dalis prisijungė nuotoliu, Ukrainos prezidentas leidžia suprasti: Vakarai žino, ko reikia Ukrainai, tad metas veikti ne tik žodžiais, bet ir realiais darbais.

„Jūs puikiai žinote viską, ko mums reikia, kad apsaugotume savo dangų, sustiprintume sausumos pajėgas. Taip pat žinote, ko mums reikia, kad išlaikytume ir tęstume savo sėkmę jūroje. Ir jūs puikiai žinote, kad mums viso to reikia laiku – mes to tikimės. Labai ačiū. Šlovė Ukrainai“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusai į Kostiantynivką paleido tikslią valdomą aviacinę bombą

Kol Ukraina bando įtikinti Vakarus, kad pati deda daug pastangų gynybai ir todėl prašymai padėti skamba ne veltui, rusai savo amunicijos nepuola taupyti.

Štai praėjusią naktį rusai į Kostiantynivką paleido tikslią valdomą aviacinę bombą. Ji krito tiesiai ant geležinkelio stoties. Po to į miestą krito kelios raketos S-300. Per ataką apgriauti septyniasdešimt pastatų. Laimei, žuvusių žmonių nėra, sužeista viena moteris. Tačiau likę sveiki ir gyvi Kostiantynivkos gyventojai sunkiai atsigauna nuo atakos sukelto šoko.

REKLAMA

O štai draugystę su Rusija pasirinkusioje Baltarusioje šiandien vyksta pseudorinkimai į parlamentą ir vietines tarybas. Rinkimų apylinkėje prieš kameras pozuojantis Aliaksandras Lukašenka aiškina, kaip demokratijos nereikia, nes kitaip bus karas – toks pat kaip Ukrainoje.

„Jie kalba, kad Ukrainoje – tikra demokratija. Jums reikalinga tokia demokratija kaip Ukrainoje? Mums nereikalinga. Niekam nereikalingas karas – štai kur privedė jų demokratija“, – sako Baltarusios režimo lyderis Aliaksandras Lukašenka.

REKLAMA

O Rusijos režimas, numarinęs opozicionierių Aleksejų Navalną ir po to šantažavęs jo motiną, dabar moteriai nusprendė atiduoti sūnaus kūną. Tačiau vis viena lieka neaišku, ar Navalnas bus palaidotas viešai.

Simboliška: vakar Rygoje, minint plataus masto karo antrąsias metines, žmonės viešai palaidojo tą, prieš kurį kovojo Navalnas, – karo nusikaltėlį Putiną.

O 80% pardavete,nepezdyte xaxly.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų