Britanijos labdaros organizacija „Hope for Justice“ sako, jog šalyje daugėja žmonių, kuriuos išnaudoja kaip „vergus“. Jos teigimu, priverstinis darbas, vergavimas namuose ar seksualinis išnaudojimas yra didžiulė problema Britanijoje.
„Sky News“ pagal Laisvės gauti informacijos aktą gavo duomenų, kurie rodo, kad per pastaruosius trejus metus JK policija tyrė 336 „vergovės“ nusikaltimus. Tačiau „Hope for Justice“ atstovas Allan'as Doherty'is sako, jog šie duomenys neatitinka tikrovės.
„Šis skaičius apytikriai turėtų būti šimtą kartų didesnis, nes mažiausiai 90 proc. aukų veikiausiai niekada nepatenka į valdžios institucijų ar labdaros organizacijų akiratį. Todėl tai yra užslėptas nusikaltimas“, – sakė jis.
Viena iš priežasčių, kodėl oficialiai „vergovės“ nusikaltimų yra užregistruojama mažai, yra ta, kad labai dažnai išnaudojimo atvejų oficialiai nusikaltimas užregistruojamas kaip, pavyzdžiui, užpuolimas ar išprievartavimas.
Prieš prekybą žmonėmis kovojanti „Hope for Justice“ teigia, kad praeityje JK teisėsaugai sunkiai sekėsi atpažinti prekybos žmonėmis požymius, tačiau dabar situacija gerėja. Vien per praėjusius metus ši organizacija apmokė iki 700 policijos pareigūnų ir socialinių tarnybų darbuotojų, kad šie galėtų atpažinti prekybos žmonėmis aukas.
Be to, Britanijos vyriausybė rengia Šiuolaikinės vergovės įstatymo projektą – pirmą tokį teisės aktą Europoje – kovai su šiuo nusikaltimu. „Mes jau įkūrėme tarptautinę policijos pareigūnų grupę, pavadinta Šventosios Martos grupe (Santa Marta Group), kad tarptautiniu mastu galėtume kovoti su šiuo rimtu nusikaltimu“, – sakė Britanijos vergovės ir organizuoto nusikalstamumo reikalų ministrė Karen Bradley.