Galimybės teisėtai pasidaryti abortą apribojimas nesumažina moterų, besistengiančių nutraukti nepageidautą nėštumą, skaičiaus, skelbiama naujai atliktame tyrime. Guttamacherio instituto mokslininkų tyrimas parodė, kad abortų skaičius yra daugiau ar mažiau vienodas tiek šalyse, kur nėštumo nutraukimas yra legalizuotas, tiek tose, kur jis yra draudžiamas.
Be to, pažymima, kad vis daugiau žmonių visame pasaulyje įgyja galimybę naudotis kontraceptinėmis priemonėmis, o dėl to abortų skaičius mažėja. Tačiau nesaugių, daugiausiai nelegaliai atliekamų abortų skaičius nekinta.
Už abortų legalizavimą pasisakančio Guttamacherio instituto tyrimas parodė, kad 2003 metais 197 pasaulio valstybėse buvo atlikti 41,6 mln. abortų, o 1995 metais – 45,5 mln. Abortų sumažėjo net nepaisant to, kad pasaulio gyventojų skaičius išaugo.
Per pastarąjį dešimtmetį 19 valstybių liberalizavo abortus reglamentuojančius įstatymus ir tik 3 priėmė griežtesnes normas. Tačiau institutas teigia, kad, nepaisant liberalizavimo, 40 proc. pasaulio moterų vis dar gyvena šalyse, kur abortai reglamentuojami itin griežtai.
Kai kuriuose kontinentuose tai ypač ryšku. Tarkime 90 proc. Pietų Amerikos moterų gyvena šalyse, kur abortų reglamentavimas yra itin griežtas.
Tyrėjai nurodė, kad abortus reglamentuojančių įstatymų liberalizavimas nėra vienintelė būtina priemonė suteikti moterims galimybę saugiai nutraukti nėštumą. Net ir šalyse, kur abortai yra legalizuoti, iškyla įvairiausių kliūčių saugiam nėštumo nutraukimui. Kaip pagrindinės kliūtys minimos nėštumo nutraukimo kaina ir medikų, pasiryžusių padėti nutraukti nėštumą, trūkumas. Tarkime Indijoje, kur nėštumo nutraukimas dėl įvairių priežasčių yra legalus, net 6 mln. abortų buvo įvykdyti ne sveikatos priežiūros įstaigose.
Manoma, kad kiekvienais metais dėl nesaugių abortų pasaulyje miršta 70 tūkst. moterų. Tokiu atveju be motinos lieka beveik ketvirtis milijono vaikų.