Turkijos vidaus reikalų ministras Muammeras Guleras (Muameras Giuleras) šį streiką vadino neteisėtu ir perspėjo streikininkus neiti į gatves, islamiškas šaknis turinčiai vyriausybei stengiantis numalšinti jau beveik tris savaites vykstančius pilietinius neramumus.
Profsąjungų federacijos KESK ir DISK, atstovaujančios šimtams tūkstančių darbuotojų, paragino surengti vienos dienos streiką, demonstruojant nepasitenkinimą dėl policijos atsako į neramumus. Jos žadėjo surengti demonstracijas vėlyvą popietę.
„Mūsų reikalavimas – kad policijos smurtas nedelsiant liautųsi“, – KESK atstovas Baki Cinaras (Bakis Činaras) sakė naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad prie profsąjungų akcijos prisidės streikuojantys inžinieriai, stomatologai ir gydytojai.
Praeitą savaitgalį vykęs smurtas dar labiau paaštrino krizę, tapusią iki šiol didžiausiu iššūkiu ilgiau nei dešimtmetį trunkančiam R. T. Erdohano vadovavimui.
Politiniai neramumai Turkijoje prasidėjo, kai taikus sėdimasis protestas prieš planus išpjauti apie 600 medžių Gezio parke sulaukė brutalaus policijos atsako gegužės 31 dieną. Tie veiksmai išprovokavo pasipiktinimą, peraugusį į visą šalį apėmusias demonstracijas prieš R.T.Erdoganą.
KESK ir DISK jau buvo surengusio dviejų dienų streiką prieš dvi savaites, rodydamos palaikymą demonstrantams. Tąsyk į gatves išėjo tūkstančiai darbuotojų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.