„Užsienyje jaučiamas nuovargis. Kraštutiniai dešinieji Vokietijoje ir Prancūzijoje tvirtina, kad remti Ukrainą yra pinigų švaistymas. Jungtinių Valstijų prezidentu gali tapti Donaldas Trumpas. Jis gali bet ką, tačiau jo žodžiai rodo, kad jis nori parduoti Ukrainą [Vladimirui] Putinui.
Nepriklausomai nuo to, ar D. Trumpas laimės, ar ne, vienintelė viltis išlaikyti Amerikos ir Europos paramą ir suvienyti ukrainiečius yra naujas požiūris, kuris prasideda nuo to, kad lyderiai sąžiningai pasakys, ką reiškia pergalė“, – rašoma straipsnyje.
Ukraina „neturi nei žmonių, nei ginklų“
2022 m. V. Putinas užpuolė Ukrainą ne dėl jos teritorijos, o siekdamas neleisti jai tapti klestinčia, į Vakarus orientuota demokratija. Anot „The Economist“, todėl „svarbiausias šio karo prizas“ yra Ukrainos siekis puoselėti demokratines vertybes.
Vis tik leidinyje prabrėžiama, kad Ukraina šiuo metu „neturi nei žmonių, nei ginklų“, kad išstumtų Rusiją iš savo teritorijos, įskaitant Krymą, ir kad šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis turėtų „pripažinti šią niūrią tiesą“.
„Vakarų lyderiai turi padaryti taip, kad jo pagrindinis tikslas – karas – taptų pasiekiamas, suteikdami Ukrainai karinius pajėgumus ir saugumo garantijas, kurių jai reikia“, – rašoma leidinyje.
Du svarbūs žingsniai
Vienintelis būdas nutraukti kovas ir suteikti šias saugumo garantijas – atimti iš Rusijos bet kokią galimybę toliau žengti į priekį mūšio lauke, parodant tolesnių didelių puolimų beprasmiškumą.
„Tam reikės didelių ginkluotės atsargų, kurių prašo Zelenskis. Ukrainai reikia tolimojo nuotolio raketų, galinčių smogti kariniams taikiniams Rusijos gilumoje, ir oro gynybos sistemų infrastruktūrai apsaugoti. Labai svarbu, kad ji taip pat turi pati pasigaminti ginklų“, – pridūrė „The Economist“.
Antrasis būdas padaryti Ukrainos gynybą patikimą – įstoti į NATO jau dabar, rašo leidinys. Pabrėžiama, kad JAV prezidentas Joe Bidenas turėtų užimti poziciją šiuo klausimu.
„Tvirtesnis narystės NATO pažadas padėtų V. Zelenskiui iš naujo apibrėžti pergalę; realus karinis tikslas atgrasytų Rusiją; o NATO gautų naudos iš atgaivintos Ukrainos gynybos pramonės.
Naujam pergalės planui parengti reikia daug pastangų iš V. Zelenskio ir Vakarų lyderių. Tačiau jei jie to atsisakys, tai prives prie Ukrainos pralaimėjimo“, – daro išvadą „The Economist“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!