Ilgą laiką Teheranas „garsėjo“ siaubinga oro tarša, tačiau dabar iš miesto neapsikentę kraustosi ne tik jo gyventojai, bet ir juodieji varnai.
„Guardian.co.uk“ rašo, jog varnų populiacija, kuri iki šiol oro taršai buvo gana pakanti, pastarosiomis dienomis pastebėta paliekanti miestą. Tam įtakos turėjo oro kokybės „krizė“. Nereguliuojama urbanizacija taip pat naikina jų buveines.
Varnai pradėjo trauktis po to, kai prieš tris savaites miestą paliko ir kitos paukščių rūšys – tarp jų ir lakštingalos bei balandžiai.
Ekspertų teigimu, varnų, kurie Irano kultūroje laikomi blogų naujienų ir paskalų simboliu, dingimas gali simbolizuoti ir laidotuvių varpus Teherano laukinei gamtai. Dėl taršos mieste daugelis augalų jau prarado savo kvapą ir spalvą.
Miesto aplinkos agentūros viršininko teigimu, varnų išskridimas rodo išbalansuotą ekosistemą. Jo manymu, galiausiai miestą paliks ir visos kitos paukščių rūšys, ir Teheranas pavirs urbanistinėmis džiunglėmis su dangoraižiais ir transporto kamščiais.
Irano bioįvairovės eksperto dr. Jamshido Mansouri įsitikinimu, paukščiai bus priversti kurtis buveines laukinėje gamtoje, kur jų niekas neapsaugos nuo plėšrūnų ir išnykimo.
„Jei procesas tęsis, galiausiai Teherane negalės gyventi jokie paukščiai“, – pareiškė jis.
Tradiciškai užterštas oras blogiausiąją savo pusę atskleidžia žiemą, kai dienomis virš miesto kabo tirštas smogo sluoksnis.
Kartais miestiečiai dėl to būna priversti nešioti veido kaukes.