Talibai trečiadienį paleido jau 12 iš 19 įkaitų. Jie buvo perduoti Raudonojo Kryžiaus organbizacijos atstovams.
Talibai įkaites iš pradžių perdavė genčių vadams. Moterys buvo nuvežtos į Kala-E-Kazi kaimą, iš kur buvo nugabentos perduoti Pietų Korėjos vyriausybės atstovams.
Antradienį, rugpjūčio 28 d. Seulas susitarė su Talibano judėjimu, kad paleis visus įkaitus. Mainais Pietų Korėjos valdžia turi iki metų pabaigos išvesti savo 200 kareivių (ką ir taip planavo padaryti) iš Afganistano ir baigti bet kokią krikščioniškų misionierių veiklą šioje šalyje.
Tuo tarpu pranešama, jog JAV ir Afganistano pajėgos, šalies pietuose, surengė plataus mąsto operacijas prieš talibų kovotojus ir, pasak šaltinių, apie 100 jų sunaikino.
Talibai, priimdami šį sandėrį, atsisakė ankstesnio reikalavimo – paleisti iš kalėjimų ten laikomus bendrininkus, tačiau sustiprino savo pozicijas ateičiai, nes parodė, jog gali priversti užsienio šalies vyriausybę vykdyti jų iškeltus reikalavimus. Tai jų nesustabdys, o ir kitus teroristus pasaulyje tik paskatins naudoti panašią taktiką prieš visus, perspėja analitikai.
Nuo 2001 metų, kai JAV vadovaujamos pajėgos nuvertė radikalų islamistinį Talibano režimą, NATO vadovaujamos tarptautinės pajėgos mėgina padėti įsitvirtinti išrinktai šalies vyriausybei ir neleisti plisti smurtui.
Didžiausias smūgis kovoje su sukilėliais tenka JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados ir Nyderlandų kariams, daugiausia dislokuotiems pietinėje šalies dalyje, netoli sienos su Pakistanu, kur Talibano pasipriešinimas atkakliausias.